• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam z góry pragnę zaznaczyć że nie jestem jakoś szczególnie kumaty w tematyce Rosyjskiej armii jak i ich jednostek specjalnych. Ostatnio założyliśmy grupę która robi się pod WDW dokładnie pod 76tą i nigdzie nie możemy znaleść wiadomości które by traktowały o cechach szczególnych tej jednostki, podobnie z oznaczeniami i legalnością tego co robimy.[Czy gdy będziemy na jakimś pokazie/szkoleniu będąc w rosyjskim oporządzeniu z oznaczeniami itp to czy ktoś nie naśle na nas no nie wiem ŹW :D]
    Jeżeli ktoś miałby strony na których można by się było dowiedzieć o WDW to prosiłbym o podanie.[Nie nie liczę tylko na ciebie sam też szukam]
  2. # 2
    Jaki sens ma zakładanie grupy bez jakiejkolwiek wiedzy o odtwarzanej jednostce ?
  3. # 3
    Raczej nie grupę rekonstrukcyjną a stylizację...reko nie zaczyna się od pomysłu 'robimy to i to teraz uraaaa!'. Proponuje zacząć od przygotowania merytorycznego i dotarcia do wiedzy na ten temat.
    PS. Takie reko nie jest dobrze przyjmowane w obecnej sytuacji politycznej. Media dużo jadu wylewają na współczesną Rosję
    •  
      Maza
    • 2016-10-23 *
    # 4
    Desertura robi 76tą i sporo o niej wiedzą. Odwiedź ich stronę.
    https://www.facebook.com/GRHdesantura
  4. # 5
    Dziękuje Panie Maza panie cznadel jeżeli nie masz nic prócz zgryźliwości do powiedzenia proszę po prostu ominąć temat.
  5. # 6
    Nie jestem zgryźliwy tylko zadałem normalne pytanie ;)
  6. # 7
    Wiecie znam takich co sobie siedzieli przy przysłowiowym piwie i stwierdzili że robią reko 76DDSz jak im idzie to inna sprawa... Tak więc da się zacząć od idei i potem to dorabiać.
  7. # 8
    kolego Pawle- zapraszam do lektury: desantura.pl

    j.w. i jak pokazuje czas mimo trudnosci w zdobywaniu wiedzy i zrodel- DA SIĘ ;).
  8. # 9
    Dziękuje wszystkim co odwiedzili i usłużyli radą :D i tak desanture znam i czytam ale chodzi mi głównie o inne rzeczy źródła.PS mógł by mi ktoś wytlumaczyć co oznacza gwardyjska np 76 ? bo gdy czytałem o wdw w afganie to tam przed każdą nazwą dywizji było gw-gwardyjskie i za bardzo nie wiem czym to jest i czy to nie to samo co zwykłe np 76wdw
    •  
      Maza
    • 2016-10-26 *
    # 10
    Gwardyjska bo pochodzi od 76tej Gwardyjskiej Dywizji Strzelców, dywizji która zasłużyła się na polu walki i zyskała status "gwardii", elity.

    Innymi słowy, 76 WDW to skrót.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Guards_unit
  9. # 11
    Ale tam gdzie czytałem to wszystkie WDW były gwardyjskie :D wtf ?