• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Nie wiem, czy Szanowni Koledzy wiedzą o istnieniu forum weteranów wojsk powietrzno-desantowych i specnazu ZSRR / Rosji. Jestem na tym forum od kilku lat - prawdziwa skarbnica wiedzy... Można tam spotkać ludzi, którzy "wchodzili" od Afganistanu w 1979, walczyli w I oraz II wojnie w Czeczenii (niektóre opowieści dotyczą piekła walk o dworzec kolejowy w Groznym na przełomie 1994/1995), oraz Osetii w 2008.

    Są tam rozdziały, poświęcone historii jednostek, operacjom bojowym, umundurowaniu, oporządzeniu, wyposażeniu, uzbrojeniu itp - wszystko z pierwszej ręki.

    Zapraszam na http://www.desantura.ru/ w nawigacji trzeba kliknąć na "форум" (po lewej u góry)
  2. # 2
    Forum znam, ale barierą jest język, którego uczyłem się dawno temu w podstawówce. O ile jestem w stanie coś zrozumieć, to czytanie idzie mi baaaardzo wolno... :(
  3. # 3
    Niektórzy znają. Dzięki za przypomnienie.
    Choć pewnie znajdą się tacy co będą mieć problemy z językiem...
    I w rzeczy samej jest tam sporo informacji.
  4. # 4
    Forum nie znam, ale ogranicza mnie język :/

    Edit:
    Właśnie przypomniałem sobie taką opcje na google ja tłumaczenie ;)
  5. # 5
    Tyle mam dobrego, że od przyszłego roku uniwerek zapewnia mi naukę DOWOLNEGO języka za jakieś naprawdę drobne pieniądze. Oczywiście wybór jest jedyny i słuszny :)
  6. # 6
    Chyba oleję naukę języka niemieckiego. Ledwo co nauczyłem się odczytywać alfabet rosyjski... Ale może babcia mi poczyta *uśmieszek*?
  7. # 7
    Z "Gazetą Prawną" latem była do kupienia płyta ze słownikiem. Był tam translator tekstów i (chyba) stron www. do instalowania na komputerze
  8. # 8
    Googlowskie tłumaczenie odradzam (na polski z dowolnego języka. Nie wiem jak z rosyjskiego, bo nie czytam za dobrze). ""Wolno pływająca baryłka" o "free floating barrel" ze strony FN Herstal.