• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Dosyć często dochodzi tam do prac remontowych i przebudowy pewnych bloków. Nie wiem na ile zmienia to ogólny wygląd zewnętrzny elektrowni. Ja w każdym razie bym się tym aż tak nie przejmował, sarkofag to nie jest nasz priorytet, najciekawsza jest Prypeć :)
  2. # 32
    Oczywiście, że Prypeć :).

    Dla klimatu wrzucam dwa linki pewnie to już znacie ale co tam :

    http://www.opuszczone.com/index_2.php?s=galerie (zakładka Ukraina)

    http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php (zapachniało Stalkerem) :).
  3. # 33
    Autor cytatu: echelon4 http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php (zapachniało Stalkerem) :).


    Hmm, no właśnie. Czy da się aktualnie dostać w pobliże Oka?
  4. # 34
    Z tego co słyszałem to nie, przynajmniej nie oficjalnie.
  5. # 35
    Panowie, czy jaies konkrety w w/w sprawie są, kiedy jedziemy, kto się w końcu wybiera i takie tam??
  6. # 36
    Jako termin obstawiam wrzesień. Na razie wybiera się tyle osób ile się zadeklarowało, chociaż oczywiście wiem że jeszcze na pewno ktoś się przyłączy/odpadnie.
  7. # 37
    [Odkopuję, by nie zakładać nowego wątku]
    Może zainteresuje Was rozmowa z prof. Zbigniewem Jaworowskim, wybitnym specjalistą w dziedzinie skażeń promieniotwórczych na łamach "Polityki", poniżej fragment:

    P: Jaka więc była prawdziwa skala skażeń?

    O: W pobliżu elektrowni jest niecały kilometr kwadratowy tak skażony, że tuż po wybuchu wyginęły tam drzewa. Reszta tzw. zamkniętej zony nadaje się do zamieszkania, włącznie z wysiedlonym i pustym do dziś miastem Prypeć, położonym 3 km od elektrowni czarnobylskiej. Poziom promieniowania jest tam taki jak w Warszawie. Na najsilniej skażonych terenach Białorusi, Rosji i Ukrainy roczne dawki promieniowania, spowodowane katastrofą czarnobylską, wynoszą ok. 1 mSv (milisiwerta). Dla porównania, są rejony na świecie (np. we Francji, Brazylii i Iranie), w których roczne naturalne dawki promieniowania z gleby i skał sięgają dziesiątków, a na nawet setek milisiwertów. Ludzie żyją tam od wieków i cieszą się dobrym zdrowiem. Nikomu nie przychodzi też do głowy, by ich wysiedlać. Dodam, że w Polsce w ciągu pierwszego roku po katastrofie dawka odczarnobylska wynosiła 0,3 mSv.

    Całość tutaj.
  8. # 38
    No właśnie, są jakieś nowości w tym temacie. Temat został troszkę zagrzebany, no ale na przykład ja przez cały czas jestem chętny :).
  9. # 39
    Po sesji, po sesji...
  10. # 40
    a kiedy będą zdjęcia z sesji? nie mogłem się powstrzymać ;) też jestem chętny, na wycieczkę naturalnie, nie na sesję :)
  11. # 41
    Autor cytatu: grigorija kiedy będą zdjęcia z sesji?

    Proszę :)

    Studenci czekają w kolejce do dziekanatu na wpis do indeksu
  12. # 42
    Ciężkie. Wolę sesję w wydaniu jankesów .
  13. # 43
    Może i ciężkie ale oddaje nastroje. Tak czy inaczej jak skończy mi się ta mordęga, to zacznę wsio załatwiać.
  14. # 44
    Ok, na razie będzie mało szczegółów i proszę się uzbroić w cierpliwość.
    Termin to wrzesień/październik. Cena - na razie nie wiadomo, wszystko zależy od ilości chętnych. Podobno najlepiej się opłaca przy ~40 osobach, ale że termin odległy to ciężko coś powiedzieć. Najprawdopodobniej konkrety będą w okolicach czerwca.
  15. # 45
    Myślę że od nas spokojnie wybierze się 3 lub 4 Zaporożców. 40- to nie jest, liczba nie wykonalna ;).
  16. # 46
    Nie ma potrzeby zebrać przez nas 40 osób, spokojnie ;) Nie pojedziemy sami, w tym terminie co roku zgłasza się wystarczająca liczba chętnych.
  17. # 47
    To na kiedy ten urlop rezerwować? ;) ani się nie obejrzymy, a będzie wrzesień...
  18. # 48
    Organizatorzy powiedzieli, że szczegóły będą w maju/czerwcu.

    Btw. Przepraszam Grześku ze nie odpowiedziałem na gg, ale jestem potwornie zalatany. Mam nadzieję że nie masz mi za złe. Jakby coś to pisz, postaram się następnym razem odpowiedzieć kiedy tylko będę mógł.
  19. # 49
    Napisz lepiej jakieś konkrety, zamiast się tłumaczyć własną niekompetencją o ! :).
  20. # 50
    Hmm? Ale co mam napisać? Org powiedział, że szczegóły dotyczące wyjazdu w interesującym nas terminie, będą dopiero za jakieś dwa miesiące. Czyli nawet oni nie wiedzą. Więc tak czy inaczej musimy dalej czekać.
  21. # 51
    Spoko Kamil, wiem jak to jest być zalatanym.
    Mam nadzieję, że będę mógł wziąć urlop w terminie, który sobie wymyśli organizator :/
    edit:
    strefa zero w tym roku robi tylko dla naukowców i tych co chcą polatać helikopterem (drogo)
    bispol na wrześniowy wyjazd ma sprzedane wszystkie miejsca, wolne są jeszcze na październik...
  22. # 52
    Oto komunikat na stronie Strefy Zero (pisał o tym wcześniej grigorij):

