• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Poszukuję munduru do zadań specjalnych na akcje typu milsim, survival itp. Ma być wygodny i pakowny. Najlepeij by miał kieszenie na rękawach i na klacie. Spodnie spore kieszene boczne, miele widzany kaptur. Nieukrywam, że cena też gra rolę, choć tanio nie będzie. Co mi możecie polecić? Zaznaczę jeszcze, że moje grupa nie bawi się generalnie w strzylonie, wolimy ambitniejsze akcje. Mundur pewnie będzie też mundurem grupy.

    Gorka 3 jest bliska, ale wolałbym coś maskującego.
  2. # 2
    gorka e :)
  3. # 3
    Bekas
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 4
    Już prędzej M21, bo Bekas ma te cholerne kieszenie z przodu. A Gorki 3 to chyba nie robią kamuflującej.
  4. # 5
    Groki SPOSN'u z przeszyciami w kamuflażach jest tego trochę do wyboru (flectar-d, summer/autumn-ss, DPM, berezka). Albo Gorki z Modoksu tez mają przeszycia w różnych kamuflażach choć nie tak lansownych jak SPOSN.
  5. # 6
    Gorka 3 jest robiona w ładnych kolorkach, dają radę - gdyby robili wersję letnią z przewiewniejszego materiału w identycznym kroju, to bym sprzedał partizana i kupił taką :D
    Ogólnie, wszystko co workowate (Bekas, Berkut, Wal) się wg mnie nada, choć to wszystko kwestia gustu.
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 7
    Obecnie mamy najzwyklejsze mundury BW, WP, DPM, zależy co tam kto miał w szafie, ale one zaczynają nie wystarczać, dlatego szukamy alternatywy, najlepeij rosyjskiej. W przypadku Gorek mamy wątpliwości czy w lecie się nie zagotujemy? Mundur Spezialkräfte BW, który ja osobiście znam dobrze ma to rozwiązane poprzez system wentylacji rozpiany w dni gorące (pod pachami, obok zamka na klacie, w rozkroku) czy Gorki mają coś co też tak działa?
  6. # 8
    Cały Zaporożec lata w gorkach-e, nawet w lecie. Pomijając że to banda spaczonych perwersów, to jednak nie jest w tym aż tak gorąco jak się wydaje :)
  7. # 9
    Oj nie do końca się z Tobą zgodzę. Tzn. z tymi perwerami to oczywista prawda ;-) ale nie zgodzę się że w Gorce latem jest przyjemnie. W deszczowe, pochmurne dni, a w takie obfitują ostatnio nasze lata, Gorka sprawdza się bardzo dobrze. Jednak na te ciepłe już radzę uzupełnić szafę Partizanem albo przynajmniej KLMK lub Bekasem.
  8. # 10
    Autor cytatu: FooxObecnie mamy najzwyklejsze mundury BW, WP, DPM, zależy co tam kto miał w szafie, ale one zaczynają nie wystarczać, dlatego szukamy alternatywy, najlepeij rosyjskiej. W przypadku Gorek mamy wątpliwości czy w lecie się nie zagotujemy? Mundur Spezialkräfte BW, który ja osobiście znam dobrze ma to rozwiązane poprzez system wentylacji rozpiany w dni gorące (pod pachami, obok zamka na klacie, w rozkroku) czy Gorki mają coś co też tak działa?

    Gorka 3 nie ma takich bajerów.
    Gorki Modoksu - mają wstawione siatkowe wywietrzniki pod pachami.

    Autor cytatu: KamilCały Zaporożec lata w gorkach-e, nawet w lecie. Pomijając że to banda spaczonych perwersów, to jednak nie jest w tym aż tak gorąco jak się wydaje :)

    Wszystko zależy od tego ile ciepła wydzielasz sam podczas ruchu. Ja wydzielam dużo - toteż gdy inni biegają w czapkach, ja biegam w bandanie bo paruję na potęgę.
  9. # 11
    Yogurt - tzn. ja od razu mówię, że dla mnie 2 ubiory na lato/zimę to minimum. W lecie szczerzę nienawidzę żadnych mundurów, bo się pocę jak mysz, i na ciepłe dni preferuję tylko maskałaty. Całe okrągłe lato biegam w KLMK (zakładanego na same gacie oczywiście hehe).
    Jak widzę chłopaków w gorkach w sierpniu (nie wspominając Pesusa, który ma na tym jeszcze Pana Plecaka i jakiś kevlar :D), to rozumiem że da się w tym chodzić (bo dajmy na to, w zimowym afganie to już nikt by nie wytrzymał).
  10. # 12
    Autor cytatu: Kamilzakładanego na same gacie oczywiście hehe

