• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 181
    Było już gdzieś tutaj na forum o tym ;)

    http://img836.yfrog.com/img836/1965/38593957.jpg
  2. # 182
    Właśnie tak mi się wydawało;)
  3. # 183
    Pytanko. TIG i Altyn - idzie dorwać jakiekolwiek repliki tego? Z tego co widziałem to tylko bardziej współczesne konstrukcje mają swoje repliki... Widziałem też pomysł Arafata z kaskiem motocyklowym z Alledrogo z tym, że trzeba by było to na zielono sprayem machnąć a to raczej estetyczne za bardzo nie będzie... Więc czy jest jakaś droga żeby wystylizować sobie jakiś garnek z klimatów KGB nie wywalając na to 3000zł? Chodzi o samą stylizacje chociażby.
  4. # 184
    Z kasku motocyklowego nie zrobisz dobrej repliki Ałtyna ani Tiga. Te hełmy z tyłu "spłaszczają się", podczas gdy motocyklowy jest kulisty. Dodatkowo patrząc od frontu, motocyklowy zwęża się, a Ałtyn rozserza. Laik nie zauważy, ktoś kto wie co to Ałtyn od razu wyczai, że coś jest nie tak.

    Repliki Ałtyna można znaleźć na red-alliance.
    Jeśli jesteś odważny możesz sprawdzić ten twór :) http://www.attack.kiev.ua/product/kaski-repliki/replika-shlema-psh-77-tig-novaya-model
  5. # 185
    O ja :0
    1430ru wychodzi jakoś 150zł... Orientuje się ktoś ile wysyłka by wyszła takiego fanta? Bo chyba się skuszę.
  6. # 186
    1430 Hrywien ukraińskich to prawie 600 zł.
    Też chyba bym się zdecydował ,tylko myślę że trzeba by najpierw znaleźć jakichś ukraińskich znajomych bo znając życie nie wysyłają za granicę.
  7. # 187
    Na forum były już różne akcje sprowadzania szpeju więc pewnie ktoś się znajdzie z "kontaktami", kwestia tylko ile siana wyjdzie za wysyłkę. Można by zbiorówkę zrobić jak co to ja się piszę w ciemno ;)
    A no fakt z tą ceną zje***łem ja ;p
    •  
      Igur
    • 2013-06-17
    # 188
    Blood.Sucker rusofilem jesteś ,a cyrylicy nie znasz? :D
  8. # 189
    Zbytnio się podnieciłem samym faktem, że są repliki :D
    Emocje opadły i epic fail :p
  9. # 190
    Ostatnio na RA ktoś narzekał, że kupił TIGa z Ukrainy i był z (uwaga) plastiku! Podejrzewam, że to właśnie z tej strony kupił (chyba, że jeszcze ktoś z UA je sprzedaje).

    Na Red-Alliance jest dużo Altynów i chyba jeden TIG w ich komisie. Przy czym są to repliki sprzedawane, przez (jeśli dobrze pamiętam) Hiszpana, który swoje produkuje z metalu (chyba stali). Przed zakupem polecam jednak moje informacje zweryfikować. Cena z tego co pamiętam w okolicach 250-300 Euro.

    Dodatkowo ostanio brak kontaktu ze sklepem helmetreplicas.net, więc tam kupować też nie polecam.
  10. # 191
    Ehhh... Czyli jednak gumosil na formę i odlew z alu bede robił :F A zapowiadało się fajnie.
  11. # 192
    Nie z plastiku tylko z włókna szklanego (jak większość replik w tym i moje K6-3). Jankes chyba nie doczytał opisu i był przekonany że z metalu puszczają za bezcen no i się rozczarował. Za taką cenę ja bym brał to włókno szklane. Poza tym na Ukrainie jest chyba kilku producentów TIGów.
  12. # 193
    Z włókna mogę zrobić sam... Nawet z metalu by szło u znajomego z asp - robią formy z wosku(!) i odlewają alu, brąz, ołów...
    No nic, myślałem że okazja, na razie spróbuję sam coś "ulepić" jak nie wyjdzie to pomyślimy...
  13. # 194
    Autor cytatu: delin0mZ kasku motocyklowego nie zrobisz dobrej repliki Ałtyna ani Tiga. Te hełmy z tyłu "spłaszczają się", podczas gdy motocyklowy jest kulisty. Dodatkowo patrząc od frontu, motocyklowy zwęża się, a Ałtyn rozserza. Laik nie zauważy, ktoś kto wie co to Ałtyn od razu wyczai, że coś jest nie tak.


