Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Dobry grupa!
  Jestem w potrzebie i zwracam się tutaj. Chodzi o to że potrzebuje jak największej ilości literatury, artykułów, wycinków itd. dot. szeroko pojętego specnazu. Chodzi o to że potrzebuje tego do napisania pracy powiedzmy naukowej jako zaliczenie przedmiotu na uniwerku. Pracę planuje nazwać coś w stylu "Specnaz na przestrzeni lat", dlatego nie skupiam się konkretnie na armijnym czy wewnętrzniakach, a specnazie jako całości w FR/ZSRR i właśnie chodzi mi o pokazanie różnic w ich celach itd.

  Z góry dziękuje, a jak ktoś potrzebuje żebym mu coś doprecyzował to walić śmiało.
 2. # 2
  Jeśli znasz Rosyjski to jest sklep internetowy knigi.pl, masz tam pełno książek związanych z tematem. Jedna która najbardziej pasuje do opisu poszukiwanej przez Ciebie to Encyklopedia Specnazu Gru . Jeśli znajdę coś podobnego to podeśle.
  •  
   Maza
  • 2016-10-17
  # 3
  O Panie, powodzenia. Przygotuj się na szukanie na google books, artykuły i godziny tłumaczenia. Gwarantuje Ci, że jako takich polskich książek o specnazie FR nie ma. Co najwyżej wzmianki w książeczkach typu "encyklopedia oddziałów specjalnych" itp. oczywiście utrzymane w klimacie bredni o rzucaniu saperkami na 100m i butach z odwróconymi podeszwami. No i kolorowanki typu Suworow.

  Przechodziłem podobne piekło, pisałem licencjat o Pustynnej Burzy, nie miałem żadnej polskiej pozycji.

  Lepiej weź specnaz z Afganu, jest trochę o tym książek, w bazie danych archiwum nawet widziałem jedną pracę. (Większość uczelni ma dostęp do baz ogólnopolskich) i widziałem pracę pt. "Oddziały Specjalne Specnaz w Afganistanie" napisaną przez gościa o nazwisku Sabaka (serio).
 3. # 4
  Kwestia jest taka, że też nie muszę się trzymać tego specnazu kurczowo. To jest pierwszy rok, a to jest tak jak by przygotowanie pod pracę licencjacką. Więc około 8 stron tekstu, ale problem jest taki że minimalnie 15 tekstów bibliograficznych. A będąc świeżakiem w świecie akademickim nie jest to łatwe :P
  •  
   Uber
  • 2016-10-22
  # 5
  Autor cytatu: Maza No i kolorowanki typu Suworow.

  Kolego przeczytaj wątek...
  •  
   Maza
  • 2016-10-22 *
  # 6
  Kolega szuka książek do pracy licencjackiej, a nie do czytania dzieciom na dobranoc...

  Tak baj de łej, muszą być to koniecznie książki, czy też mogą być np. filmy dokumentalne? Trochę ich jest o Sobrach itd.
 4. # 7
  Mogą być artykuły prasowe, jakieś małe publikacje, czasopisma itd. Filmy dokumentalne też mogą być, aczkolwiek na nich mam się bazować w ostateczności. Ale przyjmę wszystko, im więcej tym lepiej ;)
 5. # 8
  Cześć - mogę coś podrzucić. Wybaczcie chamskie kopiowanie!

  Biblioteka WSOWL:
  Specnaz w Afganistanie / Wiktor Markowski, Wiktor Milianczenko. - Warszawa : Dom Wydaw. Bellona, 2002.

  Specnaz : historia sił specjalnych Armii Radzieckiej / Wiktor Suworow ; red. Jan Kowalski ; tł. Andrzej Kiński. - [Wyd. 2?]. - Warszawa : Wydaw. Adamski i Bieliński, 2003. - 256 s

  Mała wojna, która wstrząsnęła światem : Gruzja, Rosja i przyszłość Zachodu / Ronald D. Asmus ; przeł. Jan Tokarski ; wstępem opatrzyli Radosław Sikorski, Strobe Talbott. - Warszawa : Res Publica Nowa, 2010. - tu nie jestem pewien ale może coś być.

  Mam nadzieję że coś pomogłem, pozdrawiam! :)
  •  
   Maza
  • 2016-10-23 *
  # 9
  Ludzie, skończcie go sabotować tym Suworowem!

  Już w Chorągwi Michała Archanioła, Białych Nocach i Antykillerze są mniejsze brednie na temat specnazu a to powieści fabularne!
 6. # 10
  Maza, jednak wrzuć te dokumenciki ^^ Przydadzą się.
  Btw. Ogólnie na forum przydał by się temat z właśnie do którego wrzucało by się mat
  video, artykuły itd.