• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jeszcze takiego tematu tutaj nie mamy, a z lektury WMASGu wynikało, że by się przydał ;)

    A tak na prawdę założyłem go by podzielić się ciekawostką na temat "Partizana" Modoxu (mowa o samym kamuflażu, a nie jakimś maskałacie!)

    Modoxowy Partizan jest on nieco inny niż SPOSNowy oryginał (słowo nieco na wyrost, bo sam jest kopią kamuflażu SS, heh). W KZMie w kamuflażu Partizan kolory są bardziej "żywe" niż w Partizanie SPOSNu (co akurat częściowo można zrzucić na "nowość" stroju), oraz dodatkowo posiadają dodatkowe "wyblakło-zielone" plamy, których nie mam w SS-Summer.
    ./uploads/./sprzet_kzm-m_modox/00_kzm-m_partizan.jpgKamuflaż Partizan produkcji Modox
    Czy to znaczy, że "Partizan" lepiej maskuje niż SS-Summer? Raczej nie, pewnie jest to jedynie jakiś pokrętny sposób by ominąć ewentualne prawa patentowe.
  2. # 2
    Przydało by się więcej pofotografować mundurków.
  3. # 3
    Uu..a u mnie inne spostrzeżenia.. moje j modoksy były wyblakłe. I znowu pewnie któraś tam partia... A nowe plamy..jeśli SPSN opatentował..to jakoś to trzeba ominąć.
  4. # 4
    A to dziwne w sumie. Może produkują różne warianty? Albo po prostu taka partia im się trafiła...
  5. # 5
    niech wam bedzie :) wyciagne te moje 5 wariantow ttsko ;)
  6. # 6
    Albo było raz prane.
    • Edi
    • 2008-08-14 *
    # 7
    Ale nawet na produktach SPOSNu kamuflaż "dąb" (partizan, ss-summer) różni sie znacząco. Wystarczy spojrzeć na Gorki-e, na których wygląda na bardziej "rozmyty", niż na Partizanach (maskałatach).
  7. # 8
    To wrażenie z oglądania dwóch Gorek-E na raz? (czy to na jednym zdjęciu, czy to na żywo)

    Bo dużo może zależeć od oświetlenia. No i kto wie, może robią Gorkę-E w wariancie "normalnego SS-Summer" jak i "wygaszonego".
    • Edi
    • 2008-08-14 *
    # 9
    Chodziło mi o to że kamuflaż ss-summer na Gorce-e jest znacząco inny niż ss-summer na Partizanie. Widać to na żywo, jak i na zdjęciach.
  8. # 10
    Dokładnie tak jak pisze Edi. Mało tego na kepi w tym kamuflażu mam jeszcze jaśniejszy kolor niż na gorkach. A nie była prana.
    Potfur a kzmy porównywałem 3 sztuki funkiel nówki z moim parizanem pranym chyba z 6 razy. I tak kzmy były bardziej zgaszone i nie tak intensywne kolory.
  9. # 11
    nie mozna porownywac kamo na roznym mateirale, nawet tego samego producenta. inaczej farbuje sie gorke inaczej material partizana.
  10. # 12
    No nie, Willard! O to chodzi, aby producent dołożył starań aby niezależnie od materiału kamuflaż wyglądał tak samo.
  11. # 13
    @LordYoghurt - chodzi ci o przeskalowanie wzoru czt kolorystyke?
  12. # 14
    Ciekawostka, wariant "brzozy", którego jeszcze nie widziałem:
    http://www.modox.ru/files/glavnaja/bastion5.jpg
    "śnieżna brzoza" :) (produkcji Modoxu)
  13. # 15
    Mi się podobywuje, ale ja lubię borzoze... ekhm.. korę brzozy :)
  14. # 16
    Wydaje się być całkiem skuteczne... ale to tylko jedno zdjęcie.
  15. # 17
    W zasadzie ciężko, żeby biały nie maskował dobrze w śniegu ;).
    Zielone piksele też są fajnym pomysłem, w moim przekonaniu jest skuteczne... zresztą co jak co ale, żeby Rosjanie na
    zimę nie zrobili dobrego kamo.
  16. # 18
    Moim zdaniem spławowski (chyba) "kleks" jest jednak bardziej ciekawy.
  17. # 19
    Nawiązując do rozmowy w "Ciekawych aukcjach":

