• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    A co lepiej będzie pasować do elitarnego komandosa GRU... z tak ok. 1991 roku. Ak74m (z pokrywą od zwykłego ak74) czy AKM + PSO1 + BPS1.

    A jako ciekawostkę mogę dodać że ostatnio widziałem na AKM'esie czarne okładki zamiast drewien (tak jak 74m) dziwne co nie?
  2. # 2
    Autor cytatu: IwanNKVDA co lepiej będzie pasować do elitarnego komandosa GRU... z tak ok. 1991 roku. Ak74m (z pokrywą od zwykłego ak74) czy AKM + PSO1 + BPS1.


    W roku '91 to ani AK74M, ani AKM, tylko raczej AKS-74. A co do GRU... to ja bym chciał najpierw jakiekolwiek ich zdjęcie ;)
  3. # 3
    Kamil, zobaczysz ich zdjęcie i będą musieli Cię zdjąć - po co Ci to? ;)
  4. # 4
    Umierałbym ze świadomością że widziałem specnaz GRU, czy to nie jest tego warte? :D
  5. # 5
    Jak pisze Kamil AKS-74 i nie ważne czy z drewnem czy z śliwkowym polimerem. AKM/AKMS też będzie dobry ale...jak chcesz żeby ładnie i pr0 wyglądało to AKM bez PSO-1.
  6. # 6
    Autor cytatu: KamilUmierałbym ze świadomością że widziałem specnaz GRU, czy to nie jest tego warte? :D

    Wątpię, dopiero św. Piotr, przy bramie by powiedział "Na co ci to było?"
  7. # 7
    Hmmm grałem sobie w CoD4 i tak sobie pomyślałem. Czy ruscy snajperzy wiedzą co to jest w ogóle Ghillie Suit ?
  8. # 8
    PROSZĘ, zwracaj uwagę na to gdzie piszesz swoje posty. AK74M dużo z Ghillie wspólnego nie ma...

    A tak na temat - nie rozumiem za bardzo pytania. Sugerujesz, że go NIE używają, czy też wręcz odwrotnie?

    Edycja: Dobra, przeczytałem temat w całości jeszcze raz i wyłapałem tym razem kontekst pytania. Temat wydzielony bo z AK74M dużo nie ma wspólnego.

    Edycja2: Nie traktuj COD4 jako źródło wiedzy o czymkolwiek związanym z Rosją, to tylko gra.
  9. # 9
    Źle ułożyłem moją wypowiedź w kontekście merytorycznym. Chciałem żeby było to pytanie....
    Więc widział ktoś kiedyś ruskich snajperów w Ghillie? A CoD4 nigdy nie traktowałem jako źródło wiedzy....
    P.S.
    Sorry ze takiego bałaganu narobiłem :p Juz nie będę ;)
  10. # 10
    Z tego co widziałem biegają głównie w swoich ghillo-podobnych maskałatach, czyli:
    - szaman,
    - goblin,
    - diabeł leśny (na redzonie nawet jest)

    Ale to raczej w późnych latach 90tych, początek 2000, no i ew. współcześnie. Chociaż w sumie tak rzadko te pseudo-ghille widać, że trudno to jakkolwiek usystematyzować.
  11. # 11
    Pojęcie umundurowania na zachodzie i u ruskich jest inne - chodzi mi tu o maskałaty, zachód ich nie ma (a przynajmniej nie jestem świadom istnienia). Co za tym idzie - odpowiedź na pytanie jest dwojaka:
    - jeśli brać Ghilie, jako strój robiony tak jak na zachodzie - to tak, ale rzadko (przynajmniej na zdjęciach)
    - jeśli brać ghilie, jako strój maskujący - to tak, często jest to coś w rodzaju 'diabła leśnego' .

    Ktoś ma pod ręką to zdjęcie grupy w takich właśnie maskałatach gdzie jeden z SWD'ekiem, drugi z PKM'em a trzeci robi zdjęcie? - nie mogę go coś znaleźć.
    -->Kazik mnie ubiegł.

