• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam!
    Czy jest gdzieś na forum artykuł na temat rozmiarów?? Bo rozmiar KZS "2" mi nic nie mówi ;) Byłbym wdzięczny za miłą odpowiedź, gdyż mam na oku kilka mundurów ;)
  2. # 2
    Takowego tekstu nie ma, ale wątek o mundurach jest gdzieś na forum. Powiedz ile masz wzrostu i jakiej jesteś postury, to powiem Ci, czy rozm.2 będzie dobry.

    Ps. Te posty oczywiście do wydzielenia przez Kazika ;)
  3. # 3
    Z rozmiarówką jest tak że w większości przypadków można ją o kat zadka rozbić, raczej jest jako element poglądowy.

    Przykłady z mojego doświadczenia z mundurami, przy wzroście 170
    Afgan w rozmiarze 48-3, pasuje ma mnie idealnie, ale ten sam rozmiar pasuje też na ludzi wyższych wzrostem ~180 wzrostu.
    Natomiast, afgan w rozmiarze 54-4 jest na mnie dużo za duży, ale flora w tym samym rozmiarze - jest już tylko ciut za duża, tzn. daje się ją nosić bez żadnego problemu i dyskomfortu.
    Co gorsza - osoba, która przymierzała przy mnie tę samą florę, o wzroście 190cm, stwierdziła że 'minimalnie za krótkie rękawy ma'.

    Inny przykład bałaganu w rozmiarówkach, gorka Modoksu, w rozmiarze 54-4 była tak duża, że dosłownie wypadłem z niej przez nogawkę, ale od 2 lat używam partizana SPOSN'u tego samego rozmiaru co gorka i nie jest wygodnie.

    Inny bajer: kepi od afgana w rozmiarze 57 jest idealne, kapelusz w tym samym rozmiarze - już jest za mały.
    ---

    Co do rozmiarów 1, 2, 3.
    2 jest na mnie za mała - głównie tyczy się to spodni, są tak obcisłe, że zakładanie ich regulaminowo na inny mundur jest niewygodne. Bluza zaś jest idealna.
    3 jest dobra na każdego.
    1 jest chyba dla dzieci.

    Przy czym - głównym powodem 'obcisłości' spodni od KZS'a jest prawdopodobnie to, że projektowany był dla mundurów kroju wz.69, a nie krojów M21/wz88 (czyli afgana/flory).


    Hmmm... Artykuł o rozmiarówkach by się przydał, trzeba będzie poruszyć ten temat.
  4. # 4
    Autor cytatu: PotfurInny bajer: kepi od afgana w rozmiarze 57 jest idealne, kapelusz w tym samym rozmiarze - już jest za mały.


    Żeby było śmieszniej, u mnie jest dokładnie na odwrót ;)
  5. # 5
    no ja mam 170cm wzrostu, w klacie 105cm, w pasie 100cm.. ale problem leży w udach! w połowie uda mam 65cm obwodu i tu się martwie, czy wejdę w 2 czy muszę szukać 3?
  6. # 6
    nie wejdziesz w 2, w 3 pewnie też nie :( trzeba będzie przerobić
  7. # 7
    Jest jeden taki KZS na allegro.. pytałem się gościa i podobno spodnie mają 72 w udach :/
  8. # 8
    Z maskałatów to chyba jedenym rozwiązaniem dla Ciebie będzie zakup KLMK. One znów cierpią na nadmiar miejsca ;)

