• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 301
    Nie no ten Hermonit wyglada mi wlasnie na strasznie gruby. A gorke i zimową florę sam bym sobie sprawił :) Snail Ty masz tego hermonita? Poka sie w nim
  2. # 302
    Bedac w grupie-idf hermonita mam z definicji ;)
    gruby on nie jest jakis turbo a napewno juz lzejszy i wygodniejszy niz zimowa afganka/flora/inne mundury w tym kroju

    no i w hermonitach biegaja goscie z wieloma kilo oporzadzenia po wzgorzach golan i jakos nie narzekaja hehe

    jesli ma byc wygodnie nie hardkorowo to proponuje gore + pod to bielizne np z power-strechu (gore 3 warstwowe bez jakis wiejskich podszewek oczywiscie)
  3. # 303
    Widziałem, też patent z Partizanem na gore. Chyba dość dobrze się sprawdza. Kombinacji jest wiele.

    Autor cytatu: PotfurParti -> Lets get Parti! :D

    W piosence, którą znam było " Parti, Parti, Partizany ..."
    (jeśli dobrze pamiętam:)
  4. # 304
    W takim razie mój błąd. Po prostu nie mam doświadczenia z tego typu szpejem. Dużo jeszcze przedemną :)
  5. # 305
    Wydaje mi się że moje pytanie będzie tu pasować ;-)
    Co bardziej do siebie pasuje?
    Mundur flora z kamizelką Lazutczik
    czy może
    Moskalat Partizan z kamizelką Lazutczik

    Wiem , wiem pytanie jest dosyć dziwne.
  6. # 306
    Najbardziej to jakaś gorka...
    Do łazutczika jakiś nowszy maskałat...
    •  
      Foox
    • 2010-04-02
    # 307
    Ja nosiłem go i do Partizana i do Flory. Fakt, że z florą kojażą się bardziej armijne barachła, ale nawet się nie gryzło.

    Jak dla mnie to pasuje wszytko :P.
  7. # 308
    Foox a masz może jeszcze jakąś fote lazutczika na florze? Bo na partizanie już widziałem ale na florze nigdy.
    •  
      Foox
    • 2010-04-03 *
    # 309
    Niby mam, ale z komóry foty, więc ....

    http://picasaweb.google.pl/foox1989/Patrol#
  8. # 310
    Szkoda ze frontu nie widać. Ale chyba kupie partizana potem jakąś gorke. :-)
  9. # 311
    Peryskop zwiadowcy rządzi.
  10. # 312
    Witam. Powoli czaję się do zakupu jakiejś nowej kamizelki rosyjskiego typu, do 300 złotych.
    Kamizelka M25 OMON ( http://www.frontowiec.com/index.php?p374,kamizelka-m25-omon-tigr )
    Warta swej ceny?
  11. # 313
    Nie chcę robić anty reklamy ale nie jest to najlepsza kamizelka do zielonej taktyki.Raczej oglądał bym się na twoim miejscu za kamizelkami renomowanych firm SPOSNU albo SPLAVU.ja osobiście mam łazutczika i bardzo sobie chwalę.Są dużo lepiej zaprojektowane i wykonane niż kamizelka M25 OMON.Radził bym obserwować dział komis albo spytać kogoś na forum czy nie ma czegoś na zbyciu.
  12. # 314
    Też mi się wydaje, że M25 nie jest najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym.

    Tutaj jeszcze temat o kamizelkach o podobnej konstrukcji:
    http://rusmil.net/forum/discussion/476/v95-ana-m21-splaw-m25-i-inne/
    (nazwę tamtego tematu zmieniłem, więc wcześniej mogłeś nie być w stanie go znaleźć)
  13. # 315
    Jaką kamizelkę radzili byście mi założyć do KZM'a? myślałem nad M25 ale jednak wolałbym coś z jednostek wojskowych,zwiadu
  14. # 316
    Wojnek - przeniosłem twoje pytanie do bardziej adekwatnego tematu.

    Do KZMa będzie wszystko pasować. Z użytkowego punktu widzenia polecałbym Tarzany, Pioniera, Łazucznika, Jegera, czy Smersza lub Nerpę (kamizelki względnie posortowane od najtańszych do najdroższych).
  15. # 317
    M25 tylko do lump-lansu.
  16. # 318
    Witam, mam zamiar prowadzi rekonstrukcje jednostek WDW z okresu drogiej połowy lat 80( czyli afgan ) i mój wybór padł na KZS, kamizelkę stanik I, bądź coś podobnego ( niekoniecznie rosyjskiego, jak się nie trafi na allegro, to na początek jakiegoś chińskiego chest-riga, tielniaszke w biało niebieskie paski i furażerkę, bać beret ( bo na hełm mnie nie stać ), czy te rzeczy będą pasować, czy mam coś zmienić?
  17. # 319
    Jak ma być kamizelka dla zwiadu to najlepiej Łazutczik ( co znaczy infiltrator informacja ze soviet-propaganda.com) .Mogę polecić bo mam jest wygodny a długie przemarsz w nim nie męczą.Popularne są jeszcze Smiersze Sposnu i Pioniery ze Splavu.

