Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Już od jakiegoś czasu nosiłem się z myślą by jakoś eksponować w swoich czterech ścianach moją małą wyselekcjonowaną kolekcję replik. Wraz z wypłatą postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Po kilku godzinach eksplorowania Internetów, oglądania fotek z muzeów, targów broni, festynów itp. Przygotowałem małą listę potencialnych konstrukcji.

  Zaczynając od tablicy perforowanej, która zapewnia pełną swobodę jeśli chodzi o modyfikację ekspozycji (ale przy tym jest albo droga, albo wymaga poświęcenia kupy czasu na wierceniu otworów)...

  http://carsome.info/wp-content/uploads/2018/10/wall-mounted-gun-gun-wall-rack-weapons-storage-rack-wall-mounted-gun-rack-gun-wall.jpg  ... poprzez mniej lub bardziej wyszukane wieszaki...

  https://images.homedepot-static.com/productImages/25bd6aea-9f80-4276-a84d-a2db46c3bce2/svn/american-furniture-classics-gun-safes-840-64_1000.jpg  ... dochodząc do ciekawych konceptów 'wiszących skrzyń'...

  https://i.pinimg.com/736x/2a/5c/f5/2a5cf5056b20d1ee029a6f617d4a8698.jpg  ... czy stylowych desek:

  http://www.sycamorecreekcreations.com/wp-content/uploads/IMG_0775.jpg  Ostatecznie zdecydowałem na ostatnią opcję, ale w iście 'Radzieckim' (czytaj prostym i surowym) stylu. Została zatem tylko szybka wycieczka do pobliskiego marketu budowlanego po niezbędne precjoza:

  1) płyta wiórowa 1,9 cm x 38 cm x 90 cm
  2) hak/uchwyt/cholera-wie-jak-to-się-poprawnie-nazywa x6
  3) paczka wkrętów
  4) podkładki samoprzylepne filcowe czarne
  5) płytka meblowa (czyli draństwo przydatne do zawieszenia całości na ścianie)

  Całość kosztowała niecałe 60 pln więc w sumie niewiele, zwłaszcza patrząc na ceny ruskiego szpeju. Jednak prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero po powrocie do domu. Jak na złość nie pomyślałem o tym by udokumentować dla potomnych cały proces, więc pozostaje wam tylko wyobraźnia i mój chaotyczny opis.

  Całość zaczęła się od ułożenia żelastwa na desce. Wstępny układ powstał w trakcie określania wymiarów (podyktowanych tym, że akurat mam na ścianie jeden wystający wkręt, a jestem zbyt leniwy by iść do piwnicy i wywiercić mu kolegę, zwłaszcza iż za kilka godzin mają zjawić się goście). Ale by nie było zbyt łatwo koncept ułożenia replik cały czas trochę ewoluował. Tworząc coraz to większą konstelację punktów w których miały zostać zamocowane haki.

  Na szczęście wrodzona ciekawość kazała mi sprawdzić, czy da się je choć trochę 'poszerzyć' (da się, choć to dość upierdliwy proces). Dzięki temu zamiast wieszania 'gołej' M16a2 i PP-19 bez magazynka, mogłem pokusić się o zamocowanie M203 i tej potwornej uroczej narośli.

  Kolejnym krokiem po ustaleniu, że wszystkie haki przykręcę skrajnie (co niestety wymusiło zrezygnowanie z Rumuńskiego chwytu na AKMS'ie bo w takiej konfiguracji to po prostu nie wyglądało) było ustalenie gdzie konkretnie. Wymagało to trochę kombinowania i kalkulowania na oko tak by całość wyglądała zgrabnie, później zabawa z zaznaczaniem i zaczynamy wkręcanie (wtedy też odkryłem, że mając deskę o grubości 19mm, mogłem kupić też wkręty 19mm bo 4 milimetry 'zjada' sam uchwyt czyli moje '16 'wgryzają' się tylko na 13... niby starczy, ale jednak...)

  Co ciekawe nie byłbym sobą gdybym tego nie zjebał... ciekawe czy wiecie o czym zapomniałem?

  Ci co obstawiali instalację haczyka by to draństwo powiesić na ścianie zgadli (ale to pewnie dlatego, że mają jakiekolwiek pojęcie o majsterkowaniu). Pobawiłem się trochę wiertarką by zrobić wgłębienie pod wystający wkręt, a następnie przykręciłem płytkę... i już.

  Całość wraz z ogarnięciem salonu po zabawie w Boba Budowniczego zajęło mi z 40 minut i co ciekawe - po powieszeniu mojej tablicy na ścianie i podklejeniu uchwytów, filcowymi podkładkami okazało się, że całość się trzyma i to nawet po tym jak wsadziłem na tą niegodną zaufania konstrukcję swoje zabawki.

  Efekt? Mi się podoba i to jest najważniejsze. Na dniach pojawią się tabliczki znamionowe, a później? Kto wie, może jak zrobi się trochę cieplej to pobawię się farbami.

  https://media.discordapp.net/attachments/448741874543362048/553685039679012885/Zdjecie0482.jpg?width=901&height=676  Jakość nie powala, ale jutro zrobię lepsze :)