• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Viagre kup skoro to taki problem
  2. # 62
    Kamil rozmawialiśmy na GG-y. Chciałbym tylko jeszcze poznać przybliżone kwoty, co wiedzieć ile pieniążków odłożyć ;).
  3. # 63
    Autor cytatu: SzczepiViagre kup skoro to taki problem

    Z tym problemu nie mam, dziecko to jeden z wielu argumentów lubej. W skrócie - umarła by z zatroskania, już taki charakter.
  4. # 64
    @Echelon - w przypadku Bispolu jest to 590zł od osoby. Strefa Zero przy normalnym planie - ok. 900zł, czyli jak będzie te 40 osób chętnych. Przy naszym składzie osobowym pewnie ze 3x tyle. Są jeszcze ukraińskie biura podróży, ale ceny w USD są na poziomie SZ, przy dużo gorszej ofercie.
  5. # 65
    Kamil - ja niestety na 100% zadeklarować się nie mogę. Wszystko zależy od terminu, długości wyjazdu i możliwości urlopowych...
  6. # 66
    Bispol ma jeszcze 16 wolnych miejsc na wyjazd pod koniec października.
    •  
      GRD
    • 2009-06-05 *
    # 67
    Emm wrócę do tematu Oka Moskwy.
    Obiekt - sądząc po ilości zdjęć w internecie - można zwiedzać.
    http://pripyat.com/sm/site/photogallery/uploads/1376/16242.jpg
    http://www.disclose.tv/action/viewvideo/8741/_quot_Moscow_Eye_quot____Russian_version_of_HAARP/

    Jeśli obiekt byłby strzeżony, to ludzie nie robiliby zdjęć spod radaru/na radarze. Logiczne, nieprawdaż?
    Na filmie powyżej bodajże na 29-30sek. widać wycieczkę.

    Pytanie - czy przewodnik zgodzi się pokazać to miejsce?

    [edit]
    http://pripyat.com/ru/internet_photo/chernobyl_2/1/
  7. # 68
    Kamil... termin Październikowy jest jak najbardziej akceptowalny. Powinienem się z wszystkim wyrobić.
  8. # 69
    Program zwiedzania z oferty Bispolu:

    http://bispol.com/images/stories/imprezy_wasne/program_cz.t._2009.doc

    Ja w tej chwili jestem za tą opcją. Proszę resztę z wymienionych na liście osób o deklarację na co się decydują, bo chciałbym już wiedzieć na czym stoimy.

    edit
    Co do tego Oka Moskwy o którym wspomniał GRD, Bispol powiedział że nie ma takiej możliwości żeby to obejrzeć.
  9. # 70
    Rozmawiałem z Kałaszem.

    W każdym razie na pewno się piszemy czyli:

    -Kałasz
    -Echelon.

    Będzie to prawie wycieczka Teamowa :).
    PS: Do kiedy wpłacamy pieniążki
  10. # 71
    ja sie pisze, choc zala ze oka moskwy nie ujrzymy. ale za to ladny kiev ;)
  11. # 72
    Z tego co się dowiadywałem, to żaden znany mi organizator nie umożliwia zobaczenia Oka Moskwy. Tak więc info że można go zwiedzać zostawiam jako plotkę :(
  12. # 73
    Jedyny przypadek zwiedzania Oka Moskwy to legenda o tym, jak ktoś spił przewodnika i dał mu 1000$ (albo 100, już nie pamiętam ;) ).
  13. # 74
    No to macie cel poboczny- upić przewodnika do tego stopnia, żeby nie kontaktował, gdzie idziecie :D Wtedy to już by było słynne to forum... młode wilki w Rosji :P
  14. # 75
    Jako że pytano mnie do kiedy należy wpłacić pieniądze, wysłałem zapytanie do Bispolu. No więc do ok. 3 tygodni od zapisania się na wycieczkę (ok. tydzień na podpisanie umowy i potem do 2 tygodni na wpłatę).
  15. # 76
    w planie wycieczki tego nie ma, a w prezentacji już pokazują oko moskwy...

    http://bispol.com/images/stories/imprezy_wasne/prezentacja.ppt

    troche nieładnie.

    Do kiedy wpłaty?
    Ile miejsc mamy?
    Może ktoś z moich znajomych będzie chętny..
  16. # 77
    Ja tam jestem ciekaw czy będzie zwiedzanie złomowiska pojazdów, bo na prezentacji też niby jest, a z tego co wiem nie tak dawno temu zostało zamknięte (po próbie kradzieży jakiegoś radioaktywnego złomu).

    Maryś - jeśli nic się nie zmieniło od kiedy to pisałem 4 dni temu, to mamy 16 miejsc. Ale jako że już wszystkie praktycznie terminy są zajęte, to widzę że naprawdę należy się szybko decydować, bo za chwilę nie będzie miejsc.
  17. # 78
    co do kradzieży złomu to wyczytałem kiedyś gdzieś że ponoć rosyjska mafia chciała ukraść stamtąd helikopter- bo jak pewnie wszyscy wiedzą nawet tego nie "rozbrajali" tylko od razu po ewakuowaniu ludności absolutnie cały sprzęt jaki brał udział w ewakuacji/budowy sarkofagu został tam umieszczony.
    Ciekawe czy z benzyny zrobiło się paliwo atomowe... ;P
  18. # 79
    popatrz na te sprzety na zlomowisku - wszystko co mialo wartosc juz znich zniknelo ;) praktycznie zaden nie ma silnika. to samo zapewne ze smiglowcami.

