• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • Edi
    • 2011-08-19
    # 121
    nie
  1. # 122
    wszystkie powyzsze helmy i rozpoznawanie roznic miedzy nimi sa opisane w watku wraz ze stosownymi fotkami.
  2. # 123
    Czy spotkaliscie się z komunikacja w K6-3?

    http://www.militaryheadgear.com/items/6129

    Autentyk?
  3. # 124
    Wygląda bardziej jak Altyn.
  4. # 125
    No właśnie i tu jest dynks...ta sama strona....

    http://www.militaryheadgear.com/items/5554

    Jajo węża?
    • Edi
    • 2012-02-13
    # 126
    K6-3 z komunikacją zwie się Altyn.
  5. # 127
    Autor cytatu: EdiK6-3 z komunikacją zwie się Altyn.


    Czyli oprócz elektroniki,zero różnic?
    • Edi
    • 2012-02-13
    # 128
    różnice oczywiście występują, np. inne mocowanie wizjera, trochę inny fasunek (to akurat może być kwestią roku produkcji), ale w zasadzie to ta sama skorupa
  6. # 129
    To:
    http://www.equipcenter.ru/en/product/zsh-1-replika/
    i to:
    http://sharomet.ru/products.php?russian-helmet-zh1-wovisor&cPath=6_21&osCsid=5766fb7184e7f5f2cd3cc3c5f8d6dac4

    to jest ta sama replika ZSH ? Czy może dwa różne modele? (Choć podejrzewam, że to samo ale wolę się upewnić)
  7. # 130
    Obydwa hełmy są takie same to repliki ZSH-1, jeśli dobrze pamiętam to w equipcenter jest jeszcze wersja z przyłbicą.
  8. # 131
    Wiem wiem :D

    Chciałem się upewnić czy to są te same repliki ZSH-1. Na tym drugim sklepie są o wiele lepsze zdjęcia ;)

    Autor cytatu: EdiK6-3 z komunikacją zwie się Altyn.


    K6-3 z komunikacją to Rys-T. Ałtyn ma trochę inną przyłybice. Większy wizjer i mocowanie samego wizjera wygląda inaczej. W K6-3 widać śrubki mocujące, a w Ałtynie jest jednolita ramka(?).
    • Edi
    • 2012-02-17
    # 132
    Rysie T i A to trochę nowsze konstrukcje niż K6-3 i Altyn
  9. # 133
  10. # 134
    Kopia wykonana przez firmę ОДО-АГАВАПЛЮС z Białorusi. Widać, że jest cieńszy niż oryginał. Te repliki były kiedyś na frontowcu, poznać można po nisko położonych (poprawnie) śrubkach i sławnym czerwonym zapięciu :D
  11. # 135
    Okej, dzięki :)
  12. # 136
    Autor cytatu: SkymaciekKopia wykonana przez firmę ОДО-АГАВАПЛЮС z Białorusi. Widać, że jest cieńszy niż oryginał. Te repliki były kiedyś na frontowcu, poznać można po nisko położonych (poprawnie) śrubkach i sławnym czerwonym zapięciu :D

    Zapięciem bym się nie sugerował, egzemplarze które przeszły przez moje ręce miały szare.
  13. # 137
    @Sergei
    A jak się składa do karabinu ze standardową kolbą przy opuszczonej osłonie twarzy ("przyłbicy") w k6 "3" vs Altyn vs TIG?
  14. # 138
    @Samek - obstawiam, że tak samo dobrze jak w Zsh-1 z klapą :) Czyli mega-źle, dobrze mieć optykę na wysokim montażu.
  15. # 139
    Autor cytatu: samek@Sergei
    A jak się składa do karabinu ze standardową kolbą przy opuszczonej osłonie twarzy ("przyłbicy") w k6 "3" vs Altyn vs TIG?


