• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    witam szanowne towarzystwo

    Mam taki o to dylemat, mam zamiar instalować na broń typu AK (nie żadne ASG tylko broń palna) montaż boczny tak by podczepić jaskółczy ogon, ale po rozmowie z niektórymi znawcami tematu ci doradzili miżebym lepiej zainstalował np. szyne od beryla czy coś innego bo...... no właśnie, rzekomo szyna boczna nie daje stabilności lunety, potrafi się poluzować a przy ciężarze lunety (mam zamiar zainstalować POSP) i strzelaniu z ostrej amunicji mogą pojawić się luzy i będzie problem z celnością, i tu pytanie do znawców tematu, jakie jest wasze zdanie na ten temat? szyna boczna czy szyna typu picatinny jak np. do beryla?
    •  
      Maza
    • 2016-03-23 *
    # 2
    Nie rozumiem zbytnio. Chodzi Ci o zamontowanie POSP na AKMŁ (czy innego kałasza z montażem bocznym) czy masz zamiar zamontować jaskółkę i dopiero wtedy POSP?

    Jeśli będziesz miał zamontowaną szynę fabrycznie, to myślę, że nie powinno być problemów.
  2. # 3
    no właśnie, mam Radom Huntera i nie mam fabrycznej szyny, nie mam nic na czym można zaczepić optykę, zastanawiam się nad 2 opcjami:
    1. montaż boczny, luneta POSP, jaskółka - ale nie wiem czy to będzie stabilne i się nie rozklekocze za jakiś czas jak pisałem wcześniej
    2. szyna picatinny - w tym wypadku od beryla, jest dość stabilna ale w przypadku mojego klamota trzeba troche się napracować bo ją zamontować, i trzeba szukać innej lunety niż tej do bocznego montażu

    i tu mój dylemat, co będzie lepsze, co trwalsze i stabilniejsze
    •  
      Uber
    • 2016-03-23
    # 4
    Jak zrobi Ci to rusznikasz, szynę kupisz od palnego to powinno być gites.
  3. # 5
    Taniej wyjdzie zakupić front FABa
  4. # 6
    Lunetę na froncie FAB chyba nie bardzo da się zamontować. A raczej nie będzie to praktyczne rozwiazanie.
  5. # 7
    a jakwygląda ten front? nie będę ukrywać że nie chce specjalnie zmieniać wyglądu Huntera
  6. # 8
    Jeżeli to ma być stricte pod lunetę to jak Kazik pisze front się nie nada chyba że są jakieś lunety rodem z ZF 39.
    W przeciwnym razie nie masz za wiele opcji polecam na nokto zakupić jaskółkę i POSPA no plus montaż u rusznikarza całość z 1,5k pewnie wyjdzie miękko.
  7. # 9
    montaż pod lunetę, nic innego, udam się z tematem do rusznikarza, niech zobaczy, doradzi, może boczny się nada do tego typu jakości blachy w korposie