• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam otóż posklejałem pewien set i chciałbym się dowiedzieć czy byłby on sensowny do stylizacji na Alfe w taktyce zielonej 2014-2016. Szukałem wcześniej lecz nie wiem, czy jest to w pełni poprawny loadout więc pewnie wyjdę na mumina :/

    -Smiersz AK SSO
    -maskałat Partizan Spectre SSO
    -Mechanix FastFit
    -Kapelusz Spectre SSO
  2. # 2
    Smierszyki, już powoli przechodzą do lamusa. Natomiast cała reszta wydaje się być nawet bardzo ok.
    Zamiast tego proponowałbym:

    1. Kopię J-Tech'a MKII w multi, ew. czasem występującego oryginalnego Tasmianian Tigera w oliwce.
    2. Natomiast jeśli ma być coś bardziej Rosyjskiej produkcji to polecałbym przejrzeć ofertę kamizelek/paso-szelek SRVV, czy też skręcić "składaka" opierającego się na ich częściach.
  3. # 3
    Z kamizelek na Alfę 2014+ to zdecydowanie J-Tech Mk2, tu raczej nie ma wątpliwości co jest najlepsze.

    Oprócz tego kopie Mk2 od firm ANA, Nagant czy TT Mk2.

    Z SRVV moze byc Ranger V2 w Surpat z 4 ladownicami AK v2 w Surpat.

    Kapelusz Spektre bym odrzucił i raczej wziął paname SSO np. w DPM czy Multicam.

    Pytanie czy uderzasz w dokładne reko czy interesuje Cie jako tako... To łatwa i całkiem tania sulwetka, więc warto dobrać dokładny szpej - moja opinia.
  4. # 4
    Ref

    Jak widać 90% ma J-Tech Mk2. Mundury m.in. Partizan Spektre, SSO Partizan w Żółtej Brzozie, maskalaty Jack Pyke LLCS, kopie PCU lvl 5 Slawianki, Crye AC i gen3 (jak i kopie Slawianki), Combat Shirty Helikon i Massif.

    Załączniki:

    • fb_img_1502758509267.jpg
    • fb_img_1502758552918.jpg
  5. # 5
    A naszywki alfa fsb interesują?
  6. # 6
    Rekonstrukcja raczej mnie nie interesuje, co do Mk.2 są to kamizelki drogie i wydaje mi się, że ciężkie do ściągnięcia. Jedyne co by było w moim zasięgu cenowym to kopia Mk.2 od ANA ale słyszałem, że są dupowatej jakości :P
  7. # 7
    Skoro u góry się przewinęła kopia MK2 od ANA to dopytam od razu. Jak to z nimi jest, jeszcze rok temu miały fatalną opinią ze względu na jakość szwów jednak od niedawna na zachodnich forach są polecane, zupełnie jakby się poprawili w produkcji.
  8. # 8
    Autor cytatu: GriszkaSkoro u góry się przewinęła kopia MK2 od ANA to dopytam od razu. Jak to z nimi jest, jeszcze rok temu miały fatalną opinią ze względu na jakość szwów jednak od niedawna na zachodnich forach są polecane, zupełnie jakby się poprawili w produkcji.


    Dalej są fatalnej jakości. Ale jest kilka osob na zachodnich forach, którym zależy na opylaniu ich, więc pojawiają się pozytywne recenzjw.
  9. # 9
    Autor cytatu: RabbitRekonstrukcja raczej mnie nie interesuje, co do Mk.2 są to kamizelki drogie i wydaje mi się, że ciężkie do ściągnięcia. Jedyne co by było w moim zasięgu cenowym to kopia Mk.2 od ANA ale słyszałem, że są dupowatej jakości :P


    TT Mk2 Olive kupisz w Polsce za około 400zł
  10. # 10
    Jedynie gdzie widziałem TT Mk2 to na azymut.waw.pl ale są niedostępne i nie wiem czy kiedykolwiek będą.
  11. # 11
    Sprzedalem tutaj na komisie jednego ze swoich TT MKII 1-2 miesiaca temu, trzeba szukac. Uwazaj tylko, alby nie kupic wersji M4.