    Na tył nic nie poradzisz, ale te "uszy" można łatwo odgiąć. Ja do takiego kasku skuterowego włożyłem klucz francuski, tak żeby odchylał "nauszniki"/ Rzuciłem w kąt i wyszło całkiem całkiem... ale nadal jest on mało profesjonalny.
  14. # 195
    Kask skuterowy w mojej opinii najlepiej udaje ZSHy :) Jak dobierzesz ładną farbę, to i oliwkowy kolor nie stanowi problemu (najlepiej wypadło FOSCO Olive Drab)
  15. # 196
    Autor cytatu: Blood.SuckerZ włókna mogę zrobić sam... Nawet z metalu by szło u znajomego z asp - robią formy z wosku(!) i odlewają alu, brąz, ołów...
    No nic, myślałem że okazja, na razie spróbuję sam coś "ulepić" jak nie wyjdzie to pomyślimy...

    Do ulepienia też potrzebny wzorzec :)
  16. # 197

    Na tył nic nie poradzisz, ale te "uszy" można łatwo odgiąć. Ja do takiego kasku skuterowego włożyłem klucz francuski, tak żeby odchylał "nauszniki"/ Rzuciłem w kąt i wyszło całkiem całkiem... ale nadal jest on mało profesjonalny.


    Odginając uszy tył zachodzi jeszcze bardziej do środka ;)
  17. # 198
    O patrzcie co ktoś sprzedaje na RA! http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=24858.0

    To ten sam hełm co z Ukrainy, tutaj twierdzi sprzedający, że to "wzmocnione włókno szklane".To Polak, także może się tutaj ujawnić :)
  18. # 199
    Cóż za potężna cena ;)
  19. # 200
  20. # 201
    Gdyby dorwać model 3D TIG'a, Ałtyna to by było genialnie, reszta to już sama technika ;p
    Myślę, że robienie tego to nie jest taka filozofia, a jak widać Ci co to produkują mają z tego nieziemską kasę (zakładając, że mają nabywców).
    Gdyby mieć model 3d można zrobić formę do odlewu z gumosilu, potem to już kwestia kosztów tylko - można odlewać z brązu, aluminium i kompozytów np. żywicy... A najwięcej i tak się płaci za rozgrzanie pieca pod odlewy ;)

    Jeżeli ktoś posiada wymiary(!) hełmów to można pokombinować i zasięgnąć informacji tu i tam.
    Ew. zostaje kombinowanie z grami i wyciąganiem modeli 3d ripperem, bodajże w Metro Last Light są Ałtyny ;p z tym, że to mase roboty z 3d ripperem a potem skalowaniem tego.
  21. # 202
    Siema.
    Pytanie z głupia fant- istnieją może masowo produkowane repliki Maski-1? Najlepiej tej najprostszej, ze szparką, ale mogą być te z szybą też. Dzięki za pomoc!
  22. # 203
    kaibaQ z RA robił kiedyś repliki Masek
  23. # 204
    W sumie tak najezdzalem na ten "plastik", a wymieniony przeze mnie Hiszpan, też sprzedaje repliki właśnie z "fiberglass" :) Wniosek taki, że trzeba czytać opisy przed zakupem.
    • cyp
    • 2013-06-18
    # 205
    Robi nadal, tylko bez wizjera. Cena 90$. Dało się to bez problemu znaleźć...
  24. # 206
    Dla zainteresowanych na alledrogo pojawila sie bardzo konkretna replika:

    http://allegro.pl/replika-helmu-tig-i3333372922.html Archiwum: obejrzyj aukcję

    dla mnie troche drogawo, ale może się ktoś z kolegów szarpnie, osobiście czekam co pokaże VSO, hełmy miały być a coś nie widać, czekam z niecierpliwością.
  25. # 207
    Parę postów wyżej Deliniom wrzucił linka do tej właśnie aukcji.
  26. # 208
    czytam nieuwaznie...
    • cyp
    • 2013-06-19
    # 209
    Rozmawialem tydzien temu z Merkurem, umowilismy sie na obmacanie helmu niedlugo jak bedzie w poblizu.
  27. # 210
    Autor cytatu: cypRobi nadal, tylko bez wizjera. Cena 90$. Dało się to bez problemu znaleźć...
    Robi ale nie ma z nim kontaktu ;) Rok temu się do mnie odzywał.Jednak gdy spytałem się czy może zrobić do nich przyłbicę ze szklanym wizjerem (tzw.cyklopa),to on potwierdził że może a następnie nabrał wody w usta :D