• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 421
    Zestaw jest dosyć oldschoolowy i uniwersalny, więc pasują różne jednostki od lat 70-tych do 90-tych. Stanika używano raczej tylko w afganie, gdyż był to sprzęt nieoficjalny, załatwiany przez samych żołnierzy. Powiedz raczej w jaki klimat chciałbyś iść, to łatwiej by było Ci coś doradzić.

    @Terenowy - mieszoków i do dzisiaj używają.
    •  
      ADi
    • 2011-03-02 *
    # 422
    Mieszok może i stary. Ale dalej jest używany. Jeszcze na zdjęciach z manewrów bodajże Rosja-Chiny (rok temu to było?) można było zobaczyć mieszoki używane przez całą jednostkę.
    A tu zdjęcie z listopada 2010 gdzie cała grupa szwejów ma mieszoki.
    http://img21.imageshack.us/i/04515ed63f415dxxl.jpg/


    Autor cytatu: KamilStanika używano raczej tylko w afganie, gdyż był to sprzęt nieoficjalny, załatwiany przez samych żołnierzy.

    2k któryś. ;)
    http://img291.imageshack.us/i/733291747c5b.jpg/
  2. # 423
    hm...wojna w afganistanie lub zwiad rosyjski.
  3. # 424
    Żaden afganistan. Czeczenia.
    Gość z czikomem, nie dość że ma niezły mix sprzętowy (jest jeszcze kilka zdjęć z tą grupą) - czikom, ładownice od RD, apteczkę od smersha i parę innych gadżetów, to ma jeszcze google uvex'a, takie jak to się kiedyś w airsofcie nosiło :D
    •  
      ADi
    • 2011-03-02
    # 425
    Zawsze się znajdą takie zdjęcia. ;) A to koleś ma smersza i jakieś kieszenie podoczepiane z brezentu.
    A to całe wyposażenie nówka sztuka z magazynu , a ładownica na vogi jeszcze z Afganu. Dużo jest takich kwiatków. ^^
  4. # 426
    Czyli nie bede wyglądał "smiesznie" z tym chestem i ładownicami brezentowymi. ?

    A co zaproponowalibyscie do klmk: tenisówki, desanty, czy kalosze zielone? :)
  5. # 427
    Gdzie wy tam widzicie czikoma? Dla mnie to w NAJLEPSZYM razie jest stanik typ II, ale tak naprawdę nie widać, bo rozdziałka za mała (no chyba, że jest cała seria zdjęć i tam widać, bo z tej foty to ni huhu).
    Inna sprawa, nie mówimy o super rzadkich wyjątkach, tylko raczej o regułach.

    Co do butów - a zasadniczo gdzie chcesz w tym biegać? I to ma być reko, stylizacja, luuuuźna stylizacja czy co?

    edytka:
    Wcześniej pisząc o staniku, miałem na myśli czikoma, parlewu moja franca, stąd może wynikać nieporozumienie.
  6. # 428
    Ci z mieszokami, Pan na środku zdjęcia w 2 rzędzie ma bardzo duży ten futerkowy kołnierz zresztą wszyscy mają takie dosyć obszerne, albo mi sie zdaje w dodatku tutaj takie ładnie czarne a mój jest szarawy :(.
  7. # 429
    biegac to bede w lesie, a co stopnia "orginalności" to chcialbym stylizować się na Rusa.
  8. # 430
    Na lato jakieś ładne tramposzki, a na insze pory roku - desanty.
  9. # 431
    Orzech_BOA
    Autor cytatu: Orzech_BOAa co stopnia "orginalności" to chcialbym stylizować się na Rusa

    to zacznij mówić po rosyjsku ;)

    @Kaszub z tego co widziałem są bardziej grafitowe/antracyt niż czarne
    Evgieni pokazywał mi kołnierze na Butanach i właśnie takie były
  10. # 432
    Już pare słów znam:)
    •  
      ADi
    • 2011-03-03 *
    # 433
    1)
    Autor cytatu: KamilGdzie wy tam widzicie czikoma? Dla mnie to w NAJLEPSZYM razie jest stanik typ II

    Jakie oburzenie... :3
    Po pierwsze jakie Wy? Bo jedyną osobą poza Tobą która użyła słowa czikom jest Potfur więc się nie rozpędzaj. :)

    2)Po drugie dyskusja cały czas trzyma się stanika o którym sam pisałeś:
    Autor cytatu: KamilStanika używano raczej tylko w afganie...

    :D

    3)
    Autor cytatu: KamilInna sprawa, nie mówimy o super rzadkich wyjątkach, tylko raczej o regułach.

