• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 511
    Sprzedaję swojego,modoxowego "Żuka" i poszukuję kamizelki, (tak do 350 zł),która byłaby w miarę koszerna do stylizacji na 45.Pułk Specnazu WDW i ładnie współgrała z Sumrakiem w żółtej brzózce ( jeśli by się dało ;) ). Macie jakieś typy?
  2. # 512
    Smersz, jako najoczywistsza odpowiedź.
    Możesz też przejrzeć foty z tej sesji: http://vitalykuzmin.net/?q=node/379 i popatrzeć, co tam mają, może coś jeszcze się przewija.
  3. # 513
    A są może jakieś inne foty, na których są w Sumrakach? (W sensie nie z tego wyjścia.)
  4. # 514
    Szanowni forumowicze :) jeżdżę ze znajomymi na zloty militarne jako widz, ubieramy wojskowe ciuchy i świetnie sie bawimy :P od pewnego czasu interesuje się rosyjskimi militariami i w takich klimatach chciałbym mieć oporządzenie na te zloty :) bardzo zależy mi żeby każdy element pasował do siebie tak co wioski nie zrobie jak mnie jakiś np forumowy fachowiec zobaczy :P:P wiem że jest to temat o lansie ale mnie interesują konkretne informacje :)

    potrzebuje buty, mundur (nie maskałat), pas, koszulkę, nakrycie głowy i ewentualnie jakieś znaczki czy naszywki

    Stylizacja: wojska WDW a najlepiej jeśli dałoby radę którąś jednostkę specjalnego przeznaczenia w ramach WDW (np 45th ORP)

    bardzo prosze o porady i wskazówki :)
  5. # 515
    Temat niewłaściwy*, ale co do Twojego pytania - flora, buty jakiekolwiek rosyjskie, tielniaszka, pas oficerski, niebieski beret... to wszystko. Mundur można ewentualnie obszyć według najnowszej mody (grupy krwi, naszywka napierśna WDW itd) albo historycznie. Właściwie temat ubioru WDW przemielono tutaj i na zagranicznych forach milion razy, więc poszukaj.

    * - już przeniesione do dobrego tematu - k.
  6. # 516
    sam również przekopuje co się da w necie w tym temacie :) ale nurtuje mnie kilka kwestii:
    - czy nie będzie przegieciem jeśli zamiast niebieskiego beretu użyje "krapowy" ?
    - czy zamiast beretu moze byc czapka patrolowka pod kolor munduru...
    - ... lub bandana ( jaka ? )?
    - ... jakie nieśmiertelniki ?

    ps: nie est tak czasem że tielniaszka to koszulka z długim rękawem a majka to podkoszulek ?
  7. # 517
    To i ja się podłącze. :P

    Obecnie mój szpej wygląda tak:

    http://www5.picturepush.com/photo/a/7887848/img/Me/Otwarciesezonu.jpg

    Czyli flora + jakaś amerykańska kamizelka Woodland (o dziwo magi od AK-74 mieszczą się do ładownic, ale ledwo), hełm wz.93 w kamuflażu Pantera (planuje zrobić pokrowiec z flory, ponieważ ma to być coś w stylu hełmu BSz-E ( SzZŻ) http://images47.fotosik.pl/359/933549ce59c807a8med.jpg ). Plus naszywki (grupa krwi, wiem, że źle po prawej Rosji i na lewej ta http://frontowiec.com/index.php?p1607,naszywka-wojska-ladowe-rodzaj-wojsk-kamuflowana ). I replika AK-74M (Cm.031).

    I teraz sprawa wygląda tak... luźno rekonstruuje (czyli, że jakieś tam odchyły mogą być, typu odwrotnie przyszyte naszywki, troszkę inny hełm) zwykłego soldata gdzieś w środku terytorium Rosji.

    I stąd moje pytanie, czy ten zestaw nie będzie się, aż tak bardzo gryzł ze sobą?
    Bo chcę sprzedać obecną amerykańską kamizelkę i kupić tą http://frontowiec.com/index.php?p1338,kamizelka-skala-flora oraz ten plecak http://frontowiec.com/index.php?p109,plecak-rd-99-oliwkowy . Czyli po prostu mieć już w miarę wszystko "made in Russia".

    Nie wyśmieją mnie z taką kombinacją na jakimś zlocie? :P
  8. # 518
    Karpowyj- czerwony, ściągany na lewą stronę- to nie będzie wtedy WDW...
    Patrolówka musi być- do boju się nie idzie z beretem na głowie ;)
    Bandana- zależy od planowanego okresu. Jeśli żaden konkretny okres Cię nie interesuje- to każda może być.
    Nieśmiertelniki dla desantu są na frontowcu- z czaszką i samolotem. Choć w Czeczenii, zmieniano je na stalowe- aluminium się topiło w płonących pojazdach.

    Ropasiak- straszny misz-masz u Ciebie... Na prawym ramieniu masz naszywkę ,,wojska kozackie"- powinna być niżej, na kieszeni, na lewym ramieniu. Hełm, powinien być do flory przynajmniej taki wz.68 (oczywiście rosyjski).
    Jeśli obszywasz cały mundur, to na lewej piersi grupa krwi, na prawej prostokątna z rodzajem wojsk. Na prawym rękawie, okrągła z rodzajem wojsk.

