• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czy ktoś widział w sprzedaży kopię kamizelki Gladiator (bez względu na wariant) w kamuflażu Multicam? Doszukałem się jedynie oliwkowych...
  2. # 2
    Oliwowych na pewno nie ma. Sa w foliage od Toysoldiera i w multicamie od IRT

    Toysoldier zrobił Gladiatora-S, a IRT Gladiatora-A. Wersje A i S zasadniczo sie roznia.
  3. # 3
    Dysponujesz rozpiską kto używa której wersji?

    Jak jest z dostępnością wersji od IRT? Jest do kupienia, czy to takie "jest, ale nie ma"?
    Na stronie mają jedynie informację o tym, że jest na specjalne zamówienie :/
  4. # 4
    Co do replik:
    IRT dostaniesz już tylko z drugiej ręki. Napisz mi maila, mam coś co Cie zainteresuje :D

    Co do oryginału:

    Wersje Gladiatorów w teorii zostały stworzone dla poszczególnych zarządów CSN FSB (A, W, S - Alfa, Wympieł, Smiercz).
    Jednak obecnie, w Alfie można spotkać także Gladiatory-S w wersji Foliage, a własciwie wszystkie wersje Gladiatorów także w SSO (też w Syrii).

    Gladiator-A i Gladiator-W różnią się tylko układem elementów na tylnym panelu. Gladiator-S to podobna, ale zasadniczo inna konstrukcja.

    Gladiator-A jest tylko w Multicamie
    Gladiator-W w foliage i Multicamie
    Gladiator-S w foliage i Multicamie

    Warto dodać, że na zachodnich forach często podawane są błędne nazwy Gladiatora, tj. wersje A, B, C. Transliterują sobie wyraz "Gladiator" ale literki już nie (ehh Amerykanie :D ).

    Warto nadmienić, że Gladiator-A i W to kamizelki szyte na ludzi, którzy mają min. 110cm w klacie. Po prostu szczupli nie mają co w ogóle garnąć się do tej kamizelki, bo w niej utoną :D Boczne panele z aramidem są po prostu za duże.