    A super rzadkie wypadki są super frajdą dla rekonstruktorów... Zawsze xD

    Edyta:
    4)Jak edytowałeś swój ostatni post to ja pisałem mój więc teraz już jest wszystko jasne. ;)
    5) A i tramposzków bym nie polecał bo łatwo sobie uszkodzić nogę przez zwichnięcie. ;)
  11. # 434
    Autor cytatu: KamilGdzie wy tam widzicie czikoma? Dla mnie to w NAJLEPSZYM razie jest stanik typ II, ale tak naprawdę nie widać, bo rozdziałka za mała (no chyba, że jest cała seria zdjęć i tam widać, bo z tej foty to ni huhu).


    Errata - to jest stanik 2, widać to na innych zdjęciach z tej serii (które przewijały się na tym forum nie raz).
  12. # 435
    Autor cytatu: ADi
    4)Jak edytowałeś swój ostatni post to ja pisałem mój więc teraz już jest wszystko jasne. ;)

    Pax pax, już wszystko jasne.

    5) A i tramposzków bym nie polecał bo łatwo sobie uszkodzić nogę przez zwichnięcie. ;)

    Zwykłych chińskich bazarowych nie, ale jakieś adidasy do biegania już są ok. A najlepiej takie coś :)
    http://i20.photobucket.com/albums/b204/jake19drunkpunk/P1000295.jpg
    •  
      ADi
    • 2011-03-03
    # 436
    Nawet takich rzeczy nie pokazuj bo znów opróżnię całkowicie zasoby portfela xD
    •  
      bari
    • 2011-03-04
    # 437
    :P Dzie to , skąd to??
    W Polandzie takie dostępne są?
  13. # 438
    Mam pytanie odnośnie wzorowania. Jest taka niebieska naszywka z nietoperzem "Wojenny zwiad". Czy jakieś oddziały WDW są "wojennym zwiadem"? Jeśli tak, to czy noszą taką naszywkę?
  14. # 439
    Panowie, małe pytanko - co będzie koszer do GORODa? Mam na myśli wersję z małymi plamkami :)
  15. # 440
  16. # 441
    A ja szczerze mówiąc ja nie wiem czego dotyczyło to pytanie, czy Arafat szuka kamizelki (bo ma mundur), czy szuka munduru (bo ma kamizelkę), czy jeszcze coś innego.
  17. # 442
    Mam mundur (a raczej komplet przeciwdeszczowy/wiatrowy) i zastanawiam się co do tego tak ewentualnie :>
  18. # 443
    najbardziej klasyczna to jest chyba kamizelka storm/sturm roznie ludzie interpretuja ruska nazwe. Oczywiscie w pasujacym kamuflazu miejskim bo sa tez zielone. Jak pamietam Woham mial niedawno na sprzedaz.
    Ewentualnie jakas czarna.
  19. # 444
    Pytanie o rozmiar stroju maskującego (maskałatu?) Partizan - mam 184cm wzrostu (podobno :D) - jest sens kupić rozmiar na 182cm? Ten maskałat wydaje mi się całkiem dużym wdziankiem, te 2-3cm będą robić dużą różnicę?
  20. # 445
    Nie będą robić różnicy, bierz 182.
  21. # 446
    Pytanie - bo nie mogę jakoś podjąć decyzji :> Mam Partizana w SS-summer - szukam kamizelki. Do wyboru mam przede wszystkim coś z oferty Frontowca, czyli:

    - M23 Pionier (LIES)
    - M37 Tarzan (oliwka)
    - Brest (oliwka)

    :>
    •  
      ADi
    • 2011-06-28
    # 447
    Zawsze możesz dozbierać i kupić sobie pasoszelki - masz pewność ,że taka konfiguracja jest używana.
    No chyba ,że bierzesz pod uwagę tylko te produkty które tu wypisałeś. To po prostu rozważ komfort ich użytkowania i opinie użytkowników biorąc pod uwagę ,że Pionier to typowy chest rig , a dopiero Tarzan to kamizelka. ;)
  22. # 448
    Pionier w "lesie" bardzo ładnie się komponuje z partizanem, co widać na zdjęciach w samym opisie partizana.
    http://rusmil.net/forum/uploads/sprzet_partizan/partizan_8.jpg
    Tu ja w partizanie i pionierze


    Ale - to kwestia własnych preferencji, w czym ci wygodnie będzie.
  23. # 449
    Pasoszelek nie chcę - właśnie się pożegnałem z szelkami MIWO ;)

    Miałem już kilka chest-rigów, kilka kamizelek i kilka zintegrówek oraz Plate Carrierów. Nie mogę się jednak cholera zdecydować :D
  24. # 450
    Zastanawiam się nad połączeniem Multichłama z jesiennym partizanem. Co możecie mi powiedzieć o takim połączeniu? sprawdziło by się w naszym terenie?