• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkich użytkowników forum!
    Jestem początkujący w ASG, dokładnie od roku. Jako że sprzedałem cały swój szpej (nawet nie pytajcie jaki - błędy zielonego :P) i zamierzam w dalszej przygodzie z Airsoftem iść w stronę naszych wschodnich sąsiadów proszę doświadczonych rusofili o pomoc w dobraniu wyposażenia, mniej-więcej zgodnego z tym, który używa FSB, podobne do tego co widać ta załączonym zdjęciu. Nie mamy w pobliżu żadnych obiektów zdatnych do CQB, dlatego jednostki od Czarnej Taktyki odpadają. Na podstawie zdjęć, stron i wątków które przeglądałem w wolnych chwilach zebrałem taki zestaw:
    -replika AKS-74 od LCT,
    -Gorka 3 SSO,
    -kamizelka Defender 2,
    -oporządzenie bojowe Smiersz, Żuk lub Pionier (tu nie mogę się zdecydować),
    -replika hełmu K6-3 (strasznie mi się podoba),
    -nakolanniki TAC ze Spławu.
    Rady, informacje na temat Specnazu i zdjęcia mile widziane.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i tak jak wspomniałem jestem początkujący, więc jeśli popełnię jakiś błąd przy dalszej dyskusji proszę o wyrozumiałość :)

    Załączniki:

    • fsb.jpg
  2. # 2
    Na fotce nie ma FSB.

    Z listy tylko Defender2 i Gorka SSO nada sie na FSB.
    Splawu nikt nie uzywa.
  3. # 3
    Autor cytatu: delin0mNa fotce nie ma FSB.

    Z listy tylko Defender2 i Gorka SSO nada sie na FSB.
    Splawu nikt nie uzywa.


    Defendery też raczej do lasu średnio :P
  4. # 4
    1. Jaka jednostka jest widoczna na focie?
    2.Wiem, że Spławu nikt nie używa, ale nakolanniki od nich wyglądają tak samo, a tak jak mówiłem chciałbym się stylizować na FSB, a nie rekonstruować.
    3. Mógłbyś mi przedstawić jakiś komplet oporządzenia FSB z Ałtynem lub K6-3?
    •  
      Uber
    • 2016-02-23
    # 5
  5. # 6
    Autor cytatu: cinMar Nie mamy w pobliżu żadnych obiektów zdatnych do CQB, dlatego jednostki od Czarnej Taktyki odpadają.



    Autor cytatu: cinMar
    3. Mógłbyś mi przedstawić jakiś komplet oporządzenia FSB z Ałtynem lub K6-3?


    No to proszę się zdecydować albo w lewo albo w prawo :P

    Na zdjęciu znajduje się Karden, z SOBRu MWD RF
  6. # 7
    Nikt Ałtynów do lasu nie nosi.

    Jak chcesz kupić nakolanniki Spławu zamiast Hatchy albo chociażby nawet Alta, wolna droga - ale to dyskwalifikacja na stylizację FSB.

    Polecam: RussVad, Rushing Russians reference, russianmilitaryblog.com, spetsnaz.su/gallery
  7. # 8
    Powiem wprost - wasza wiedza mnie przytłacza. Totalnie się teraz pogubiłem. Zacznę od nowa. Jakie jednostki działają w terenach zielonych i stylizacja na jaką jednostkę nadawałaby się do lasu? Najlepiej jakby ktoś od razu zarzucił linkiem lub zdjęciem, a ja pędzę na wyżej wymienione strony.
  8. # 9
    Najlepiej stylizuj się na WW MWD (VV MVD) - najwięcej dostępnych fotek z taktyki zielonej (co nie znaczy, że najwięcej działają), a i wyposażenie przeważnie łatwiejsze do zdobycia i bardziej "rosyjskie".
  9. # 10
    Przeglądałem galerie i skompletowałem taki zestaw, czy byłby ok? Jeśli nie to napiszcie taki, który byłby dobry :)
    -Gorka 3,
    -Korund VM (niekoniecznie),
    -Maska 1 lub ZSz-1-2,
    -AK74m LCT.
    Proszę jeszcze o pomoc w wyborze oporządzenia (raczej Smersz, tylko jaka wersja), nakolanników, butów i kabury udowej na klamkę. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, rady i linki :)
  10. # 11
    Dobre wyposażenie na WW MWD
  11. # 12
    Cieszy mnie to, ale jak z resztą, o której napisałem?
  12. # 13
    Smiersz jaki chcesz, teraz nawet te w przedostatnim kolorze są już koszerne (tylko nie tym najostatniejszym). Nakolanniki np. Hatch Centurion albo Alta Superflex. Butów cała masa, np. Buteks, Faradei ale też zachodnie. Kabura SSO, SRVV itp.
  13. # 14
    Спасибо большой! Rozpoczynam kompletowanie.
  14. # 15
    Strasznie ciężki sprzęt jak na zestaw pod las.
  15. # 16
    Wiem, dlatego hełmu i korunda nie kupię od razu. W lesie zestaw Gorka, Smersz, czapka zamiast hełmu wydaje mi się być ok.
    •  
      Maza
    • 2016-02-25
    # 17
    Do CQB, smiersz trochę zbyt obszerny jest. Jak będziesz kupował hełm i balistykę pomyśl jeszcze o jakimś bandolierze (chest riggu) ;)

