• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam ponownie!

    Tym razem mam parę pytań co do stylizacji FSB. Przemyślałem wszystko i postanowiłem że wpierw zainwestuję w replikę i będę latać w swoim obecnym mundurze wz.93, a potem będę odkładać na taki wypasiony zestaw szpeju.
    Nie zależy mi na żadnej konkretnej jednostce, ot stylizacja na współczesnego funkcjonariusza FSB. Zależy mi na uniwersalności stylizacji, tj. i do lasu i do CQB. Za replikę ma mi posłużyć AKS-74 (lub AKS-74M, gdybym go dorwał w jakiejś sensownej cenie) od LCT. Wiem, drewno jest średnio używane obecnie, ale jakoś do plastiku mam średnie zaufanie.

    Obecnie taki zestaw zrobiłem:
    Maskałat Partizan-M od SSO - miałem kiedyś bluzę w kamuflażu Eichenlaub (a z tego co wiem to Partizan właśnie bazuje na Eichenlaub) i był on świetny, dlatego właśnie on. Gorki średnio mi podchodzą głównie przez strefy bez kamuflażu.

    Replika Defendera 2 + wkłady - tu zastanawiam się nad kolorem, myślałem nad khaki albo olive.

    Replika K6-3 z pokrowcem (Gearcraft) - słyszałem że K6-3 słabo się sprawdza w lesie i jest dosyć ciężki, ale przyłbica (którą chyba idzie zdjąć, nie?) jest dla mnie ogromnym plusem, zwłaszcza w CQB.

    Rękawice i nakolanniki od Spławu - nie jestem pewien czy rękawic nie wezmę innych a nakolanników od Alty. Tutaj zależy mi na komforcie i wytrzymałości a nie uberkoszerności.

    Smiersz AK w kolorze khaki - tutaj mam tylko wątpliwość jak to się spasuje z Defenderem, ktoś wie?

    Naszywki FSB.

    To wszystko z Greyshopu.

    Generalnie to nie ma być pro uber koszer rekonstrukcja, tylko luźna stylizacja, w której główny nacisk chcę położyć na komfort, wytrzymałość i skuteczność kamuflażu. Za wszelkie rady i propozycję z góry dziękuje.
  2. # 2
    Słuchaj, może nie jestem super ekspertem, ale powiem ci jedno, jeśli coś ma być dobre do cqb to będzie średnie do lasu. Jeśli chodzi o twój zestaw to w miarę ok, tylko bym defka i k6-3 do lasu nie brał, wziąłbym jakąś czapkę. Partizan-M jest drogi i dość gruby, ( zwłaszcza w porównaniu do innych maskałatów SSO ) więc jest średnio uniwersalny. Brałbym zwykłego partizana albo Kzm i gorke.
  3. # 3
    Na FSB Partizan-M odpada, kup sobie Partizana w Spektre.

    AKS-74 od dłuższego czasu nie jest w użyciu przez FSB (pomijając naprawdę pojedyncze sztuki).

    K6-3 to nie jest dobry hełm na stylizację na FSB. Polecam LSzZ-2DT, Ałtyna, RBR, LSzZ-2DTM

    Jedyne Smiersze używane przez FSB to te z generacji przed 2004 rokiem, które są po prostu diametralnie inne.

    Zarówno rękawice, jak i nakolanniki Spławu to zły wybór na FSB, o wiele lepiej kupić Mechanixy i Alty/Hatche Centurion. Lepsza jakość i poprawne.

    Greyshop? Są o wiele lepsze źródła tego szpeju, nie tylko taniej wyjdzie, ale i po prostu kupisz repliki lepszej jakości, bądź koszerniejsze rzeczy.
  4. # 4
    Więc np. jakie to źródła? Szukałem trochę, ale wiele nie znalazłem. Chodzi o jakieś giełdy, ebaye czy po prostu inne sklepy? Jakby ktoś mógł nakierować chociaż nazwą, będę bardzo wdzięczny.
  5. # 5
    Partizana Spektre kupisz na frontowcu.
    Hełm K6-3 kupisz na Redzone.
    Mechanixy/Alty wszędzie :)

    W sprawie LSzZ-2DT, Defendera pomogę Ci - napisz mi maila.
  6. # 6
    Znaczy, generalnie to ten ekwipunek do stylizacji będę kupować najwcześniej kwiecień/maj, albo i później bo teraz zbieram na replikę i podstawowe rzeczy aby móc grać.

    Ale dziękuje bardzo za pomoc, jak będę się zbierał do kupna sprzętu to napiszę.