    Koordynacją wyjazdów zajmujemy się hobbystycznie i robimy to w czasie wolnym od naszych codziennych obowiązków. Wyjazdy na Ukrainę, poznawanie nowych ludzi zainteresowanych tematem oraz przeżywanie nowych przygód z tym związanych sprawia nam niesamowitą przyjemność. Jednak nie możemy robić tego cały czas. Będziemy teraz koordynowali dwa wyjazdy do strefy dla specjalistów zajmujących się energetyką jądrową, które odbędą się najprawdopodobniej późnym latem i na jesieni. W tym samym czasie chcemy zrobić też wyprawę z przelotem nad strefą helikopterem. Jak widzisz nie za bardzo jest czas kiedy zrobić wyprawę wg. standardowego programu.
    Możesz sobie pomyśleć - w takim razie wiosna 2010. W tym terminie jednak chcemy, aby doszła do skutku nasza wyprawa na Kosmodrom Bajkonur. Więc czasowo również może być trudno.

    Oczywiście sytuacja może ulec zmianie i ten temat może zacząć wyglądać zupełnie inaczej, jednak tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Uczestników naszych wypraw już na starcie traktujemy jako równych sobie i chcemy być w porządku wobec nich, dlatego podajemy powyższe do informacji.


    A w tej sprawie moja korespondencja ze SZ.

    kamil kowalczyk

    Witam
    Pisałem już do Pana parę miesięcy temu, z zapytaniem o terminy wyjazdów na jesień (mam ze sobą grupę ok. 10 osób). W tym czasie jak widzę mocno się wam pozmieniał grafik. Czy na pewno nic już się nie uda wam zorganizować w tym roku? Na waszej stronie jest jeszcze napisane o wyjeździe z przelotem helikopterem. Czy jest to dostępne dla wszystkich uczestników, czy też to organizujecie dla jakiejś zamkniętej grupy? Jeśli nie, to ile coś takiego by kosztowało?
    Pozdrawiam
    Kamil Kowalczyk


    Witam,
    w terminie jesiennym organizujemy wyjazd dla naukowców i na tym koncentrujemy 100% naszej uwagi. Wyprawę z przelotem helikopterem też mamy na uwadze, ale przy tym dochodzą ograniczenia "urzędnicze", które uda nam się ominąć dopiero po tym jak wyjazd dla naukowców dojdzie do skutku. Na przelot mamy już 7 chętnych, a grupa jest ograniczona wielkością helikoptera do max. 15 osób, więc cała Wasza dziesiątka się nie zabierze. Cena nie będzie niska, ale ciężko to na dzień dzisiejszy oszacować. Chodzi głównie o cenę pozwolenia na przelot.

    Tak czy owak, w sprawach ukraińskich, dynamika zmian jest dość duża. Na razie pewny jest wyjazd naukowców oraz wyjazd w lipcu. Jeżeli coś by się miało zmienić to na pewno z wyprzedzeniem poinformujemy o tym za pośrednictwem naszej listy mailingowej na którą możecie się zapisać na naszej stronie.

    Jeżeli jesteście zainteresowani, możemy Wam pomóc zorganizować wyjazd tylko dla Waszej dziesiątki, wtedy pojedziecie sami. Zaznaczam jednak, że wyjdzie to dużo drożej niż wyjazd z nami większą grupą.

    Pozdrawiam,
    Paweł Mielczarek
    strefazero.org


    W takim razie, co robimy? Opcje jakie mamy:
    - Jechać z ich organizacją tylko naszą grupą (drogo)
    - Tak jak wyżej tylko spróbować uzbierać więcej osób.
    - Jechać z organizacji Bispolu: http://bispol.com/czarnobyl-tour/
    (taniej, ale i uboższa oferta)
    - Szukać innego organizatora.
    - Przełożyć wyjazd na następny rok (łeeee).
  23. # 53
    Ja bym chciał i tak pojechać w tym roku, nawet jeśli to będzie taki mikro wyjazd jak z Bispolu.
  24. # 54
    A mnie drażnicie...
    Moja luba powiedziała, że puki nie zrobię potomka to żadnych 'fajnych' wyjazdów nie będzie :(
  25. # 55
    oj Potfur ja to nazywam terrorem, - jak to dobrze ze mam psa :)
    a jak bedziesz mial potomka to powie ze nie bo mamy male dziecko ... tak madzia twierdzi
  26. # 56
    Autor cytatu: PotfurA mnie drażnicie...
    Moja luba powiedziała, że puki nie zrobię potomka to żadnych 'fajnych' wyjazdów nie będzie :(

    Dziecioterroryzm!

    A tak na poważnie moi państwo, decydujmy prędko jak to rozegrać, bo mało już czasu...
  27. # 57
    No ja głosuję na Bispol, bo chcę tam pojechać póki żyję.
  28. # 58
    Lista osób które chciały jechać (deklaracje z tego tematu):

    1. Ja
    2. Kazik + 1
    4. Grigorij
    5. Echelon
    6. Kałasz
    7. Potfur (geez, proszę Cię, bierz się za te dzieci)
    8. Willard
    9. Iwanow
    10. Massud
    11. Maryś

    Kto jeszcze? Kto nie? Ilu osób mogę się spodziewać na 100%?
  29. # 59
    Ja jestem zdecydowany, jak by były znane szczegóły, to pewnie więcej osób by się znalazło...
  30. # 60
    Kamil, wykreśl mnie z listy - szanse że pojadę są 1 na pierdyliard.