• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam serdecznie po raz drugi. Ostatnio forumowicze udzielili mi nieocenionej pomocy w kwestii doboru wyposażenia na zmech w Osetii. Zacząłem się zastanawiać co dalej i natrafiłem na zdjęcie (wrzucam poniżej). Z opisu wynikało, że to członkowie jakiejś jednostki zmechanizowanej podczas parady w Niżnym-Nowogrodzie. Zacząłem na jej podstawie wymyślać współczesną stylizację zmechu i chciałbym się Was drodzy forumowicze zapytać na ile jest koszerna :)
    Kit list:
    - mundur 09/10 (jest też na Frontowcu jakiś wz.14)
    - "majka" w cyfrowej florze
    - patrolówka w cyfrowej florze (jakaś kokarda, np ta klasyczna srebrna z gwiazdą?) oraz (po zebraniu dodatkowych funduszy) 6B27 w pokrowcu (raczej replika)
    - biercy
    - 6sh112 w konfiguracji zwykłego strzelca z AK
    - pas wz.14 WBKO
    No i coś co mnie najbardziej zastanawia, czyli kwestia oznaczeń:
    - flaga Rosji na klapie kieszeni, na rękawie (tylko na lewej, czy może na obu?) -> http://www.frontowiec.com/pl/sily-zbrojne/4408-naszywka-flaga-rosji-na-rzepie.html
    - naszywka "Rosja- Siły Zbrojne" wz.12 -> http://www.frontowiec.com/pl/sily-zbrojne/4085-naszywka-rosja-sily-zbrojne-z-rzepem-polowa-wz-12.html
    Jakieś korpusówki, naszywki na pierś, lub prawe ramię?
    Raczej odpuszczę sobie balistykę (to jednak tylko stylizka do asg), replika to oczywiście AK74M. Z góry dziękuję za wszystkie porady, uwagi etc :)

    Załączniki:

    • zmech214.jpg
    •  
      Maza
    • 2017-02-26 *
    # 2
    W tych czasach nie nosiło się naszywek na mundurach polowych. W ogóle, dopiero po Krymie jak reszta świata się srała, wyszło rozporządzenie o naszywkach.

    6sz112 w kombinacji z mundurem i hełmem bez balistyki to taki trochę... kutacz bez jajec.
  2. # 3
    Mhm zaczerpnąłem nieco języka i naszywki olewam, pozostanę anonimowym wojakiem. Hehe pozwolę sobie zacytować "Sam jesteś zjawisko i do tego paranolama...parana...nienormalne. Dwa miechy mam 6b23-1 i będę się czepiał wszystkich. A CO!", kamza przyjdzie z czasem, ale na razie ją odpuszczę. Jednak to bardziej stylizacja do asg i nie chciałbym się obładować lansiarskimi dodatkami ;) Jak rozumiem ogólnie trzyma się mój (opisany w pierwszym poście) pomysł kupy?
    •  
      Maza
    • 2017-02-27
    # 4
    Ja sobie pozwolę zacytować "jak chcesz pokemonić, to pokemoń".
  3. # 5
    Liczę, że cię nie uraziłem, jeśli tak to przepraszam. Nie mam w planach być "pokemonem", ale nie od razu Rzym zbudowano. Po kolei: najpierw mundur i kamza, potem hełm i finalnie balistyka ;)
  4. # 6
    W Wojsku Polskim podstawą jest hełm i kamizelka/oporządzenie taktyczne, a nie balistyka, także nie będzie to jakaś "abominacja" jak będziesz posiadał samą 112 i hełm, aczkolwiek fakt faktem w Rosji balistykę się nosi (i słusznie), więc jeśli będziesz temat dalej rozwijał to prędzej czy później jakąś balistykę trzeba będzie kupić (6b23/43/45)