    Edit:
    Ostatecznie jest tutaj, wysylka z Niemiec (niedroga wysylka, brak cla i vatu), ale IMO przy takiej cenie to juz lepiej dolozyc do J-TECHa
    https://www.asmc.com/Gear/Military/Load-bearing-equipment/Chest-Riggs/Chest-Rig-TT-MK-II-olive-II-p.html
  12. # 12
    Okej dzięki wszystkim za pomoc. Jeszcze jedno pytanko gdzie takiego J-Techa można wyrwać?
  13. # 13
    Pozwolę sobie podłączyć się pod temat - mam nadzieję, że kolega Rabbit sie nie obrazi :-)

    Jaki jeszcze mundur/maskałat oprócz Partizan Spectre SSO wchodzi w grę do stylizacji na FSB? Na filmach na youtubie widziałem coś co wygląda jak multicam. Dodatkowo współczesne ubiory FSB nie wyglądają dla mnie jak luźne z natury maskałaty ale jak mundury bardziej przypominające te zachodnie.

    Dodatkowo chciałbym zapytać czy starsze wzory maskałatów jak np. Partizan Lieto dalej są używane przez FSB?
    •  
      Maza
    • 2017-08-18 *
    # 14
    Autor cytatu: faj3r Dodatkowo współczesne ubiory FSB nie wyglądają dla mnie jak luźne z natury maskałaty ale jak mundury bardziej przypominające te zachodnie.

    Dodatkowo chciałbym zapytać czy starsze wzory maskałatów jak np. Partizan Lieto dalej są używane przez FSB?


    Odp:


    Autor cytatu: delin0mRef

    Jak widać 90% ma J-Tech Mk2. Mundury m.in. Partizan Spektre, SSO Partizan w Żółtej Brzozie, maskalaty Jack Pyke LLCS, kopie PCU lvl 5 Slawianki, Crye AC i gen3 (jak i kopie Slawianki), Combat Shirty Helikon i Massif.


    Co do partizanów w SS-Lieto, to sporadycznie, wyszły z mody jak smiersze i inne pasoszelki sso.
  14. # 15
    Autor cytatu: faj3r
    Dodatkowo chciałbym zapytać czy starsze wzory maskałatów jak np. Partizan Lieto dalej są używane przez FSB?


    Jeśli mówimy o Alfie 2014+ to właściwie nikt tego nie używa.

    Używają za to SSO Partizanów w Zółtej Brzozie.
  15. # 16
    Dzięki. Muszę sobie poszukać tych mundurów. Nie jestem specem w dziedzinie mundurów i kamuflarzy współczesnych, więc nie będzie łatwo ale może coś tam znajdę. Podobały mi się takie zdjęcia FSB w mundurach przypominających multicam i koszulach podobnych do heliconowych.

    mam jeszcze pytanie - o obuwie. Spotkałem się z informacją, że specjalsi - zarówno zachodni jak i wschodni obecnie kupują po prostu takie buty jakie im pasują, wielu firm zachodnich. Czy macie może jakieś zdjęcia pokazujące jakieś bardziej konkretne modele, no nie wiem, Salomonów, albo GSG-9 czy Haix'ów lub czegokolwiek innego czym można by się wesprzeć i nabyć bardziej konkretny model?
  16. # 17
    Co do butów już było w jakimś poście, poszukaj
  17. # 18
    Na tę stylizacje, czyli Alfa 2014+ to najlepsze są Trezeta Hunter (najnowsza generacja). Oprócz tego Trezeta Cuzco Evo Shark/Black. Te są "przydziałowe".

    Akceptowalne są Salomon 4D Quest, Lowa Zephyr, Trezeta Caribu, Asolo Flame, Asolo Fugitive...
  18. # 19
    Te co używają w boju to tylko J-tech TK MKII?
    Te od Tasmanian tiger tylko na stylizacje czy też w tym biegają?
    Troche nie w temacie ostatnio jestem
  19. # 20
    Dziś gdy akurat skrolowałem ścianę trafiłem na coś takiego:

    "Jtech and ana are very good products just as good as TT for airsofting. Long story short FSB asked for an MK2 styled chestrig, ANA won the contract but not with its product and sublet to a taiwanese company (Jtech) the production of this kit of chest rig + combat belt+ pouches. Jtech produced Mk2s to ANA's specifics. Jtech was supposed to be the cheap version of ANA and ANA of TT, the military was oriented back then to cheaper gear since it gets destroyed on the field so often."

