• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czy przedni chwyt i nakładka na rurę gazową jest taka sama w AK74 i AKM'ie?


    Proszę o odpowiedzi w tym temacie, ponieważ kiedy będę miał kompletnego AKS'a chciałbym sprawić sobie oryginalne drewienka, bo p&j wyglądają lipnie :/
  2. # 2
    Nie, nie są takie same. Ale nakładka jeszcze ujdzie - a łoże jest inne.
  3. # 3
    Za jakiś czas powinienem wkleić zdjęcia ładnie pokazujące różnice, ale wpierw muszę się dowiedzieć, czy autor pozwoli na ich publikację na rusie.
  4. # 4
    nie sa takiesame, ale znajomy rusznikarz z b. zsrr mowil ze zakladali jak bylo, co sie dalo - jak przyszed rozkaz wymiany to dawali co bylo byle by im sie nie dostalo za sabotaz, ale to nie oznacza ze mamy odrazu isc na latwizne i tak robic, w asg - OK, w GRH imo odpada bo to byly tylko "wypadki przy pracy" :)
  5. # 5
    Dzięki błyskawicznej odpowiedzi FW200 (z grupy Osnaz ) wklejam jego skromny opis drewien do AK (wraz z już mniej skromnymi zdjęciami):

    FW200
    Kolejno od góry widzimy: drewna od AK, drewna od AKM, drewna od AK74. Wszystkie są laminowane.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_1_all.jpg

    Okładziny - widok od dołu:
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_2_all.jpg
    "Ak-47 has lamination in one direction only, AKM and Ak-74 have lamination in a seperate direction in the middle." (nie wiem jak to przetłumaczyć, więc nie tłumaczę - k.)

    Drewno od AK nie ma zaokrągleń, okładzina oraz nakładka rury gazowej mają otwory wentylacyjne. Okładzina ma dodatkowo metalową obsadę łoża.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_3_ak47.jpg

    Drewno od AKM'a mają "zaokrąglenie" / "zgrubienie". Okładzina oraz nakładka rury gazowej mają otwory wentylacyjne. Brak natomiast metalowej obsady.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_4_akm.jpg

    Drewno od AK-74 również posiadają "zgrubienie". Nakładka rury gazowej jest wentylowana (późniejsze modele już tego nie miały!), a okładzina nie ma metalowej obsady. Zarówno góra jak i dół posiadają "wgłębienie", podobne do tego w drewnie do AKS-74U. Ale o tym później.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_5_ak74.jpg

    Okładzina AKM z bliska - zwróćcie uwagę na brak wgłębienia w linii okładziny.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_6_akm_lower.jpg

    Nakładka rury gazowej AKM z bliska - zwróćcie uwagę na brak wgłębienia.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_7_akm_upper.jpg


    Okładzina AK-74 z bliska - występuje wgłębienie.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_8_ak74_lower.jpg

    Nakładka rury gazowej AK-74 z bliska - występuje wgłębienie.
    ./uploads/sprzet_drewna_fw200/osnaz_9_ak74_upper.jpg


    Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem w słownictwie.
  6. # 6
    No chodzi o to, że w AK łoże jest zrobione z jednego kawałka laminatu a w AKM i AK-74 z trzech kawałków. I dlatego chyba napisał to tak jak napisał.
  7. # 7
    Autor cytatu: kazikNakładka rury gazowej jest wentylowana (późniejsze modele już tego nie miały!)


    Czyli pierwsze wersje AK-74 miały chwyty od AKM'a??
  8. # 8
    Nie.

    Chwyt jako cały chwyt czy nakładkę (bo to akurat najmniej się "chwyta").
    Dwa elementy:
    Łoże na dole
    Nakładka na górze.
    Łoże zawsze w AK-74 było od 74. Nakładka różni się tym wgłębieniem. Są zdjęcia - pokazują naprawdę pięknie wszystko ładnie. Następne niewentylowane były takie same tyle, że nie wentylowane.
    Niemniej jednak partia wentylowanych nakładek do 74 była stosunkowo mała.
    Więc żeby było ładnie - niewentylowane to AK-74.
  9. # 9
    Czyli pierwsze wersje AK-74 miały chwyty od AKM'a??
    Nie.

