• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dobry grupa!
    Jestem w potrzebie i zwracam się tutaj. Chodzi o to że potrzebuje jak największej ilości literatury, artykułów, wycinków itd. dot. szeroko pojętego specnazu. Chodzi o to że potrzebuje tego do napisania pracy powiedzmy naukowej jako zaliczenie przedmiotu na uniwerku. Pracę planuje nazwać coś w stylu "Specnaz na przestrzeni lat", dlatego nie skupiam się konkretnie na armijnym czy wewnętrzniakach, a specnazie jako całości w FR/ZSRR i właśnie chodzi mi o pokazanie różnic w ich celach itd.

    Z góry dziękuje, a jak ktoś potrzebuje żebym mu coś doprecyzował to walić śmiało.
  2. # 2
    Jeśli znasz Rosyjski to jest sklep internetowy knigi.pl, masz tam pełno książek związanych z tematem. Jedna która najbardziej pasuje do opisu poszukiwanej przez Ciebie to Encyklopedia Specnazu Gru . Jeśli znajdę coś podobnego to podeśle.
    •  
      Maza
    • 2016-10-17
    # 3
    O Panie, powodzenia. Przygotuj się na szukanie na google books, artykuły i godziny tłumaczenia. Gwarantuje Ci, że jako takich polskich książek o specnazie FR nie ma. Co najwyżej wzmianki w książeczkach typu "encyklopedia oddziałów specjalnych" itp. oczywiście utrzymane w klimacie bredni o rzucaniu saperkami na 100m i butach z odwróconymi podeszwami. No i kolorowanki typu Suworow.

    Przechodziłem podobne piekło, pisałem licencjat o Pustynnej Burzy, nie miałem żadnej polskiej pozycji.

    Lepiej weź specnaz z Afganu, jest trochę o tym książek, w bazie danych archiwum nawet widziałem jedną pracę. (Większość uczelni ma dostęp do baz ogólnopolskich) i widziałem pracę pt. "Oddziały Specjalne Specnaz w Afganistanie" napisaną przez gościa o nazwisku Sabaka (serio).
  3. # 4
    Kwestia jest taka, że też nie muszę się trzymać tego specnazu kurczowo. To jest pierwszy rok, a to jest tak jak by przygotowanie pod pracę licencjacką. Więc około 8 stron tekstu, ale problem jest taki że minimalnie 15 tekstów bibliograficznych. A będąc świeżakiem w świecie akademickim nie jest to łatwe :P
    •  
      Uber
    • 2016-10-22
    # 5
    Autor cytatu: Maza No i kolorowanki typu Suworow.

    Kolego przeczytaj wątek...
    •  
      Maza
    • 2016-10-22 *
    # 6
    Kolega szuka książek do pracy licencjackiej, a nie do czytania dzieciom na dobranoc...

    Tak baj de łej, muszą być to koniecznie książki, czy też mogą być np. filmy dokumentalne? Trochę ich jest o Sobrach itd.
  4. # 7
    Mogą być artykuły prasowe, jakieś małe publikacje, czasopisma itd. Filmy dokumentalne też mogą być, aczkolwiek na nich mam się bazować w ostateczności. Ale przyjmę wszystko, im więcej tym lepiej ;)
  5. # 8
    Cześć - mogę coś podrzucić. Wybaczcie chamskie kopiowanie!

    Biblioteka WSOWL:
    Specnaz w Afganistanie / Wiktor Markowski, Wiktor Milianczenko. - Warszawa : Dom Wydaw. Bellona, 2002.

    Specnaz : historia sił specjalnych Armii Radzieckiej / Wiktor Suworow ; red. Jan Kowalski ; tł. Andrzej Kiński. - [Wyd. 2?]. - Warszawa : Wydaw. Adamski i Bieliński, 2003. - 256 s

    Mała wojna, która wstrząsnęła światem : Gruzja, Rosja i przyszłość Zachodu / Ronald D. Asmus ; przeł. Jan Tokarski ; wstępem opatrzyli Radosław Sikorski, Strobe Talbott. - Warszawa : Res Publica Nowa, 2010. - tu nie jestem pewien ale może coś być.

    Mam nadzieję że coś pomogłem, pozdrawiam! :)
    •  
      Maza
    • 2016-10-23 *
    # 9
    Ludzie, skończcie go sabotować tym Suworowem!

    Już w Chorągwi Michała Archanioła, Białych Nocach i Antykillerze są mniejsze brednie na temat specnazu a to powieści fabularne!
  6. # 10
    Maza, jednak wrzuć te dokumenciki ^^ Przydadzą się.
    Btw. Ogólnie na forum przydał by się temat z właśnie do którego wrzucało by się mat
    video, artykuły itd.