    Wracając do TT, jest jak najbardziej koszer, w końcu to oryginały, na których się wzorowano. Natomiast zdecydowaną większość w użyciu stanowią faktycznie J-Tech'y.

    Tutaj mała galeria TT w multi, które wyłowił Steklovata, warto zwrócić uwage, że artykuł ma już ponad 4 lata. Aczkolwiek ręki nie dam sobie uciąć czy aby wszystkie foty przedstawiają faktycznie produkty TT.
    http://steklovata.blogspot.com/2013/06/from-germania-with-love-tasmanian-tiger.html?m=1

    Przez bardzo krótki okres TT produkował też ogólnie szpej z dodatkowymi, wąskimi tasiemkami między palsami, co jest bardzo charakterystyczną cechą:

    http://abload.de/img/390005_34488206894834l0rv5.jpg
  20. # 21
    @fumfel hubert Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!
    No to poluje na tasmanian tiger MK2.
    Spectre używają czy słabo? Multicamo tylko rosyjskie czy zachodnie też się trafiają?
  21. # 22
    Przeanalizuj to co napisalem wyzej w poście nr 4
  22. # 23
    Swoją drogą...
    Ostatnio przyszedł do mnie oryginał Jack Pyke LLCS w English Oak, po chwili zabawy coś przestało mi się zgadzać, ubarwienie. Porównując do rosyjskiej kopii rozprowadzanej między innymi przez Demycha, Jack ma trochę ciemniejsze i cieplejsze wybarwienie. Cechą charakterystyczną kopii jest też dość blady rewers "liści", natomiast Jack ma po obu stronach podobny nadruk. Różnią się też minimalnie kształtem "liści".

    I wracając do źródła, czyli prawie 4 letniego "Успеть вовремя"(Just in time) na tym konkretnym screenshotcie widać te różnice.
    Pierwszy od lewej Jack Pyke, drugi rosyjska kopia, natomiast typ po prawej najprawdopodobniej ma jeszcze coś innego.

    http://i.imgur.com/YdbPYS5.jpg

    Tutaj jeszcze raz zbliżenie na Pyke:
    http://i.imgur.com/qxEvjct.jpg

    Edit:
    Co do trzeciego typa, to dość podobnie wygląda Ghillie Wild Trees HD od Mil-Tec'a, tylko z gęstszym "upierzeniem".
    https://www.kotte-zeller.de/$WS/kotte-zeller-shop/websale8_shop-kotte-zeller-shop/produkte/medien/bilder/gross/122805_1.jpg
  23. # 24
    Złudzenie. Zależnie od oświetlenia, obrocenia pod światło czy fragmentu materiału moze wydawac sie ciemniejsze lub jasniejsze. W tamtym okresie wszyscy mieli Jack Pyke brytyjskie
  24. # 25
    Z ciekawości jak to jest z balistyką u Alfy w zielonej. Są jakieś fotki takich setów czy wszystko opiera się na lekkich sylwetkach?
  25. # 26
    Autor cytatu: delin0mZłudzenie. Zależnie od oświetlenia, obrocenia pod światło czy fragmentu materiału moze wydawac sie ciemniejsze lub jasniejsze. W tamtym okresie wszyscy mieli Jack Pyke brytyjskie


    Ja nadal obstawiam, że na wyżej wstawionych fotach są min. dwa modele, różnice są dla mnie wyraźne.
  26. # 27
    Odkopię trochę temat ale zaintrygował mnie szpej FSB w taktyce zielonej z 2004-2005 roku i posklejałem takie coś

    -Smiersz AK SSO
    -Partizan SS-Lieto SSO
    -Kapelusz Partizan-M Wiesna SSO

    I tutaj rodzą się jeszcze 2 pytania czy Smiersz byłby akceptowalny do tej stylizacji wiem, że Sbruya-Partizan byłaby lepsza ale jest cholernie droga i mało dostępna oraz czy replika AK-74M byłaby dobra do tej stylizacji?
  27. # 28
  28. # 29
    Dzięki :D
  29. # 30
    Jeszcze dopytam jakich plecaków używa FSB, jedyne co zauważyłem to plecaki Deuter ACT Lite 40+10?