• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Foox
    • 2008-11-03 *
    # 1
    Dyskusja wydzielona z tematu o samoróbkach , a siedzi tutaj, bo nigdzie indziej nie mogłem dopasować.

    A który typ munduru będzie najodpowiedniejszy do mojej samoróbki? Wz. 69?
  1. # 2
    na afgan taki jaki "my" robimy to tylko standardowy "afgan" ;) wz.69 to sam początek wojny
    •  
      Foox
    • 2008-11-03
    # 3
    Wz. 69 to nawet w Czeczeni jeszcze bywał :D. Sądząc po fotkach to widać różnie, raz nawet widziałem gacie od 69, a bluze od 88 :P. A co Razwiedka robi swój Afgan, że wz. 69 nie może być :D ?
  2. # 4
    Autor cytatu: FooxWz. 69 to nawet w Czeczeni jeszcze bywał :D

    Można zdjęcie?
    Autor cytatu: FooxSądząc po fotkach to widać różnie, raz nawet widziałem gacie od 69, a bluze od 88 :P.

    Afgany w pierwszej Czeczenii były dosyć powszechne, ale wz.69 to ja nie widziałem.
    Autor cytatu: FooxA co Razwiedka robi swój Afgan, że wz. 69 nie może być :D ?

    Razwiedka rekonstruuje lata mniej więcej 85-89, a wtedy już praktycznie nie używano wz.69
    •  
      Foox
    • 2008-11-03 *
    # 5
    Aha, to nie wiedziałem, że Razwiedka wybrała takie ramy czasowe, dobrze wiedzieć. Co do wz. 69 w Czeczeni to poszukam tej foty, ale nie pamiętam gdzie ją widziałem. W każdym razie to był jakiś artylerzysta.
  3. # 6
    Foox, odpusc sobie 69, do stylizacji to tymbardziej sie nie nada, bo wygodne nie jest i na strzelance sie nie sprawdzi :P

    A co Razwiedka robi swój Afgan, że wz. 69 nie może być :D

    nikt nie mowi ze nie bylo tego w afganistanie, a ze razwiedka ma jakies formalne zasady to inna para kaloszy
    ja mam pokazna kolekcje ttsko i jakos nie tocze wojen o to zeby w razwiedce bylo to dopuszczalne, nie rozumiem tego wyjazdu w strone razwiedki tutaj
    •  
      Foox
    • 2008-11-03 *
    # 7
    Autor cytatu: xsnailxFoox, odpusc sobie 69, do stylizacji to tymbardziej sie nie nada, bo wygodne nie jest i na strzelance sie nie sprawdzi :P

    Tego akurat nie chce do strzelanki, na strzelankę mam inny :). Po malutku zbieram szpej do by wyglądać jak sowiet w Afganie, ale chcę być zgodny z prawdą.

    Autor cytatu: xsnailxnikt nie mowi ze nie bylo tego w afganistanie, a ze razwiedka ma jakies formalne zasady to inna para kaloszy
    ja mam pokazna kolekcje ttsko i jakos nie tocze wojen o to zeby w razwiedce bylo to dopuszczalne, nie rozumiem tego wyjazdu w strone razwiedki tutaj

    Kurcze, nie tak to miało być, nie chcę tu rewolucji robić. Może niefrasobliwie to napisałem, ale chciałem to tak żartobliwie napisać. Przepraszam jak wyszło inaczej. A te "formalne zasady" to rozumiem, tylko na stronie Razwiedki nie ma za bardzo napisane, że tak jest.
  4. # 8
    http://razwiedka.rusmil.net/category/27_regulamin.html - na samym dole, sprzęt podstawowy – wymagany dla kandydata do GRH Razwiedka:
    - mundur wz.88 kolor khaki
    Nie negujemy obecności wz. 69, ale na wszelakich zlotach lepiej prezentują się grupy w jednakowych mundurach ;)
    •  
      Foox
    • 2008-11-03
    # 9
    Ok, widziałem to, ale to jest zbyt słabo zaznaczone wg. mnie.
  5. # 10
    Powiedziałbym, że w regulaminie jest napisane to co grupa wymaga.
    Inna sprawa, że później wszystko się ustala już wewnątrz grupy więc każdy może mieć i wz69 i nawet TTsKO i galowy i co tam jeszcze chce się mieć. Ale tu chodzi o podstawę.