    a jak marys zauwazyl w prezentacji sie chwala rzeczami ktorych juz nie okazuja na miejscu. marketing, tfu.
  19. # 80
    Tak przejrzałem sobie forum ludków co jeżdżą do Prypeci i widzę że Bispol ma kiepską opinię... A Pan co tam siedzi u nich na kompjutrze to chyba mnie już nienawidzi, bo dostał ode mnie już 15-go mejla w ciągu dwóch dni i odpowiada mi już tylko "tak..."," nie...", "raczej nie" :)

    Właśnie dostałem odpowiedź że zwiedzania złomowiska w programie nie ma, a zdjęcia są stare. O!
  20. # 81
    W takim razie ja bym sobie darował Bispol.... wolę, już zapłacić więcej i mieć jakieś wspomnienia :).
  21. # 82
    Jest jeszcze opcja... ostatnia wycieczka ze SZ w tym roku jest w połowie lipca (7-13.07). Nie wiem ile jest miejsc (ale na pewno jeszcze są) i nie wiem czy uzbieram kasę do tego czasu. DAMN!
  22. # 83
    Jak lipiec to ja odpadam...
  23. # 84
    Jeszcze zainteresowałem się tym: http://www.tourkiev.com/chernobyl.php Czekam na odpowiedź od nich w sprawie różnic między jedno i dwudniową wycieczkę oraz jak z cenami.

    edit
    Miły Pan z SZ powiedział że dla naszej grupy będzie mógł nawet odmówić miejsca innym, aby nasza grupa się zebrała (w wypadku gdybyśmy chcieli jechać). Z tym że musielibyśmy się zadeklarować w miarę szybko.

    Tak więc drodzy państwo, ponawiam pytanie - co robimy? Z kim chcemy jechać, kiedy macie czas a kiedy nie? Obudźcie się, bo chęć wyjazdu zgłosiło sporo osób, a na razie odzywają się 3-4.

    edit edit
    Zaliczka 500zł do 17 czerwca... dla mnie bez szans.
    •  
      wilu
    • 2009-06-09
    # 85
    Tak sobie przeglądałem tą prezentację Bispolu i wydawało mi się że gdzieś już te foty widziałem hehe. No i fakt fotki robione przez mojego kumpla. Parę postów temu wrzuciłem link do strony. To jeszcze raz http://www.waldek.sewera.pl/galeria2.htm galerie czarnobyl 2005 i czarnobyl kijów 2007.
    W październiku jak wypłynął temat wyjazdu napisałem do niego maila i dostałem taką odpowiedź:

    Witaj.
    Koszt to ok 90$ na osobe + koszty dojazdu ktore na Ukrainie nie sa zbyt
    wielkie, namiary na posrednika/organizatora znajdziesz pod
    www.chernobyl.info. Pisze z pamieci, mam nadzieje ze bez pomylki. Jak
    masz
    jeszcze jakies pytania to zbierz w podpunktach to pomoge.
    Pozdrawiam, Waldek.

    więc jak będą jakieś pytania to zbierzcie do kupy i postaram się od niego wyciągnąć odpowiedzi.
    ps.
    ja niestety w tym roku z wyjazdu odpadam:(
  24. # 86
    Ja w lipcu też odpadam (na ten miesiąc wyciągam wolne na Oldtown i raczej więcej nie dostanę, no i muszę jeszcze paszport wyrobić, a nie wiem czy urzędnicy by zdążyli...).

    Bispol w całej swojej niefajności jak dla mnie i tak może być.
  25. # 87
    Ja już im odmówiłem i powiedziałem żeby nam nie trzymali miejsc, bo się nie wyrobimy na lipiec. W takim razie mamy dwie możliwości - szukać sobie zagranicznego pośrednika (dzięki Wilu za linka, tam też się dowiem), co też właśnie czynię, lub odpuścić w tym roku i pojechać w przyszłym z SZ (bo jak dla mnie to oni są najbardziej kompetentni i ludki ich polecają).

    edit
    Na forum strefy ktoś powiedział że podobno jest dużo chętnych na wycieczkę jesienią, więc istnieje spora szansa że taki wyjazd się odbędzie. Tak czy inaczej radzę zbierać kasę na październik i mieć w zanadrzu parę dni urlopu.
  26. # 88
    Jestem za tym aby spróbować znaleźć tambylczego pośrednika. Do kijowa kursują pociągi więc zostaje tylko dojazd na miejsce i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać...
    Tak czy inaczej dostosuję się do większości, chyba że wyskoczycie, że jedziemy jutro :P
  27. # 89
    Dostałem odpowiedź od ukraińskiego SoloEast Travel:

    Hello Kamil
    Thank you for your inquiry and for your interest in SoloEast Travel.
    We might have a big bus on Oct 11th so the cost will be $145.00 p/p
    Includes transportation from/to Kiev and inside the zone, guide, permits for two day visit to the zone, meals, overnight in Chernobyl hotel.
    I hope that this information helps in your decision to book with us.
    Best regards,
    Sergei Ivanchuk


    Hmm, 145$ za dwudniowy pobyt, żarcie i spanie (!) w zonie, brzmi nieźle. Oczywiście musimy doliczyć do tego podróż i pobyt w Kijowie, ale przynajmniej mamy wolną rękę przy zwiedzaniu Ukrainy.
  28. # 90
    Brzmi bardzo fajnie. Cena nie jest straszna (za dwa dni w zonie to wręcz jest dobra*), a termin w październiku chyba wszystkim najbardziej odpowiada.

    * patrząc na ilość czasu spędzonego w zonie u innych