• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Nie daje mi to spokoju.

    Wg. Saperskiego, który potwierdził to co zasłyszałem/poczytałem aksu było w rękach:
    - ludzików z rpg-7, rpg-7m,
    - pilotów (u nich podpatrzyłem styl noszenia aksu),
    - załóg pojazdów/kierowców
    - obsługi artylerii

    Czyli osób, którzy z założenia strzelają z 'czegoś większego'.

    Jednakże na zdjęciach widać coś jeszcze -> LINK . Nie jest ich wiele, ale i ja nie posiadam zbyt wielu zdjęć w swoich [żałosnych] zbiorach.

    Próbowałem coś wykombinować na podstawie mundurów 'nosicieli', ale nie ma żadnej zasady.
    Są ludziki w KZS'ach, KLMK, mabutach, afganach, wz69, zestawach górskich...

    Jedyne co wiem to: był produkowany w tym czasie, był w użyciu w wdw...
  2. # 2
    Dokładnie Potfur - myślę, że jedna osoba w drużynie mogłaby tachać sunię. Ale tylko jedna. Jako taka ciekawostka. Dostaniesz muchę na plecy jeszcze i będzie ładnie.
    Kolejna osoba, która by zechciała AKS-74U będzie pewnie musiała miec RPG-7 albo BTR-60 ;)

    Co do innych użytkowników - to sunia nie była lubiana i każdy kto mógł to się go pozbywał. Widziałem zdjęcia załogi śmigłowca i mieli w swoim arsenale AKS-74 i RPK-74 (z urwanym dwójnogiem).
  3. # 3
    To ja się piszę na tachanie suni - ostatnio ją ładnie dopieściłem sposobem Kazika - watą stalową (czy jakoś tak się zowie), nie mniej jednak - temat nadal mnie interesuje.

    No więc właśnie, często jak są zdjęcia ludzi na/w pancerzach to mają wszystko tylko nie aksu.
  4. # 4
    Regulamin regulaminem, a życie - swoje. Byłem w działonie AGS-17, jako II numer. Zgodnie z regulaminem pierwszy numer powinien być uzbrojeny w APS (automatyczny pistolet Steczkina w kaburze-kolbie drewnianej. A miał (jak ja) AK-74.
    A AKS-74U pierwotnie był projektowany dla WDW, ale okazał sie w tej roli zupełnie nieprzydatny. Z niego się nie da trafić dalej niz 100m (moje osobiste odczucia)
  5. # 5
    Iwan, bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Tak z ciekawości, gdzie służyłeś?
  6. # 6
    Wojska Wewnętrzne MSW ZSRR
  7. # 7
    Tak w ogóle witam i mam nadzieję, że będziesz odwiedzał to forum często, bo informacje z "pierwszej ręki" są bezcenne :)
  8. # 8
    Dzięki, będzie mi miło. Lata służby 1985-87
  9. # 9
    Witam serdecznie i mam nadzieję, że nie uciekniesz jak zaczniemy zadawać za dużo pytań, najwyżej nas ignoruj ;)
    Myślę, że niedługo zaczniemy przygotowania do kolejnego sezonu zlotowego - będzie nam miło, jak będziesz wytykał nam wszelkie nieprawidłowości :)
  10. # 10
    nie ma sprawy. Z tym, że "за речкой" nie byłem, jestem lepszy w sprawach ogólnowojskowych. Będzie mi miło.
  11. # 11
    Nie daje mi to spokoju i muszę się spytać. Teoretycznie kierowca UAZa powiien mieć chyba AKSU, a nie AKS? Grigorij wprawdzie pisał, że wg. regulaminu to AKS, ale w takim razie czy kierowcy mnieszych pojazdów (terenówki, ciężarówki, montocykle) miel AKS? I czy oni na UAZie tylko wozili moździerz czy mieli go jakoś zamontowany?
  12. # 12
    Nie wiem jak na wschodzie, ale w Polsce UAZ miał uchwyty na AKMS (czyli długa lufa), to samo w Starze i BTR - bo takimi jeździłem. Na 100% kierujacy motocyklem z wózkiem bocznym w Soviet Army miał również długiego Kałacha i to jeszcze z kolbą drewnianą!!! Wiadomość z 1 ręki gdyż mam takowe uchwyty wewnątrz wózka bocznego w moim moto a w instrukcji jest rysunek wyposażenia bojowego gdzie narysowany jest Kałach z kolba drewnianą i podpis do niego "pistolet pulemiot wodzitiela" (pistolet maszynowy kierowcy). Jeden z uchwytów (obejmujący kolbę drewnianą) jest na foto http://mw-750m.webpark.pl/ciekawostki_pliki/image030.jpg - ten bardziej po prawej stronie foto. Ten po lewej stronie jest od uchwytu kolby rkm PK a w starszych wersjach motocykla od rkm RPD lub jeszcze wcześniej rkm D i DP. Przy okazji widać w bagażniku za oparciem pasażera prowadnice na 6 magazynków "100" do PK/PKM.