    Inna sprawa - wiedza, bazuje w dużej mierze na zdjęciach, może oni po prostu zdjęć sobie nie robią?
    Jeszcze insza sprawa - wcześniej niż daty podane przez Kazika, u ruskich jak i u nas, inaczej zapatrywano się na 'snajperów'. W 'bloku wschodnim', nie było odpowiednika zachodnich snajperów, był strzelec wyborowy z karabinem wyborowym, który był takim samym uzupełnieniem oddziału jak osobnik z KM'em czy granatnikiem podlufowym.
  12. # 12
    Ci których widać na zdjęciach, to strzelcy wyborowi. Snajpera z prawdziwego zdarzenia raczej nie ujrzysz na zdjęciu.
  13. # 13
    Mam jeszcze jedno pytanko... Jak sie nazywa to urządzenie (słuchawka + mikrofon) z takimi charakterystycznymi zielonymi paskami na czoło? Gdzie to można dostać i za ile? Może współpracować z zwykłą krótkofalówką? (widziałem to w galierii lansu...)
  14. # 14
    chodzi co o sama sluchawke z laryngofonem?, polskie widzialem nawet z radiostacjami dosc tanio na aledrogo. odlew gumowy ten sam :)
    jesli chcesz kupic orginalna radiolke do rekonstrukcji kolekcjonersko to przygotuj sie na wydatki i licz sie z tym ze legalnie nie mozesz jej wlaczac :)
  15. # 15
    Tak tak chodziło mi właśnie o słuchawkę z laryngofonem. Ma ten sprzęt jakąś konkretną nazwę techniczną?
  16. # 16
    tak. sluchawka z laryngofonem.
  17. # 17
    po rosyjsku to będzie chyba "гарнитура микротелефонная"
  18. # 18
    http://www.youtube.com/watch?v=hRd6DfDkIiU&feature=related
    Professional Russian special forces sniper training #2 of 4
  19. # 19
    A na 1995 rok pogranicznik pasuje (KLMK?) http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=51&products_id=254
    (Dziwny jakiś ten ciemny odcień)
  20. # 20
    W 95 Modox jeszcze nie istniał...
  21. # 21
    Czyli Gorka3 i pogranicznik odpadają, w takim razie szukam dalej czegoś sensownego...
  22. # 22
    Podpowiem VSR.
  23. # 23
    No całkiem, całkiem...
    A coś z kapturem dla specka?
    (Sorry za upierdliwość :p)
  24. # 24
    P+P

    Pomyśl+Poszukaj
  25. # 25
    Gorka...maskirowki różne. Bluza adidasa albo Nike..i na to bluza mundurowa.
  26. # 26
    szanowni forumowicze, co to za jednostka której przedstawicieli widać na foto w linku poniżej ?

    null

    czy kamuflaż na ich mundurach to flora ?
  27. # 27
    O Boże mój czas już przyszedł - zobacz Kamil zdjęcie prawdziwego specnaza GRU !!!

    Tak to flora, a goście są z jakiejś razwiedroty WDW czyli wojsk powietrznodesantowych
    podległych armii, więc jest to specnaz armii a nie jakichś innych służb o czym świadczy też naszywka na rękawie.
    Naszywka z nietoperzem to prawdziwy specnaz GRU :)

    Jakieś zdjęcie garnizonowe o czym świadczą naszywki, piękne berety i AKM(S)y ? z urządzeniem wylotowym na ślepaki wiec pewnie jakiś pokaz czy coś.

    Jestem pewien że "do roboty" żaden z nich by tej naszywki nie naszył...

    Jeśli chodzi o kamuflaże etc. poczytaj forum bo o florę się pytać to już trochę wstyd ;)
  28. # 28
    hehe wiem wiem, z tą florą troszkę niepotrzebne to było :P ale jako że flora jest poprzednikiem aktualnego standardowego munduru czyli cyfrowej flory, to jakby te wojaki wyszły dziś na taką samą paradę to naszywki z nietoperzem mieliby ponaszywane na wdziankach w cyfrowej florze właśnie :D co oznacza że jakby mi przyszło do łba naszyć sobie identyczną naszywkę na bluzie w cyfrowej florze to nie będzie to nic złego....?? :P

    ps: jak coś źle popisałem to proszę fachowców o pouczenie :P
  29. # 29
    Jeśli mierzysz w GRU (wnioskuje po temacie w którym napisałeś) to ja bym zrezygnował z jakichkolwiek naszywek, chyba że chcesz odtwarzać parady. Głupie, by GRU w polu nosiło naszywki mówiące "Hej patrzcie jestem z wywiadu!".
  30. # 30
    Dżizaz, ale oni biednie wyglądają. Specnaz armijny to chyba od dawna ma się słabo.