• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.
    Przymierzam się do kupna jednej z wymienionych w temacie replik ale mam problem z dwiema rzeczami które po za długością różnią te repliki i o które chciałem się właśnie was dopytać. Jest to ilość miejsca na baterię oraz kolba. Z recenzji jakie oglądałem dowiedziałem się że o ile miejsca na baterię w AKsu jest stosunkowo sporo i zmieszczę tam 11'stke oraz zostanie miejsce na mosfet+czujnik rozładowania to ponoć w replikach bazujących na AK74 jest lipa i taki zestaw będzie ciężki do upchnięcia. Czy to prawda? Nie ma na rynku baterii lipo o napięciu 11.1v które by weszły do AK105 e&l pod dekiel wraz z mosfetem (oczywiście o sensownej pojemności czyli 1100-1300mah)?

    Kolejną rzeczą jest kolba która w AK105 jest plastikowa. Jak wygląda jej wytrzymałość,sztywność oraz ergonomia w porównaniu do stalowej ramowej? Ta druga na pierwszy rzut oka wydaje się mniej wygodna ale widziałem specjalne nakładki na nią które wydłużają jej długość i poszerzają stopkę. Na bace policzkowej mi nie zależy a wręcz preferuję jej brak gdyż strzelam się w masce typu Bat.
    Jeszcze pytanie za które mnie zjecie :D czyli jak wygląda kwestia montowania do replik E&L innych kolb/adapterów do systemów z m4? Napotkałem się z opinią że ciężko i trzeba się trochę natrudzić aby coś spasować.

    No i na koniec jak do tego wszystkiego mają się repliki LCT tzn. czy łatwiej w nie upchnąć większe baterie oraz czy mają bardziej sprzyjające adaptowaniu innych rozwiązań osady kolby.

    Wiem że te pytania są niejako stricte airsoftowe więc lepiej je kierować na inne forum (co zresztą już zrobiłem ) ale jednak myślę że tu wśród miłośników wschodnich konstrukcji ktoś też mógł by mi pomóc w wyżej wymiennych rozterkach :D
  2. # 2
    Bierz LCT.
    E&L ma inne piny do kolby.
  3. # 3
    Zdania są podzielone, jedni uważają LCT za badziew bo w stocku działa gorzej od cymy 0.48, repliki od nich są niehistoryczne tzn niekanoniczne, zielony ak-105 itp oliwkowy ak-74 zamiast śliwki, repliki te są też lżejsze od e&l gdyż ważą tyle xo wersje palne, za to e&l jest cięższy, ma wagę na poziomie broni z magazynkiem patronów, e&l posiada słabe zabezpieczenie przed rdzą, za to po wyjęciu z pudełka gen.2 strzela przyjemnie, dużo kompatybilnych magów: cyma podpiłowana, boyi, mag itp. Ja wybrałem suczke od E&l i nie żałuję jednak gdy chcesz montować na niejj optykę pojawiają się problemy.
    •  
      Maza
    • 2017-12-07
    # 4
    Panie magazynek patronów :D E&L jest w ogóle cięższy i ciąży na front. Nie rozumiem niekanoniczności LCT. Przecież tak samo mają modele używane w rzeczywistości. Co do magazynków, to elementy nie pasują, G&P, Cyma bez piłowania, Boyi też pasują.
  4. # 5
    A z tymi kolorami teraz to sam się przyznam że zgłupiałem, w sumie każde ak 105 jakie widzę i tak jest pomalowane farbą od góry do dołu.