    photos and text kindly supported by WeedMeister

    WeedMeister
    I recently bought a pair of pants that I can't identify. The cut is the same as on the soviet "afghanka" winter pants, these have the button holes for attaching a liner. The camouflage is a TTsKO:ish swirly pattern, but it has "sharp" shapes, like scraps you're left over with after cutting out elaborate pictures printed on paper. This pattern is a lot like the early TTsKO "Butan" camo used in limited numbers by Naval infantry, but still, the sharp shapes make it different.
    During the Transnistrian war in 1992, many strange pieces of equipment where used, one of them a crappy kind of vest that seems to have seen very widespread use during that conflict. The camouflage pattern used on these is very much like the one on the trousers in question. Also, as the Moldovan military uses "Butan" this Transnistrian-connection does not seem too far fetched. Many photos from the Transnistrian war show Transnistrians wearing uniforms that might have this same camouflage pattern, but as almost all photos from this war are of extremely low quality it is hard to tell.
    Both leg pockets are made as magazine pouches, separated by a seam running down the full lenght of the pocket in the middle, I've seen many late-soviet/early-russian trousers with one leg pocket like this, but never both. The suspenders are of the basic soviet design, but the elastic band is white with stripes of red and blue. The pockets are made of a dark blue fabric, and not of the "standard" brown cloth seen on soviet and russian clothes. Stamps and markings are almost completely worn out, there is only a faint square that seems to be something like the "OTK" stamp on russian and soviet clothes and a line of text written using bleach.
    If someone really knows what these are all about, please, tell me!

    ./uploads/kamuflaz_butan/__butan_trousers1.jpg./uploads/kamuflaz_butan/__butan_trousers2.jpg./uploads/kamuflaz_butan/__butan_trousers3.jpg./uploads/kamuflaz_butan/__butan_trousers4.jpg

    ./uploads/kamuflaz_butan/__transnistria_compilation.jpg
    Photos from the Transnistrian war, as you can see, the quality is rather low. Both the vests and the camouflaged uniforms I mentioned earlier can be seen here.

    ./uploads/kamuflaz_butan/__transnistria_vest1.jpg./uploads/kamuflaz_butan/__transnistria_vest2.jpg
    The vest itself, a shitty rag made from cheap cloth, real rare-issuge right here!

    ./uploads/kamuflaz_butan/__butan_morpeh.jpg
    Russian naval infantry wearing "Butan" in the first Chechen war.

    ./uploads/kamuflaz_butan/__butan_helmet_cover.jpg
    Russian naval infantry on exercise, note helmet covers made from "Butan" cloth.

    ./uploads/kamuflaz_butan/__moldavian_aomeba.jpg
    Moldovan "Green amoeba" pattern clothes, clearly a copy of "Butan".


    źródło cytatu: http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=9741.msg95196;topicseen#msg95196
  18. # 20
    Dzięki, już wiem o co chodzi. Chociaż dziwne, że nigdy wcześniej się z tym kamuflażem nie spotkałem.
  19. # 21
  20. # 22
    Zależnie od roku, fabryki, użytych barwników itp. kolory KZSów mogą się różnić. Nie jest to zamierzone działanie w stylu "wersja jesienna północno-kaukaska" czy "letnia środkowo-europejska".

    Edytka:
    @ interlude22:
    Posty można edytować, aby dodać coś o czymś się zapomniało. Zwłaszcza jeśli dzieje się to na przełomie kilku minut czy nawet godzin.

    Edytka:
    Pribor 3B. Takie było założenie, aby strzelało salwami po trzy pociski (odpowiedź na amerykański projekt SALVO). Podobno nawet to strzelało.
  21. # 23
    Autor cytatu: interlude22czy spotyka się KZS-y w innych kompozycjach kolorów ?

    Kolory tła były: żółte, jasnozielone, zgniłozielone (takie khaki), "średnio"zielone, ciemnozielone.
    Kolory plam: białe, żółte, szare, jasnobrązowe, ciemnobrązowe.
  22. # 24
  23. # 25
    A o co dokładnie Ci chodzi ? Bo ja nie rozumiem twojego pytania.
  24. # 26
    Einstein pisał o kolorach KZSa, a nie ogólnie strojów w "brzozie", wiec pewnie "ściema" to nie jest.

    Bo na podanych przez ciebie zdjęciach tylko ten po prawej na pierwszym zdjęciu wygląda na KZSa, aczkolwiek faktycznie ma dziwne kolory (nie widziałem dotychczas tak ciemnego tła).
  25. # 27
    Tak w ogóle ten na drugim zdjęciu po lewej to nie KLMK tylko jakiś mundur w brzozie (notabene jakiejś przedziwnej - fioletowo-różowej???), a i ten po prawej nie wygląda na maskałat.
  26. # 28
    Autor cytatu: KamilTak w ogóle ten na drugim zdjęciu po lewej to nie KLMK tylko jakiś mundur w brzozie (notabene jakiejś przedziwnej - fioletowo-różowej???), a i ten po prawej nie wygląda na maskałat.


    To jest chyba ten dresik a'la KZM
  27. # 29
    Co to za kamuflarz ma pan po lewej stronie?
    http://img512.imageshack.us/i/russianvityazonrussianw.jpg/
  28. # 30
    Chyba SMK.