    Dają radę bez kłopotu większego

    http://img18.imageshack.us/img18/993/18413.jpg
    http://img818.imageshack.us/img818/4405/compressedomsnzima2010e.jpg
  16. # 140
    Akurat ci Panowie mają optykę na wyższym montażu, więc jest dokładnie to co napisali poprzednicy.
  17. # 141
    [cite]Autor cytatu: Sergei Chyba ZSz-1-2 (warter masz to sprawdź ;) ) są w kształcie stożka.

    .


    Zgadza się
  18. # 142
    Mam tu małą ciekawostkę hełm ma przyłbice jak ZSH 1-2 ale ogólny wygląd sugeruje że to Maska. Choćby przez brak dodatkowych śrub mocujących fasunek, po porównaniu z moją Maską wygląda mi to na jakąś modyfikacje ale nie jestem pewien.

    Załączniki:

    • 17715-4-f.jpg
    • 17715-2-f.jpg
    • 17715-5-f.jpg
    • 17715-1-f.jpg
  19. # 143
    Zdjęcia znalazłem na stronie ekipy z Mińska ОСН "За Родину" w temacie o hełmach, muszę przyznać że ta przyłbica przypadła mi do gustu chętnie bym wymienił w swojej masce na taki typ. Niestety nie wiem czy ją się zakłada tak jak w zwykłych maskach czy jest to rozwiązane tak jak w ZSH 1-2.
  20. # 144
    Proszę o radę jaki hełm wybrać. Zastanawiam się nad Altyn , Ryś lub K 6 - 3. Oczywiście replika ponieważ oryginał maksymalnie drogi i niedostępny do kupienia. Jakie hełmy wykorzystują SOBR oraz oddziały szturmowe FR???? Proszę o podpowiedź.
  21. # 145
    Autor cytatu: RafaProszę o radę jaki hełm wybrać. Zastanawiam się nad Altyn , Ryś lub K 6 - 3. Oczywiście replika ponieważ oryginał maksymalnie drogi i niedostępny do kupienia.


    Ale do czego Ci potrzebny? Bo z tych wymienionych przez Ciebie hełmów jedyną seryjną replikę ma K6-3, a to jest hełm dużo cięższy w porównaniu do innych replik (K6-3 - 2,5kg, 6B27, 6B28, 6B7 - 1kg), więc i niezbyt wygodny do dłuższego noszenia.
  22. # 146
    Nawet decydując się na replikę musisz się liczyć z wydatkiem od 1-1,5k zł, chociaż można dostać oryginalnego K6-3 nawet za te 1,5k. Hełmy które wymieniłeś w większości używa FSB. W dziale o replikach masz parę linków do stron na których sprzedają kopie hełmów, polecałbym najpierw zajrzeć tam.
  23. # 147
    Pozostałe też mają repliki (patrzaj: helmetreplicas.net )
  24. # 148
    Zaglądałem tam wcześniej i są wymienione przeze mnie repliki. Uzywać bede w terenie i na zlotach. Cele kolekcjonerskie równiez :) Zastanawiam się jakie mogą używać szturmowe wojska FR. SOBR itp.
  25. # 149
    Zwrot "szturmowe wojska FR" jest bardzo dziwny, prawdę mówiąc nie spotkałem się z nim i nie wiem za bardzo o co chodzi.

    Piszesz SOBR (obecnie OMSN), czyli mowa o czymś sprzed 2002? No to wtedy zapewne odpada Ryś (który jest w miarę świeżą konstrukcją z tego co pamiętam) i zostaje Altyn i Tig K6-3, które były używane obok siebie, więc obojętne co wybierzesz będzie dobre.
  26. # 150
    Autor cytatu: kazikPozostałe też mają repliki (patrzaj: helmetreplicas.net )

    A fakt, nie wiedziałem. Co nie zmienia faktu że wszystkie z wymienionych są ciężkie i nieporęczne, więc o ile to nie jest stricte MOUT, to do ASG są mało przydatne.