• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czy to prawda,że w Afganistanie zdobyczne (np. chińskie) ładownice do SKS żołnierze radzieccy wykorzystywali, także do przenoszenia granatów ręcznych oraz do GP-25?
  2. # 2
    Tak.
  3. # 3
    Masz może jakieś fotki lub orientujesz się jak noszono?
    Czy w połączeniu z ładownicami (chestami) do AK (tak chyba kiedyś widziałem), jakie granaty głównie w nich noszono?
  4. # 4
    O noszeniu ręcznych nie słyszałem (ale też bym tego nie wykluczał, bo czemu mieliby tego nie robić?), a jeśli chodzi o VOGi to odpowiedź jest prosta - noszono VOG25 ;) (VOG25P jeszcze wtedy nie istniał).

    Soldat zawsze musi mieć jakieś magazynki zapasowe, więc zawsze coś dodatkowego do tych ładownic nosił (czy to pas z ładownicami, czy to 6B3, czy to inną kamizelkę).

    edycja:
    parę fotek, część ładownic jest innego typu (nie są to ładownice do SKS'a, a np. dedykowane do noszenia granatów)
    ./uploads/sprzet_ladownice_vog25/00066.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/00988.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/07.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/12.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/29.12.1987 Simurg captured.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/Evstafiev-spetsnaz-prepare-for-mission-1.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/avd10.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/kozlov47.jpg./uploads/sprzet_ladownice_vog25/lin5.jpg
  5. # 5
    Autor cytatu: kazik... a jeśli chodzi o VOGi to odpowiedź jest prosta - noszono VOG25 ;) (VOG25P jeszcze wtedy nie istniał).



    Oj był już używany nawet często :)
    Nad WOG-25P pracowano od 1979 a jak można się domyślać po indeksie do uzbrojenia wszedł ok. 1981-1982 lub ciut później :)
    Problem był taki ze "żabka" nie mieściła się w standardowej ładownicy na WOG-i, był za długi i nie można było pozapinać komór.
    Wiec bym się nie zdziwił ze w ładownicach do SKS-a lub podobnych noszono właśnie WOG-25P.
  6. # 6
    O patrz, o tym nie miałem pojęcia.
  7. # 7
    Autor cytatu: Einstein jakie granaty głównie w nich noszono?


    Generalnie takie jakie się zmieściły do komór :)
    Z sowieckich: F-1, RGO, RGN, RGD-5
    Konfiguracja ilościowa, zaczepnych do obronnych, w zależności od zaplanowanych działań.
    Zapakowania 10 efek do tej ładownicy to ponad 7 kg- nie przyjemnie się to musiało nosić na brzuszku :)
  8. # 8
    Osobiście sprawdzałem i F-1 nie zmieści się w ładownicy do sks
  9. # 9
    Autor cytatu: WaluśOsobiście sprawdzałem i F-1 nie zmieści się w ładownicy do sks


    Tak dla potwierdzenia informacji które mam, jakiego F-1 używałeś do sprawdzenia???
    Dekora sowieckiej skorupy czy drewnianej kopii???
  10. # 10
    Wkładałem orginał i nie mieści się
  11. # 11
    To ja widziałem pacjenta co nawpychał tam skorupek od efek 9dekory0 i jakoś je tam zmieścił :)
    Możliwe ze jego ładownica przeszła operację rozciągania komór .

    Zatem jak nie mieszczą się efki to RGD-5 także :)
    Nie mam takowej ładownicy i nie wiem czy RGN/RGO dało by się wsadzić, porównując efki z RGN/RGO te drugi mają mniejsza średnice wiec może???