    Edit:Dokładnie post skierowany do @ Wojnek .Bo napisałem że dla zwiadu a nie WDW.
  18. # 320
    "Smiersze w Afganie"- dobry tytuł na film SF.
    (edit: sory ze nieuzasadnione czepialstwo)
  19. # 321
    Specnaz zapewne swoją radę kierował raczej do Wojneka (dobrze odmieniłem?).
  20. # 322
    Autor cytatu: MikiWitam, mam zamiar prowadzi rekonstrukcje jednostek WDW z okresu drogiej połowy lat 80( czyli afgan ) i mój wybór padł na KZS, kamizelkę stanik I, bądź coś podobnego ( niekoniecznie rosyjskiego, jak się nie trafi na allegro, to na początek jakiegoś chińskiego chest-riga, tielniaszke w biało niebieskie paski i furażerkę, bać beret ( bo na hełm mnie nie stać ), czy te rzeczy będą pasować, czy mam coś zmienić?


    Jak do reko, to przede wszystkim musisz mieć mundur, czyli wz. 88 khaki. No i ja nie wiem skąd weźmiesz stanik typ I, dużo łatwiej kupić chińskiego czesta.
  21. # 323
    Jest to rekonstrukcja ale do ASG, wiec lepszy maskałat, ale poszukam jednak tego mundurku, dzięki bardzo:)
  22. # 324
    Autor cytatu: MikiWitam, mam zamiar prowadzi rekonstrukcje jednostek WDW z okresu drogiej połowy lat 80( czyli afgan )[...]

    Najlepiej odwiedź: razwiedka.rusmil.net, a o szczegóły co do stroju pytaj tu: GRH .
    Bo inaczej Kazik zje ci posty.

    Autor cytatu: MikiJest to rekonstrukcja ale do ASG

    Pewnie chodzi ci o stylizację - różnica znaczna, ortodoksyjni rekonstruktorzy ... na tym forum zjedzą cię za takie stwierdzenia.
  23. # 325
    Kamil zapewne zasugerował się tym, że użyłeś zwrotu "reko".

    Do ASG brakowałoby ci jedynie kamizelki. Tutaj do wyboru pas i ładownica do 74 lub chickom, lub stanik typ 2 (w ostateczności).
  24. # 326
    Autor cytatu: KamilM25 tylko do lump-lansu.


    lubimy lump- lans... a i tak m25 jest lepsza niż łazutczik - oczywiście moim zdaniem . Magi wyjmuje się trudniej, ale są rozłożone na całej klacie i nie przeszkadzają przy czołganiu;raz próbowałem się czołgać w łazutcziku i mi nie wyszło ;-). Łazutczik poszedł do kąta..Mietek sie zlitował i dostałem za niego Vityazia z firmy ANA...

    m25 ma dodatkowo trochę kieszeni na plecach, które się przydają do transportu wody, kulek, narzędzi, jedzenia i co kto tam chce...
  25. # 327
    Autor cytatu: samek"Smiersze w Afganie"- dobry tytuł na film SF.
    (edit: sory ze nieuzasadnione czepialstwo)

    Nowa książeczka Sapkowskiego z drelichowym KLMK? :D
  26. # 328
    Furażerka to nie bardzo prędzej panamka lub czapka tzw. Afganka a hełm z tamtego okresu to góra 100zł :)
  27. # 329
    @Ponton - będę bronił Łazutczika, bo jest fajny i sam go mam ;) z czołganiem co prawda jest problem, ale zdecydowanie Łazutczik nadrabia wygodą przenoszenia magazynków. Zresztą i z czołganiem można sobie poradzić. Inna sprawa, że po tym, jak zobaczyłem Nerpę, wybrałbym najchętniej ją - magazynków też 8, do tego panel w molle na pleckach i molle na ramionach - wygodniej można sobie zagospodarować miejsce niż w typowym czeście. Jakby jeszcze miała ładownice naszyte pod kątem, jak u hamerykańskiej LBV to już wogóle byłoby cudo.
  28. # 330
    @SamboR , a ja się z tobą zgadzam w 100% bo lazutczik jest kozacki. Ja nie mam problemów z czołganiem wyjmowaniem magów itp. wystarczy dobrze wszystko sobie wyregulować. Z resztą ja nie mam dużych wymagań do sprzętu. :-D