    Może być Eger, Łazutczik, Łazutczik-M, też produkcji SSO, czy M23 Pionier Spławu.
  16. # 18
    Autor cytatu: MazaDo CQB, smiersz trochę zbyt obszerny jest. Jak będziesz kupował hełm i balistykę pomyśl jeszcze o jakimś bandolierze (chest riggu) ;)

    Może być Eger, Łazutczik, Łazutczik-M, też produkcji SSO, czy M23 Pionier Spławu.


    Skoro gosc chce koszerny szpej to mu takiej niedzwiedziej przyslugi z Lazutczikami nie wyrzadzaj
    •  
      Maza
    • 2016-02-26 *
    # 19
    A co złego w stylizacji z łazutczikiem? Z resztą jako kamizelka nie jest najgorszy Co prawda nie jest taki wygodny i ergonomiczny jak eger czy pionier, ale jakby nie znalazł czegoś innego abo akurat mu się spodobał/ podpasował to czemu nie?
  17. # 20
    Autor cytatu: MazaA co złego w stylizacji z łazutczikiem? Z resztą jako kamizelka nie jest najgorszy Co prawda nie jest taki wygodny i ergonomiczny jak eger czy pionier, ale jakby nie znalazł czegoś innego abo akurat mu się spodobał/ podpasował to czemu nie?


    No to, że jest niekoszerny i poza pojedynczymi (bardzo rzadkimi) przypadkami nikt tego nie używa. Już łatwiej Smiersza kupić, więc po co zawracać sobie głowę.
    •  
      Maza
    • 2016-02-26
    # 21
    Tego nie napisałem, że nie ma smiersza kupować. Tylko żeby się zastanowił przy zakupie balistyki nad jakimś chestem. Do lasu paso-szelki są idealne, jednak do CQB to już niezbyt.
  18. # 22
    Jak chesz robić relatywnie tanio FSB spojrz na moją fotkę. Chyba najtaniej jak to możliwe a wygląda niezgorzej.
    Ogólnie polecam Mk II do lasu i do CQB.

    Załączniki:

    • fsb2.jpg
  19. # 23
    Jeszcze jedno pytanie, czy WW MWD używa AS Wałów i WSS'ów? Jeśli tak, to jakie jednostki?
  20. # 24
    604 CSN WW MWD
    •  
      Maza
    • 2016-03-04
    # 25
    SOBRy też używają.
  21. # 26
    Tyle, że SOBRy nie wchodzą w skład WW MWD :)
    •  
      Maza
    • 2016-03-04
    # 27
    O tego nie wiedziałem. Dzięki ;)
  22. # 28
    Mam pytanie, jaka jednostka i zestaw pasowałby pod las? Zależy mi na kamuflażu ss-lieto. Dobrze, by było również gdyby dało się zamienić kilka rzeczy i wyglądało to okej w CQB i z multicamami i byłoby z czymś zgodne.
    •  
      Maza
    • 2016-07-03 *
    # 29
    SS-Lieto i multicam? Tych pajaców z Kim Karrdashians się naoglądałeś czy jak? :D Nie ma takiego zestawu z multi i kamuflażem który ma ponad dekadę, żeby był "zgodny".

    Już chyba z milion razy było pisane, 6sz104 (Armia)/Smiersz (MWD i Armia)/Sbruja (FSB) + Partizan w SS-Lieto. najczęściej używana konfiguracja.
  23. # 30
    Autor cytatu: SołdatMam pytanie, jaka jednostka i zestaw pasowałby pod las? Zależy mi na kamuflażu ss-lieto. Dobrze, by było również gdyby dało się zamienić kilka rzeczy i wyglądało to okej w CQB i z multicamami i byłoby z czymś zgodne.


    Obecnie SS Lieto używa powszechnie (nadal) WW MWD (teraz już Gwardia Narodowa), przede wszystkim 604 CSN Witiaź, ale też inne jednostki podlegle WW MWD (OSN z roznych rejonow). Smiersze, Smiersze PLCE i Nerpy w oliwce (przedostatni kolor) są koszer.

    SS-Lieto + chestrig Mk.II w Multicamie ostatecznie może być (ze niby CSN FSB). To tyle jesli chodzi o polaczenie z Multicamem