• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam

    Jestem początkującym w zakresie rosyjskiego szpeju, coś tam wiem ale nie tak szczegółowo. Główne wykorzystanie zestawu będzie pod ASG, więc zależy mi też na wygodzie użytkowania i noszenia. Jako replikę biorę RK-02.

    Główny problem mam z mundurem, jestem osobą dużej postury (190 cm wzrostu i około 125-130 cm w pasie i około 120 w klatce), ale staram się nieco odchudzić (grać w ASG planuję od końca zimy przyszłego roku, więc z paręnaście centymetrów dam radę się odchudzić). W związku z takim wzrostem, brakuje rozmiarów munduru. Najlepszy byłby 64-7 ale w 62-6 też powinienem się zmieścić.

    I teraz zasadnicze pytanie. Otóż czytałem gdzieś (w mediach) że rosyjscy żołnierze podobno strasznie narzekają na mundury zaprojektowane przez Judaszkina (głównie komfort i wytrzymałość tychże mundurów). Mundur wz.09 (z Frontowca wyczytałem że nazywają go Judaszkin właśnie) jest wytrzymały, w miarę komfortowy i nadal używany czy jednak wz.09/10 jest lepszy? I jaka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma mundurami?

    Teraz drugie pytanie co do zestawu - czy to będzie jakoś wyglądać (jako mundur planuję właśnie ten wz.09 lub wz.09/10)?
    Jako kamizelkę - domyślnie miał być 6Sz112 (kupić miałem go w grudniu) ale fundusze najwyżej pozwolą na Smiersza AK od SSO (aczkolwiek 6Sz112 nie jest całkowicie wykluczony).
    Hełm - zastanawiam się nad 6B47 z Redzone oraz 6B7-M1 (także z Redzona). Główna przewaga 6B47 dla mnie to ta szyna boczna, ale nie wiem, więc się pytam.
    Nakolanniki - DOT-L czarne.
    Buty i rękawiczki zupełnie niekoszerne, ale żadnych rękawiczek z zakrytymi palcami nie znalazłem. A buty to nasze rodzime Protektory, są wygodne i jak dla mnie dobre do łażenia.

    Nie ma to być żadna ścisła stylizacja, bardziej na zwykłego rosyjskiego żołnierza piechoty, ale jak mówiłem, nie musi to być taka stuprocentowa.

    Pozdrawiam
  2. # 2
    Witamy kolegę na forum :) Zaczynając od pierwszego pytania. Główna różnica jest taka, że wz.09 ma inne umieszczenie pagonów na piersi i lewym rękawie, a wz.10 ma pagony przywrócone na ramiona. Jeśli chodzi o wygodę użytkowania to miałem wz.09 przez chwilę i powiem, że był dość szorstki, ale może po prostu tak mi się zdawało ;)

    Odnośnie drugiego pytania. Jeśli chcesz robić takiego typowego ruskiego szweja to nada się jak najbardziej. Kamizelka! Najpierw zainwestuj w 6b23, bo sama 6Sz112 źle będzie leżeć na mundurze. Co do hełmu to jeśli chcesz robić zwykłego piechura, a nie żadne WDW to najlepszym wyborem będzie 6B27, którego replikę w swojej ofercie ma Redzone. Najlepiej jakbyś kupił nakolanniki pod kolor munduru, czyli oliwkowe :) Dobrym wyborem są Alty. Buty i rękawiczki to już kwestia własnych preferencji.

    Liczymy, że jak już uzbierasz cały set to się nam pochwalisz!
  3. # 3
    Oczywiście że się pokażę jak już zbiorę pełen zestaw :D

    Co do nakolanników, te Alty zmieszczą się na kolanie o obwodzie 52 centymetrów?

    A kamizelki, to raczej będzie to Smiersz AK, na 6Sz112 raczej mi nie starczy a tym bardziej na 6B23 i 6Sz112. W wariancie z 6Sz112 myślałem o tym by najpierw kupić samą kamizelkę a potem jak na Redzonie się pojawi (lub uzbieram na replikę i przesyłkę z GreyShopa) to kupić 6B23. Kiedyś myślę że na pewno kupię 6B23, jak ona się komponuje ze Smierszem?
  4. # 4
    Czasami noszę Smiersza na 6B23 - wygląda całkiem fajnie. Są problemy z dobrym ułożeniem smiersza na niej, ale jak już to ogarniemy, to jest ok. Spada wygoda użytkowania dosyć znacznie (przynajmniej w moim przypadku).
  5. # 5
    Alty mają szeroki zakres regulacji więc powinny wejść, ale ręki sobie uciąć nie dam.

