• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam Wszystkich bardzo serdecznie :) Jestem nowy i planuję rozpocząć przygodę z ASG już piszę w jakiej jestem sytuacji.

    Ja i 4 znajomych planujemy zacząć przygodę w ASG (motywacją był zakup starego UAZ'a 469 którego jeden ze znajomych remontuje), kupiliśmy już sobie mundury cyfrowa flora wz.09 (rozmiar 52-6 w moim przypadku jest za krótki jak ktoś ma większy chętnie odkupię.) i teraz pora kupić repliki, budżet jest dość mocno ograniczony a że dopiero zaczynamy to jakiś super karabinków nam nie trzeba, ale do rzeczy, wyszło nam że na jedną replikę możemy przeznaczyć do 600-700 zł decyzja była prosta i wybór padł na AK-74 i tu się pojawia pytanie jaki model bo jest tego sporo, na allegro widziałem AK-74 od Cymy (0.31, 0.40, 0.48) Boyi (RK-03, RK-02, RK-05) i jeszcze chyba jakieś Dragon DG i inne cuda.

    Problem polega na tym że kompletnie na replikach się nie znamy :/

    Podsumowując:
    Replika Karabinku AK-74
    Zależy mi na:
    -Dobrym odwzorowaniu.
    -Zbliżonej do oryginału masy.
    -Niezawodności.
    -Moc może być ale nie musi :) jednak miło by było gdyby puszkę przebiło :)
    Zastosowanie: Będziemy strzelać głównie do celów nieruchomych (puszek i tarcz) - takie zapoznanie się z ASG i zgranie :)


    Proszę o pomoc :)

    Pozdrawiam!
    •  
      Uber
    • 2016-05-13
    # 2
    RK05, najtaniej i najlepiej
  2. # 3
    W tej cenie proponowałbym repliki Boyi, najlepiej w wersji SW(stal, drewno), jeśli oczywiście znajdziecie. Wydaje mi się, że odwzorowanie względem oryginału jest lepsze u Boyia. Cyma ma podobno mocniejsze bebechy w nowych modelach, tak przynajmniej słyszałem.
  3. # 4
    Ok :) Dziękuję, RK-05 mam nadzieje że do oswojenia się starczy, to jest replika wykonana w pełni z metalu i ZnAl'u nie licząc okładzin?
    Rozbiera się podobnie jak oryginał?
    •  
      Uber
    • 2016-05-13
    # 5
    Tak, boyi bardzo podobnie się rozkłada jak ostry, można od bidy poćwiczyć. Cymy z serii 040/045/048 mają wzmacniane bebechy i lepsze silniki
  4. # 6
    Nie licząc okładzin replika jest cała ze stali i znalu(to akurat źle). Generalnie AK Boyi w zwykłej wersji są dość wytrzymałe. Nie szarpcie tylko zbyt mocno atrapy suwadła, jest ono zrobione ze znalu i może pęknąć.
  5. # 7
    CM0.45 i 0.48 za drogi więc decyzja będzie zapadać między CM0.40 a RK-05

    Obie są dobrze odwzorowane z tego co wywnioskowałem czytając w internecie.
    Teraz pytam tylko odnośnie CM0.40 i RK-05.
    Czy parametry (siła ognia, zasięg i celność) jest na porównywalnym poziomie czy z dużą przewagą jednego z egzemplarzy?
    Która z tych replik jest bardziej niezawodna?
    Czy do obu można dokupić magazynki jeżeli tak to czy ceny magazynków są zbliżone?
    Jak wygląda sytuacja gdy bym chciał dokupić zapasową baterię? Nie będzie problemów ze znalezieniem?

    Pozdrawiam

    ps. Czy jeżeli mam oryginalną kolbę do AK-74 to da się ją zamontować do RK-05? (Z tego co czytałem w RK-05 jest plastikowa)
    •  
      Maza
    • 2016-05-14
    # 8
    CM.040 jest bardzo niezawodne, jeśli chodzi o wnętrzności na pewno lepsze od Boyia. Magazynki są wymienne w obu modelach, pod warunkiem, że podpiłujesz odpowiednio tylne zaczepy. W przypadku najczęściej spotykanych mid capów cymy.

    Zależy jaka to kolba. Jak to kolba od stałokolbiastego 74 no to do żadnego z nich jej nie zamontujesz, chyba, że wymienisz korpus. Jak składana jak w AK-74M to czeka Cie sporo metaloplastyki.
  6. # 9
    Popieram Mazę. Mam swoją 0.40 kilka dobrych lat , jedzie na pełnym stocku i śmiga bez problemu , jedynie co to FPSy które spadły o około 20. Nie jest to konstrukcja w pełni stalowa, ale dopóki nie będziesz go traktował jak ostrego (siadał na nim ,rzucał itd) powinien być w 1 kawałku i dobrze ci służyć :)
  7. # 10
    Czyli nawyków po ostrych musimy się pozbyć :(
  8. # 11
    Ja rzucam, poniewieram CM.040 i dalej strzela. W porównaniu do kilku modeli serii RK, które miałem, CM.040 jest znacznie lepsza pod względami użytkowymi.
  9. # 12
    To jeszcze pytanko, czy kolby są solidnie wykonane nie złamią się przy pierwszym oparciu? Mam na myśli modele CM.040C i RK-05 bo w obu są chyba plastikowe.
    Zastanawia mnie też replika AKS-74 (CM.040 oraz RK-02) co o nich myślicie? W jakich jednostkach rosyjska armia wykorzystuje te wersje?
  10. # 13
    Wybór padł na RK-05 trafił się na promocji za 536 zł więc zadecydowała głównie cena za sztukę + worek na replikę gratis. Jak wszystko będzie w porządku to kupię kolejne.

    Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.

    Jakie kuleczki proponujecie do tej repliki?
    Jaki nie drogi akumulator polecacie na zapasowy (nie zależy mi na zwiększeniu szybkostrzelności)

    Pozdrawiam
  11. # 14
  12. # 15
    jak li-po to wymień jeszcze styki i kable na lepsze. Kulki g&g też są dobre.
  13. # 16
    Polecanie kulek Guardera to prawdziwie niedzwiedzia przysługa.

    Odpowiedzi na te wszystkie pytania byly udzielane ponad tysiac razy na portalu WMASG
    •  
      Uber
    • 2016-05-19
    # 17
    Zamiast guarderów kupiłbym G&G/Madbulle, Guardery lubią się ciąć w niektórych lowach i większości midów