    w moich spodniach od 3ki to jest ledwo 60cm. Za to bluzę mam ogromna ;)
  9. # 9
    Mam 2 sztuki KZS ale mierzac 10 cm od szwu w kroku udo ma 64cm.
  10. # 10
    Widzę, że KLMK jest w podobnej cenie na allegro ;) Tylko, że to wielkie takie.. musiałbym pasek do tego mieć :D ale za to w zimie dobre, bo gatki pod to wejdą :P A najwyżej zrobię niby prowizorkę i oddam do krawcowej żeby mi to tak wycieła żeby było w pasie mniejsze :)
  11. # 11
    No niestety w KLMK można wyglądać jak teletubiś ;) Pas by się przydał, albo jakiś ściągacz tam wszyć... KLMK w cenie kzs'a raczej ciezko dorwać. Chyba, że kzsy po 150 chodza :P
    Ale da się taniej niz 150..
  12. # 12
    na allegro siedzi jeden na razie za 90zł ;)
  13. # 13
    może Ci się uda tanio kupić...
  14. # 14
    Jeśli chodzi o florę, posiadałem rozmiar 52-5 i wyglądało to następująco (teraz też wygląda, potwierdzone)
    Wzrost: 182cm
    Klata: 104cm
    Pas: 96cm
  15. # 15
  16. # 16
    Trochę dawno poruszany temat, ale potrzebowałem dziś rozmiary i nic ciekawego nie mogłem znaleźć co by mi pomoglo do momentu znalezienia strony http://redzone.com.pl/extra_info_pages.php?pages_id=8 Może przyda się komuś w przyszłości dla porównania rozmiarów.
  17. # 17
    To ja tylko dodam od siebie że rozmiary Modoksu są w 100 % zgodne.Ale co do Spławu niestety zawiodłem się na tej tablicy.Ale mogę podpowiedzieć że spławoskie wypadają większe.Ja noszę z Modoksu wzrost 7 szerokość 60/62 a ze Spławu 194 odp.(7) szeroką 58/60 i jest wygodna troszkę większa czyli OK.Wiadomo dużo zależy od kroju munduru.Ale przynajmniej na moim przykładzie wiem ,że tak w praktyce należy zastosować się do tabelki rozmiarów z RED ZONE.Obie tabele Red Zone ma ze strony producenta ale jakoś ta Spławoska jest mniej dokładna :).
  18. # 18
    Panowie Fachowcy a mając 126 cm w klacie i 184 wzrostu to jaki rozmiar w tej zawiłej numerologii powinienem szukać ( tak aby jeszcze jakaś koszulka się zmieściła)?
  19. # 19
    Zależy Modoks czy Spław.Ja mam 185 cm wzrostu.Ale mundury kupuję na 194 cm wzrostu w takich czuję się po prostu swobodniej.Miałem kiedyś mundur na 188 cm
    ale wydawał mi się przykrótki.Ja mam 113 w klatce i noszę 60-62 powinieneś spokojnie zmieścić się w 64-66.W modoksie 60-62 w klatce ma ok 132cm.Ale każdy
    mundur ma troszkę inny krój wiec wymiary się troszkę mogą się różnić.Ja mierzyłem na Berkucie.Ja pod swojego wkładam kurtkę puchową i mam luz.Co innego maskałaty z Modoksu.Szyte są żeby były troszkę większe niż mundur.ale bardziej na długość niż szerokość (minimalnie większy).Jeśli chodzi o Spław to tam jest większy wybór ja mam mundur letni WDW 58-60 194cm.I mam taki luz jak w berkucie z modoksu.Różnice w kroju powodują niewielkie różnice.Także z takimi wymiarami myślę że więcej do zaoferowania Tobie będzie miał Spław.Ponieważ ma większy zakres rozmiarówki.
  20. # 20
    Polecam przymierzyć wpierw jakiś 60-62 i sprawdzić czy faktycznie potrzebujesz więcej, bo znalezienie mundurów w rozmiarach 64-66 może okazać się "nieco" problematyczne.
  21. # 21
    post przeniesiony z tematu o Gorce-E w komisie - k.

    Ja mam 186-187cm wzrostu i mam identyczną gorkę w rozmiarze 52-5 i pasuje idealnie.
  22. # 22
    Moim zdaniem jak najbardziej - ja mam ok 180/100/86 a rozmiar 50-4 pasuje idealnie.
    Więc jak ktoś wg polskich rozmiarów ma kolejny przedział czyli 184-186 i jest trochę masywniejszy (czyli w porównaniu do mnie "normalnej" budowy ciała to 52-5 jest dobrym rozmiarem.
    Ozywiście Gorki nie nosi się na gołą klatę czy podkoszulkę. Piszę o pasowaniu na przynajmniej sweter/polar.
    Z kolei nie jest to maskałat aby nosić go "na kurtkę" zimową.

    Moim zdaniem rozmiarówkę Gorek trzeba taktować jak rozmiarówkę odzieży typu "mambrana" czyli samego goretexu itp.
    Pod niego też wpinasz polar albo inny ocieplacz.
    •  
      ADi
    • 2010-10-21
    # 23
    Ja mam 185 - normalna budowę ciała :3 - i na mnie 52-5 leży jak ulał (Gorka-S). Do tego jeszcze mogę się grubo ubrać ;)
  23. # 24
    Oj, Panowie. Przeciez wszystko zalezy od tego co chcemy ubrac na siebie.
    Czy to mundur galowy, czy polowy. Czy kostium górny, czy maskchałat.
    Dla kazdego ubrania sa przepisy i zalecenia.
  24. # 25
    To ja może zapodam złotą radę.