    Były podobne, ale i tak były inne (wgłębienie + wentylacja w AK74, AKM ma jedynie wentylację). Rozumiem tutaj, że przez "chwyt" rozumiesz nakładkę rury gazowej, bo do tego się odnosi zacytowany fragment.
  10. # 10
    przez "chwyt" rozumiem całość łoże + nakładka ;)
  11. # 11
    Czyli można powiedzieć, że Krakmani robią ludzi w balona sprzedając drewna do ak74..
    Przyjrzyjcie się nakładce w pierwszym i w drugim linku ;)

    http://taiwangun.com/?str=product&prId=1091
    http://taiwangun.com/?str=product&prId=909

    Ja kupiłem ten zestaw, który okazał się nie wypałem, ponieważ:
    -Kolba jest wykonana z tak miękkiego materiału, że cała się rusza, a podczas tego dziurki na śrubki powiększają się (nie umiem tego wytłumaczyć) U mnie jest to wzmocnione blachą z aluminium w środku, śrubką przewierconą na wylot przez uszy i mnóstwem kleju ;)
    -Chwyt w ogóle nie pasuje, nawet po mocnej obróbce.. :/
    -Łoże pasują idealnie, ale jak widać na zdjęciach mają otwory wentylacyjne :/
    = Nie polecam tego zestawu jeszcze z powodu, że wygląd tych drewien jest żałosny :/

    Zastanawiam się, czy nie przełożyć aktualnego łoża i nakładki do AKM'a a do AKS'a 74 dokupić nakładkę i łoże z pierwszego linku ;)
  12. # 12
    Jeśli chodzi o nazewnictwo to raczej wina producenta niż sklepu, trudno od nich wymagać by się na wszystkim znali ;)
  13. # 13
    Ej no jak chcesz ładne to musisz założyć oryginały! Czegoś się spodziewał po tych zestawach z Chin?
  14. # 14
    @yakarow wlasnie :) ps mam do sprzedania chinski drewniany chwyt do akma cena - 9 zl :)
  15. # 15
    yakarov nie widziałem jeszcze na żadnej aukcji drewien do AK74, bo na pewno by były moje ;)
  16. # 16
    bywały i na allegro.. i poza allegro ;)
    ale to dosłownie kilka sztuk.
  17. # 17
    No jak ograniczysz poszukiwania do alegro, to rzeczywiście może być trudno znaleźć.
    Inna sprawa to cena.
  18. # 18
    może za tydzień pojadę do krakmana może później, ale wtedy obadam jak wygląda sam chwyt to ak74 ;) jak by był git to mój AKS wizualnie będzie skończony :)
  19. # 19
    Polecam nie mówić "chwyt", bo jest to strasznie mylące ;) Rozmawiamy przecież cały czas o okładzinach (dla czepialskich - okładzinach i nakładkach rury gazowej).
  20. # 20
    Co to znaczy jak bardzo? Weźmie sobie kolega zdjęcie jednego i drugiego i porówna. Są dosyć podobne, ale jeśli ktoś się choć trochę zna to różnicę zauważy.
  21. # 21
    Ty znalazłeś, a ja przeniosłem temat (a raczej scaliłem) :)

    Problem z okładzinami od AKM jest taki, że w Polsce większość okładzin od AKMa jest ... polskiej produkcji - co bardzo łatwo poznać po wykończeniu. Z resztą wydaje mi się, że większość osób i tak nie będzie miała problemów z odróżnieniem okładzin AKM od AK74, przynajmniej z tego forum.
  22. # 22
    Szukam zdjęć zielonych prototypów okładzin jak i nietypowych wersji AKM'ów.
    Pamiętam, że kiedyś była o tym dyskusja (niestety nie wydzielona) w temacie do lansu ;)
    Odnalazłem szukany link http://picasaweb.google.com/ksajkowski/NietypoweAKMy?authkey=T6O6MELSzdY
    Jednak nie działa, nawet jak wejdę na konto tego pan na picassie to owej galerii już nie ma. Czy ktoś pamięta te foty i dysponuje nimi na swoim hdd? Ewentualnie czy ktoś ma ciekawe linki/zdjęcia nietypowych okładzin i magazynków?
  23. # 23
    Dziwne, mi link działa, może musisz być zalogowany w którejś usłudze googla żeby to widzieć
  24. # 24
    Autor cytatu: Blood.Suckernawet jak wejdę na konto tego pan na picassie
    "Ten pan", to ja ;)
    Inny link, może tym razem zadziała:
    https://plus.google.com/photos/109542374186065575700/albums/5256349289817883105?authkey=CNaby5aExu7RTw
  25. # 25
    Już działa. Zauważyłem, że ze starą picassą są problemy po połączeniu i synchronizacji usługi z google+. Nie wiem na czym to polega, w każdym bądź razie dzięki za linka "panie" Kazik xD
  26. # 26
    • cyp
    • 2013-06-23
    # 27
    Nie widze foty.
  27. # 28
    To chyba taki żart. Invisible mod :F
  28. # 29
    Poprawiłem
  29. # 30
    Gdzieś na forum już to widziałem.
    Chociaż wykonanie trywialne, dodać łoże od 74m każdy morze :) Ale wygląda konkretnie.