• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 451
    Powyższe pytanie przeniesione do bardziej adekwatnego tematu.
  2. # 452
    Moim zdaniem multichłam jest najlepszy wiosną i latem, a jesienny partizan jesienią. Trochę więc masz konflikt pogodowy. ;)
  3. # 453
    Brzoza lepsza od multichłama - KM-L, KLMK :)
  4. # 454
    No własnie partizan kamufluje na tle jesiennych krzaków itp a multichłam rozbija na trawe i inne szare elementy co w połaczenie być może da rozmytą plame czegoś tam
  5. # 455
    na wszystkich strzelankach na ktorych bylem multicam nie wygladal lepiej niz moj ulubiony kamuflaz na polski las w szczycie lata czyli desert ;) jak dla mnie wiecej lansu niz pozytku. Za to jedna z najefektywniejszych jest brzoza i to z szarymi ''zajczykami'' (tzw srebrny lisc) a nie z zoltymi (znane takze jako pogranicznik lub zolty lisc). Najlepsze sa stare KLM i KLMK. Wspolczesne modoxy maja juz troche inna zielen.
  6. # 456
    Zachęcam do przeczytania artykułu w Nowej Technice Wojskowej 7/2011
    http://magnum-x.pl/

    Kamuflaż wymyślony pod Afganistan i Irak więc siłą rzeczy nie będzie jakoś fenomenalnie maskował w naszych lasach.Na nasze lasy kamuflaż SS-Lato sprawdza się idealne , z multicamem jest tak że powinno się mieć wszystko w jednym oddcieniu dobrze Multicam łączy się np. z Coyote Brown , Flat Dark Earth itp. wtedy nie powstaje istna mieszanka barw która demaskuje .

    EDIT: Link poprawiony
  7. # 457
    Popraw link, bo ten nie działa, a po wpisaniu całości odsyła nas do wszystkich numerów NTW i szukaj igły w stogu siana. :)
  8. # 458
    (WIELKIE ZAŻALENIE DO PRZEMIAN POLITYCZNYCH) Dawniej dostać u nas coś zza wschodniej granicy było dużo łatwiej. Szpej był tani i można go było brać na kilogramy ;p
    Teraz ze względu na oderwanie sie od bloku wschodniego i przynależność do nato srato i innych oenzetów mamy na allegro i innych stronach tony amerykańskiego złomu. A żeby dostać stary dobry ruskij maskałat to sie trzeba naszukac a jak sie znajdzie to trzeba dużo zabulić. Ewentualnie kupić od ruskich ale to ryzykowne w detalu ;p
    •  
      ADi
    • 2011-07-23
    # 459
    Jaka bzdura. Co to ma do rzeczy? xD