    Jak "zrozumieć" rosyjski-radziecki rozmiar? Np. to 52-5.
    Mierzysz obwód klatki piersiowej pod pachami (w tshircie) i wychodzi ci np. 104. Liczbę tą dzielisz przez 2 i w ten sposób otrzymujesz pierwszą część rozmiaru (104/2 to 52).

    Pozostał wzrost (czyli druga część rozmiaru, np. 5, jak w 52-5). Od tego jest teoretycznie "tabelka":
    6 - 188
    5 - 182
    4 - 176
    3 - 170
    2 - 164
    1 - 158

    Przy czym UWAGA! SPOSN na swoich metkach ma rozmiary od 164 do 194 (skok co 6cm), czyli są większe mundury niż na 188. Przez ten fakt sam już nie jestem pewien, czy 1 to 158 czy 164 (jak ktoś wie, to niech pisze). Aczkolwiek nieco wątpliwe, by 5=182, gdyż Potwór mając ok 178cm wzrostu (zgadza się?) twierdzi, że na niego Polewoj w rozmiarze 50-5 dobrze pasuje :) (na mnie z 182cm wzrostu też dobrze pasował)

    Liczby te są ORIENTACYJNE, nie oznacza to, że mundur o rozmiar większy lub mniejszy nie będzie pasował - dużo zależy od budowy ciała. Tutaj nie można nic innego zrobić jak poprzymierzać parę mundurów i "poznać" swoją idealną rozmiarówkę. Co nie znaczy, że będzie ona absolutnie zawsze poprawna. Np. niedawno kupiłem nowy mundur i pomimo tego, że jest on rozmiaru 50-4 to na mnie dobrze pasuje. Zakup rosyjskich (nie tylko z resztą rosyjskich) ciuchów po prostu ciągnie za sobą takie ryzyko, że się źle trafi.

    Dodatkowo jeśli mowa o Gorkach to są one z natury luźne, więc mierzenie ich nie ma za bardzo sensu, bo i tak są przemyślane do noszenia odzieży pod spodem. Oznacza to, że jeśli bierzesz Gorkę o swoim rozmiarze to i tak pod spód jeszcze spokojnie wciśniesz dodatkowy mundur ("letni"), a do tego jakiś polar, czy inny sweter.

    edycja:
    Jeszcze sprawdziłem na redzone'owej tabelce rozmiarów Modoxu i raczej dobrze rozpisałem rozmiary 1-6.
  25. # 26
    Kazik pozwol wniose poprawke.
    Ale rozmiarowka wojskowa, nie komercyjna.
    W zasadzie wzrost 1 w naturze malo istnieje, a więc
    wzrost 7- powyzej 197 cm
    wzrost 6- 187-196 cm
    wzrost 5- 180-188cm
    wzrost 4- 176-182cm
    wzrost 3- 170-177 cm
    wzrost 2- 164-172 cm
    wzrost 1- 158-166cm

    Jak zauwazyliscie cantymetry sie nakladają, poniewaz wszystko zalezy też od długości rąk i nóg
  26. # 27
    Вот где указаны военные размеры на все
    http://www.specsnar.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=16
    это из военного приказа официального о размерах и маркировке ( где в каком месте и какие штампы ставятся )
    военной формы .
    Можете проверять по этому приказу купили вы вещи военные или нет .
  27. # 28
    Siemanko :)
    Na wstępie chciałbym się z wami przywitać bo jestem tutaj "żółtodziobem". Regularnie pozbywam się polskiego szpeju i zainspirowany kolegą postanowiłem zacząć swoją przygodę z rekonstrukcją sił zbrojnych Rosji.
    Teraz pojawia się pytanie. Jestem osobą dość wysoką -193cm wzrostu, oraz szczupłą (97 klatka 88 pas). Jak ma się to do rozmiarówki Rosyjskiej ? Czy mundury, maskałaty w rozmiarze "6"/188cm tudzież KZS "3" będą na mnie pasowały? Czy rozmiarówka rosyjska jest tak samo zawyżona jak polska?
  28. # 29
    KZS rozmiar 3 może być za mały.

    A szóstka sama w sobie to wzrost, który powinien być OK. Jeszcze zostaje rozmiar w klacie i tutaj sugerowałbym albo 48 albo 50.
  29. # 30
    Czyli rozumiem że ten byłby na mnie za szeroki ? Jak jest ze spodniami ? Czy jest to jeden uniwersalny rozmiar na gumce który się rozciąga ?