    Inna sprawa, że "afgan" to ja nawet na zdjęciach z 82/83 roku widziałem, więc i taki okres można robić.


    edytka:

    Regulamin jest dla teoretycznego kandydata czego się ma spodziewać.
    I tego się trzymamy...więcej spraw załatwia się wewnętrznie już wśród członków, ale jakoś nie jest to najważniejsze żeby pisać o tym na publicznym forum bo to już jest tylko i wyłącznie życie / plany / pomysły grupy.
    •  
      Foox
    • 2008-11-03
    # 11
    Yakarov, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :). Czyli wiem, że jak chce do Raziwedki do wz. 88 mam mieć, a co poza tym to moja sprawa.
  6. # 12
    jesli chodzi o razwiedke to pamietaj ze oprocz munduru jeszcze pare innych rzeczy trzeba, no i trzeba przejsc przez regulaminowa procedure przyjecia
  7. # 13
    Aby oszczędzić kolegom tłumaczenia polecam Ci przejrzeć :)
    http://razwiedka.rusmil.net/category/27_regulamin.html
    Ps: Zrobił sie lekki syf w temacie i prosiłbym kolegę Kazika o odzielenie ;)
    •  
      Foox
    • 2008-11-04
    # 14
    Ja znam regulamin i nie trzeba mi go tłumaczyć, tylko po prostu w mojej ocenie za słabo zaakcentowane są te "ramy czasowe", stąd to moje nie frasobliwe pytanie o własny Afgan, ale to już zostało wyjaśnione.
  8. # 15
    Ramy czasowe nie są akcentowane, bo nie o to chodzi. Wybrany sprzęt podstawowy/początkowy/startowy ma spełniać kilka warunków:
    - być taki jak używany w Afganistanie
    - być stosunkowo łatwo dostępny
    - być jednorodny w podstawowym zakresie dla całej grupu
    Dlatego wybrany został wz. 88 a nie wz. 69, ponieważ 88 jest powszechniejszy, łatwiej dostępny i większość z nas już go ma - w ten sposób widać, że stanowimy jedną grupę, a nie przypadkowe zbiorowisko ruskich przebierańców ;)
    •  
      Foox
    • 2008-11-04
    # 16
    Ok, rozumiem to. Wiadomo, że grupa licząca dajmy na to 14 osób wygląda fajnie jak cała ma wz. 88, a nie kilka wz. 69, KLMK i Duboków. Teraz już chyba nikt, nawet ja nie będzie miał wątpliwości :D. Dzięki za odp.
  9. # 17
    Jedna sprawa sa grupowe pokazy gdzie nalezy trzymac pewna spojnosc, nawet kosztem rontowych realiow. Inna sprawa so reko gdzie ja z mila checia zobacze osobnika we wz69, na zaplake robiacego za swiezutkiego kociaka, a do tego reszte w misz maszu klmk, swetrow, gorek, mabut etc.
    Bardzo chetnie.
    Chetnie bym tez i sam zrobil kilka zdjec w 69 z poczatku okresu ale nigdzie nei moge dostac wz69 w moimrozmiarze, wszystkie jakies krotkie.
  10. # 18
    @will, mi by tez kociak we wz69 odpowiadal, by pilnowac mnie przed cyfra i do bajek na dobranoc;]

    edit: to tak polzartem pol serio, a naprawde to zgadzam sie z tym co napisales, sam mam ochote zalozyc TTSKO :)
  11. # 19