    Gacie w sensie bielizna, czy gacie w sensie spodnie. Bo na Śląsku się dowiedziałem, że gacie mają inne znaczenie niż w Gorzowie ;) Wybacz, że się dopytuję o takie pikantne detale, ale to akurat zazwyczaj robi dużą różnicę ;)
  11. # 13
    Chodzi oczywiście o bieliznę :) Taki ubiór ma same zalety:
    - człowiek w ogóle się nie grzeje
    - jest koszer, bo ruscy też tak chodzą
    - broń psychologiczna. Przeciwnik naprawdę się boi, gdy wie, że gdzieś tam czai się gość w samych majtkach :D
  12. # 14
    Autor cytatu: kazikGacie w sensie bielizna, czy gacie w sensie spodnie. Bo na Śląsku się dowiedziałem, że gacie mają inne znaczenie niż w Gorzowie ;) Wybacz, że się dopytuję o takie pikantne detale, ale to akurat zazwyczaj robi dużą różnicę ;)

    Tu kazik ma rację w GW, gacie to gacie. Ale starzy poznaniacy czasem i na spodnie mówili 'gacie' (czyli połowa mojej rodziny :) )
    Osobiście na lato to wolę IDF'owe spodnie i bluzę, nawet z KZS'em wygrywają.
  13. # 15
    U mnie w rodzinie też się czasami mówi na spodnie gacie. Jakoś nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi, zazwyczaj z kontekstu wiadomo o co chodzi :)
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 16
    A z kolei u mnie dla odminy gacie to albo luźne spdnie, albo luźne majty/boskerki :D.

    Ale wracając do tematu. Gorka E ma też zapiania kieszeń na rzepy i guziki?
  14. # 17
    A ja polecam zupełnie nie rosyjski mundurek Helikon SFU:
    bluzy - http://www.e-militaria.pl/c-22_49/bluzy-sfu
    spodnie - http://www.e-militaria.pl/c-21_45/spodnie-special-forces
    + jakiś ultra pakowny smock na chłodniejsze dni i gra gitara.

    Gorka w lato to masakra.
    •  
      Foox
    • 2008-12-18 *
    # 18
    Helikon SFU też bierzemy pod uwagę, ale wpierw rosyjskie. Zacytuję tutaj słowa dowódcy.
    Jeżeli chodzi o kamuflaż - nie ma specjalnych wymagań. Najlepiej żeby pasował do kamizelek w oliwce.
    Kieszenie - lepiej żeby nie miał dolnych w bluzie ponieważ często się ją chowa do spodni. Wtedy one tylko przeszkadzają. Pojemne kieszenie na ramionach i cycach, mile widziane wywietrzniki pod pachami. Rzep na kieszeniach na ramionach aby móc przyczepić oznaczenia IR. Jeżeli chodzi o spodnie - pojemne cargo na udach, dobrze żeby miały gumowy ściągacz żeby móc nosić w nich mapę bez konieczności nadmiernego dbania o zapinanie.
    Materiał - lekki i przewiewny, szybkoschnący.
  15. # 19
    Autor cytatu: FooxRzep na kieszeniach na ramionach aby móc przyczepić oznaczenia IR
    Tego chyba żaden rosyjski mundur nie ma w standardzie ;) Ale "dorobić" sobie, to nie problem.
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 20
    Drobne przeróbki wchodzą w grę ;)
  16. # 21
    Kieszenie - lepiej żeby nie miał dolnych w bluzie ponieważ często się ją chowa do spodni.

    Odpruwanie dolnych kieszeni jest bardzo SF, no i dostajemy kieszonki, które można przyszyć w innym miejscu;)
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 22
    Mundur SFU to jest bliski ideałowi, jakby tylko szyli go w ruskim camo :D. Poszukiwania trwają dalej, ale pewnie nie znajdę nic co by nie powalało ceną.
  17. # 23
    •  
      Foox
    • 2008-12-18 *
    # 24
    Z Miwo to na pewno koszer nie bedzie ;), ale fotki poglądowe z bloga to zdaje się, że to ichnieszy produkt. choć jak wiadomo nie od dziś ruskie mają chyba wysztkie kamuflarze świata, a nawet więcej :P. Tylko z tym podjeściem to DPM też sie nada. Wiem strasznie wybredny jestem :D.
  18. # 25
    Helikon SFU jest wg. mnie najrozsądnieszym wyborem, bo taki mundur jak my potrzebujemy to może w 1k byśmy się zamkneli.
  19. # 26
    Ten "ichniejszy" (z bloga), mam w domu - opis w drodze.
  20. # 27
    Też się wypowiem.

    W Goorkce biegałem sobie latem, było znośnie... nie rewelacyjnie ale znośnie.
    Troszkę lepsze odczucia miałem z florą, natomiast na dla mnie... naj naj naj na ciepłe dni jest KLMK.
    Pod względem wysokich temperatur, nie-zastąpiony.

    Natomiast KLMK i pokrzywy nie lubią się bardzo....
  21. # 28
    KZS jest fajny i klimatyczny, ale ciut stary.
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 29
    A nie pomyliło Ci się czasem z Sumrakiem?
  22. # 30
    Pewnie ma na myśli KZSa Piechoty Morskiej (określany tez mianem "ferrari wśród KZSów" ). Ale wg mnie ten "zmodernizowany" KZS nie jest godzien miana maskałatu produkowanego w 21 wieku ;) (w sensie - dalej jest projektem rodem z lat 80tych).

    PS. Tak w ogóle na waszym miejscu wziąłbym Helikonowe mundury w oliwce.