    Najlepiej byłoby gdybyś kupił samą 6b23, a dopiero potem oporzadzenie. do samej balistyki spokojnie wystarczyłaby ładownica czterokomorowa desantowa, i manierka. Na początek byłoby całkiem okej i bez zgrzytów. Smiersz dobrze komponuje się z 6b23 ;)
  6. # 6
    Powtórzy się.
    '09 a '09/10, różnica w pagonach i prawie niezauważalnym ściągaczu na plecach, ba bywały sztuki '09/10 które miały ślady prucia w poprzednim miejscu pagonu. Nie wpadłbym na to aby opisać go szorstkim, ale gdyby się zastanowić to faktycznie tak jest :))).
    Po 2 latach tyrania '09, wygoda i wytrzymałość wg mnie ok.

    Jeśli to ma być zestaw przede wszystkim pod ASG, niech '23 będzie ostatnim wydatkiem. Jasne, że można latać w balistyce z parciakiem, ale wygoda to będzie inna galaktyka.

    Garnek '7-1M bardziej uniwersalny i wygodniejszy (przynajmniej org) od '26/27. '47 zwyczajnie za nowy, chyba że startujesz z WKBO, różnica w cenach robi się co raz mniejsza.

    Na sylwetkę chłopaczka w mundurze polowym chyba oczywiste, że bardziej pasuje '112 niż Smiersz. Inne rzeczy które trzeba wziąć pod uwagę, w balistyce latałem w obydwu, mi bardziej leży '112, wszystko rozłożysz sobie wygodnie na molesach w zależności od pory dnia, roku, humoru, spory zakres i SZYBKA (w porównaniu do smiersza) regulacja.
    Z kolei bez balistyki lepiej mi leży Smiersz, stabilizacja systemu sztywnym pasem głównym na kościach biodrowych to jest to, ofc ficzer odpada jeśli jesteś gruby.

    Z innych bzdetów, Smiersz lajtowo mieści magi 7,62, w '112 robi się ciasno. '112 ma lepszy nadupnik (... a może to po prostu Smiersz ma zbyt prostacki) i fajnie mieści dwie pół litrowe butelki pet w bocznych kieszeniach, dzięki czemu nie majtają się (aż tak).

    Inna dość istotna sprawa, jakoś od niemal 2 lat SSO ma inny kolor bazowy (pomijając, że wygląda jak gówno), który będzie zwyczajnie niekoszerny na '09/10, jeśli ma być to koniecznie Smiersz, musisz znaleźć najlepiej takiego w oliwce z lat '10-'14. Z kolei '112 często są wykonane z dość (za) ciemnego materiału.
    Ceny '112 z frontu Owcy się nie bój, można spokojnie znaleźć taniej, trzeba tylko troszeczkę poszukać.
  7. # 7
    Nie będę ukrywał że jestem osobą grubą, ale aktualnie odchudzającą się. Myślę że zdołam trochę zrzucić do grudnia, bo w sumie umundurowanie będę właśnie jakoś tak w grudniu kupował. Czyli gdzie np. idzie kupić nówkę 6Sz112 taniej niż na Frontowcu? Bo w sumie Frontowiec, Redzone i Greyshop to moje jedyne punkty odniesienia na razie. Nie liczę oczywiście że podane mi zostanie wszystko na tacy ale chociaż jakieś wskazówki gdzie szukać ;) Co do Smiersza, nie wiem jak z dostawami na Frontowcu właśnie, bo myślałem że może udałoby mi się dorwać takowego w cyfrze, widziałem że ją też mają w asortymencie.

    A tak swoją drogą pytając, jaki jest najnowszy obecnie używany wzór munduru w armii rosyjskiej? Tenże WKBO?

    I gdzie jeszcze można kupić różny rosyjski szpej? Jakieś inne sklepy?

    I takie dość głupie pytanie, czy ten "front Owcy" to chodzi o Frontowca właśnie czy kogoś jeszcze innego? ;)
  8. # 8
    Sry za brak polskich znakow.

    Wow, jestem zaskoczony jak ceny '112 poszybowaly tu i owdzie. Powiem tak, jeszcze nie tak dawno w Polsce nowy zestaw z plecakiem szlo dostac za 5 stowek, przeszukaj forum Red Alliance czy takie grupy jak Voentorg na FB. Chyba, ze ogarniasz ruski to horyzont zwieksza sie znacznie.
    Jak ma byc koszer to smiersz w cyfrze z pewnoscia odpada to jest dosc nowy wypust, tak jak wspomnialem wczesniej, do '09/10 to oliwka '10-'14, no ew. musztarda '07-'10.

    Tak, od niemal poczatku 2015 WKBO jest masowo wpychany tak gdzie sie da, oczywiscie nie wyklucza to ze jeszcze na jakims zapizdziowie gornym znajdziesz '09/10.

    ^Pierwszy (drugi) akapit.

    Tak ;).
  9. # 9
    Tak sobie o tym WKBO poczytałem, i to w sumie fajna sprawa. Może zamiast Smiersza i wz.09/10 kupię sobie właśnie WKBO i dozbieram potem na Smiersza (albo poczekam i kupię to i to na Greyshopie w jednej przesyłce). Jeszcze się zastanowię. Także dzięki wam za odpowiedzi, jestem dalej otwarty na wszelkie rady i sugestie :D