    Używałem KLMK na jednym milku i przyznam ,że sprawdził się zacnie. :3
  9. # 460
    Dawniej za kupno wojskowego munduru dostałbyś pewnie więzienie, więc nie ma co narzekać...
  10. # 461
    Kazimierzu, tnijcie offtopa.
  11. # 462
    Oj tam, oj tam. Bez przesady. Jak się zrobi z tego parę stron dyskusji, to wtedy ewentualnie przeniosę do: http://rusmil.net/forum/discussion/1381/1/czy-sprzet-rosyjski-jest-drogi/
  12. # 463
    A ostatnio mi się ktoś skarżył, że na rusie nic nie można znaleźć, bo się zaraz robi dyskusja o czym innym ;)
  13. # 464
    ojtam ojtam ;p
    kto szuka ten znajdzie
  14. # 465
    mam pytanie:
    http://imageshack.us/photo/my-images/97/dsc03821ae.jpg/
    Kupiłem mundur z takimi naszywkami, ale nie mam pojęcia czy to do siebie pasują i czy dobrze są naszyte?
  15. # 466
    Według mnie dobrze choć mam wątpliwości co co do tej naszywki z lewej strony.
  16. # 467
    mam do was pytanko
    zastanawiam się nad zakupem gorki 2 ANA ze sklepu frontowiec, ale nigdzie nie mogę znaleźć o niej informacji i zdjęć z jej użycia przez armię rosyjską możecie podsunąc jakiś link? a może mam szukac pod inną nazwą?
  17. # 468
    Osobiście jak bym kupował gorkę brał bym tą ze SPLAV : Gorkę-3 albo ze SSO Gorkę-E .Gorka-E jest używana przez wiele różnych jednostek specjalnych w Rosji . Gorkę-3 można zobaczyć rzadziej często używana też przez myśliwych , survivalowców. Natomiast tych z ANA nie widziałem jeszcze w użyciu w Armii Rosyjskiej ani razu może jakieś oddziały OMON ją używają ale o jakieś fotki to ciężko.
  18. # 469
    no też bym kupił gorkę-3 ale nie ma na frontowcu na mnie rozmiarów:( a najbardziej to gorke-r SPOSN.
  19. # 470
    Ile jeszcze razy można mówić i pisać, że współczesne rzeczy można zamawiać na konkretny rozmiar....
    Nie jestem w stanie mieć pełnej rozmiarówki wszystkiego na stanie!
    •  
      ADi
    • 2011-09-27 *
    # 471
    Odgrzeję trochę temat ale...
    Panowie, zwracam się do was z prośbą o pomoc przy dokonaniu wyboru.
    Sytuacja wygląda tak ,że muszę kupić kaburę do Makarova i chce by była "koszer" oraz dość popularna wśród "trepów".
    I tu wkraczacie Wy... którą z tych kabur można najczęściej spotkać na zdjęciach (nie ważne czy na zdjęciach to chłopy z SN czy nie)?

    KO-2
    KO-3
    KO-11

    A może są jeszcze jakieś inne spotykane? ;)

    Pozdrawiam,
    Adi

    EDIT:
    Z tego co znajduję w google i co przy okazji znalazłem na forum najbardziej skłaniam się ku KO-11
  20. # 472
    Autor cytatu: ADi
    A może są jeszcze jakieś inne spotykane? ;)

    Mój faworyt - bakelitowa od APS'a :)

    http://obambo.files.wordpress.com/2011/09/august_2010_spetsnaz_eddsc_4633.jpg :)
    •  
      ADi
    • 2011-09-28 *
    # 473
    Ciekawy pomysł. Ale do Makarova? Wydaje mi się ,że nie są tak powszechne już teraz.
    A i przydało by się by to była kabura udowa. ;)
    Zastanawiałem się nad jakimś panelem udowym produkcji Rosyjskiej na którym mógłbym montować kaburę lub gdy potrzeba dodatkowe ładownice... ale to trochę przekombinowane i może nadwyrężyć mój studencki budżet.
    A jeszcze muszę kupić nóż CRKT który ostatnio widziałem przy takiej kaburze u chłopaków bodajże z FSB :D

    Cały czas szukam pomysłu na Mp.net bo po formacie straciłem parę giga zdjęć :(
  21. # 474
    Mam pytanie do weteranów. Czy podczas II konfliktu czeczeńskiego WDW posiadało 2 częściowe KLMK?
  22. # 475
    Nie jestem co prawda weteranem ale KLMK armia posiada do dzisiaj, więc na pewno ktoś by się trafił. Co prawda 2 częściowy to ogólnie jest rzadkością.
  23. # 476
    Takie pytanie. Może ktoś mnie oświecić jak regulaminowo obszyć Butana? Chodzi mi o oznaczenia WDW podczas I wojny w Czeczenii.
  24. # 477
    Znaczy się VSRa? Ja bym wcale nie obszywał.
  25. # 478
    Tak, VSR. Dlaczego nie obszywać? :)
  26. # 479
    Regulaminowo to wlasnie nie obszywac :D Znajdzcie zdjecia polowe z Iwszej Czeczenskiej gdzie mieli obszyte... Ewentualnie naszywka ''Woruzennych Sil Rasiji'' na rekawie. Czesto byly obszyte juz firmowo.
  27. # 480
    Coś jak tu?

    http://frontowiec.com/index.php?p583,naszywka-rosja-flaga

    BTW. Czy butan, lifczik i AKM stworzą w miarę logiczną całość?