• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam! Moja stara (kilkumiesięczna) replika RK-05 właśnie wyzionęła ducha, no cóż nie ma z prawdziwym wiele wspólnego i najpierw złamała się kolba, potem tłumik płomienia razem z końcówką lufy. A dziś na akcji podczas treningu walki wręcz złamała się lufa... No cóż to była replika na początek na oswojenie się z AK-74M teraz pora przesiąść się na coś lepszego.

    Jaką replikę AK-74M do kwoty 2 000 zł polecicie?
    Zależy mi aby karabin był wytrzymały chociaż w 60% tak jak oryginał. Chciał bym zobaczyć w nim też system blow-back i zasilanie gazem :)

    Jeżeli jakaś rewelacyjna replika jest troszkę droższa to także wezmę ją pod uwagę.

    Pozdrawiam
    •  
      Uber
    • 2016-11-09
    # 2
    Z gaziaków są dwie opcje- GHK lub KWA, oprócz kupna podstawy musisz dokupić kilka magów + trochę więcej kosztuje eksploatacja.
    Jeśli nie masz nic przeciwko aegom polecam repliki E&L, LCT, VFC (jak trafisz)
    •  
      Maza
    • 2016-11-09
    # 3
    Z trzy takie tematy przewinęły się na forum...
  2. # 4
    Generalnie repliki gazowe to dość awaryjne i delikatne konstrukcje. Treningów walki wręcz, tarzania w błocie i wybijania szyb kolbą bym nie polecał. Z gaziakiem też nie pobiegasz na mrozie bo po prostu nie będzie działał. Repliki za 2 kloce do tak intensywnych zabaw też odradzam, po prostu szkoda a i tak nie będzie dużo wytrzymalsza od chińczyka. Kup sobie kałacha od E&L stosunkowo tani i wytrzymały, chyba najbardziej pasuje do Twoich potrzeb.

    https://www.youtube.com/watch?v=KToE4m48fvQ
  3. # 5
    Najlepsza replika AK74M to VFC, nic jej nie dorównuje pod względem wykonania zewnętrznego (jako jedyna replika ma np. poprawnie odwzorowane położenie pozycji selektora czy łącznik rury gazowej).

    Niestety, można ją dostać tylko z drugiej ręki.
  4. # 6
    Uber - podaj mi proszę modele tych replik dokładne to sobie sprawdzę.
    Maza - przepraszam ale nie mogłem znaleźć.
    Molotok - może być elektryczny co to za model ? EL-74? A co do szyb to w RK-05 złamałem kolbę na drzewie gałęzi którą chciałem ułamać do ogniska. (Będę musiał zainwestować w saperkę).
    delin0m - Jaki to konkretnie model?
  5. # 7
  6. # 8
    http://www.wgcshop.com/product_detail1.php?item=VFC-AEG-AK74M

    Jak wspomniałem wcześniej, jest już wycofana ze sprzedaży.
  7. # 9
    Do replik E&L I VFC wchodzą magazynki od ostrego z nabojami lub bez?
  8. # 10
    No jak niby, to tylko zabawki ASG są. Z tego co widzę chcesz kupić replikę a masz wymagania jakbyś prawdziwy karabin kupował. Może pomyśl po prostu o dezaktywowanym AK. Będziesz mógł ścinać nim gałęzie i wpinać prawdziwe magazynki z nabojami...
  9. # 11
    Molotok, w sumie to nie jest taki zły pomysł, ale gdzie ja znajdę AK-74M Deko? :)
  10. # 12
    Tu może być problem, miałem bardziej na myśli AKMa.

    Ewentualnie jak masz za dużo pieniędzy :)

    http://okop.com.pl/Product.aspx?pid=4809
  11. # 13
    To już taniej sprawny na czarno wychodzi :P Jak był by AK-74M Deko do 4000 to bym się zastanowił ale na to bym raczej nie liczył, jak kiedyś działał serwis Molotok.ru to były AK-74M Deko tylko wtedy przy kasie nie byłem.
  12. # 14
    Teraz jest Avito.ru, ale taki DEKO z Rosji nie jest chyba u nas do końca legalny.
    •  
      Maza
    • 2016-11-10
    # 15
    Chyba, że Yunker, od palnego to tylko kalibrem, napędem i korpusem się różni.
  13. # 16
    Yunker? A cóż to jest?
  14. # 17
    wiatrówka
    •  
      Maza
    • 2016-11-11 *
    # 18
    http://lmgtfy.com/?q=yunker

    W skrócie to taka wiatrówka, która pierwotnie została stworzona przez Iżmasza do szkolenia z rozkładania i obchodzenia się z palnym AK-74M w szkołach oficerskich. Strzela to... słabo. Ale wygląda zajefajnie i jest niezniszczalne. Na forum nawet jest jeden wariat, który pokusił się o zrobienie z tego repliki ASG.
  15. # 19
    Trochę brakuje ognia ciągłego. Poza tym wygląda naprawdę nieźle chyba się na niego skuszę gdyż na razie nie strzelamy się między sobą.
  16. # 20
  17. # 21
    No tak, tylko nigdy nie wszedł do produkcji.
  18. # 22


    To jest piękne :)

    Autor cytatu: delin0mNo tak, tylko nigdy nie wszedł do produkcji.


    I czar prysną :( Zniszczyłeś marzenie :(