    Pytasz, czy nie będzie wywoływał śmiechu na zlotach... Zależy jakich- na ASG, raczej nikt specjalnie się nie przyczepi, ale na zlotach GRH- to chociażby na odwrót przyszyte naszywki zwrócą uwagę...
  9. # 519
    Autor cytatu: czarny001
    Bandana- zależy od planowanego okresu. Jeśli żaden konkretny okres Cię nie interesuje- to każda może być.


    jezeli chodzi o okres to interesuja mnie czasy aktualnie wspolczesne :)
    •  
      Sowa
    • 2012-03-27
    # 520
    [cite]Autor cytatu: czarny001
    Jeśli obszywasz cały mundur, to na prawej piersi grupa krwi, na lewej prostokątna z rodzajem wojsk.

    A nie czasem na odwrót na lewej grupa krwi a na prawej ta z rodzajem wojsk?
  10. # 521
    Rzadko naszywki takie są w ogóle używane i nie zawsze w komplecie.
    W moich zbiorach fotek 90% mundurów jest całkowicie bez tych naszywek na piersi.
    Jeżeli jest tylko grupa krwi bez rodzaju wojsk to naszywana jest na lewej piersi ok.5% zdjęć.
    Jeżeli grupa krwi używana jest z rodzajem wojsk, to rodzaj wojsk na lewej piersi a grupa krwi na prawej ok.5% zdjęć.
  11. # 522
    Autor cytatu: Sowa[quote][cite]Autor cytatu: czarny001
    Jeśli obszywasz cały mundur, to na prawej piersi grupa krwi, na lewej prostokątna z rodzajem wojsk.
    A nie czasem na odwrót na lewej grupa krwi a na prawej ta z rodzajem wojsk?


    Fu*k- mój błąd- późno było :P
    Ralf-p to jakakolwiek będzie ok.

    Odnośnie obszyć - na zdjęciach z I czeczeńskiej, naszywki z grupą krwi, były naszywane na prawej piersi. Widziałem to na kilku zdjęciach i chociażby tu: http://www.youtube.com/watch?v=lUd0amWd7Uw&list=WL317C41AD475DDCC8&index=1&feature=plpp_video

    Na II czeczeńskiej, ponoć (informacja od Antoniego) trafiały się już obie te naszywki, gdzie grupa krwi była na lewej a rodzaj wojsk - na prawej. Ale ponoć b. rzadko używano obu.

    Współcześnie, naszywki obie, w takiej konfiguracji j.w. widziałem na zdjęciach z Gruzji, paradach, czy w garnizonie.
  12. # 523
    Dobra spece, co ma na głowie szczur w/w filmie ? :D
  13. # 524
    Ów szczur ma mini-kepi - jeśli dobrze pamiętam, kilka lat minęło od czasu oglądania filmu.
  14. # 525
    Ot, to i ja poproszę o pomoc:
    1. W którym roku pojawiły się RD 54 we florze?
    2. W którym roku pojawiły się 6sz92 we florze?
    Robię się na II czeczeńską i po prostu szukam jakiegoś potwierdzenia, że to oporządzenie się pojawiło. Fotki z 6sz92 we florze znalazłem- ale jest to zdjęcie piechoty morskiej. Jeśli ktoś by miał zdjęcie WDW z tą kamizelką we florze (tej wczesnej, z żółtym tłem), to byłbym wdzięczny za udostępnienie.
    I odnośnie pytania nr1- czy widział ktoś, żeby noszono 6B5 i RD54?

    Tu zdjęcie o którym pisałem wyżej:
    http://ra.spetsnaz.su/w/images/6/6a/8875174.03.jpg
  15. # 526
    czy oprócz majek i tielniaszek wojska rosyjskie używają jakiś innych koszulek i t shirtów ? np. w kolorze oliwkowym, coyote, zielonym lub czarnym ? czy są to koszulki produkcji rosyjskiej i czy można gdzieś takowe kupić ?
    • cyp
    • 2012-04-11 *
    # 527
    (dyskusja przeniesiona z : http://rusmil.net/forum/discussion/3491/1/leszij-splawu-ktokolwiek-widzial-ktokolwiek-wie/#Item_6 )

    Który lepiej maskuje wiosna, lato? Wydaje mi się, że ''zielona'' strona zwykłego lepiej maskuje niż M, aczkolwiek ''źółta'' strona M wydaje się lepsza na jesień niż ''żółta'' w zwykłym.
  16. # 528
    Cyp - przeczytaj opisy, będziesz więcej wiedział. Różnic jest więcej niż tylko kolorystyka wzorów.
    Zaś efektywność maskowania zależy od terenu w jakim częściej grywasz.
    • cyp
    • 2012-04-11
    # 529
    Czytałem wasze recenzje, wiem, że M różni się od zwykłego materiałem i jest bardziej ''mundurowaty''. A teren to lasy mieszane/piaskownia.
  17. # 530
    To moim zdaniem idealnie nada się Partizan tej nowszej produkcji; na las zielona strona, a na piaski rewers, który od pewnego czasu nie jest już lekko sprany, a ordynarnie piaskowy z lekkim widmem innych kolorów.
    • cyp
    • 2012-04-11 *
    # 531
    Wydaje mi się, że M jest ciemniejszy i mniej skontrastowany z zielonej strony. Będzie lepszy od zwykłego? Poza tym mało przewiewny i można się upocić...
    Chociaż... Tam w lesie jest dosyć ciemno, drzewa są gęste.
  18. # 532
    Z tą "małą przewiewnością" bym nie przesadzał. Jest ona podawana w stosunku do zwykłego partizana, a ten jest wykonany z cienkiego materiału i nosi się go zazwyczaj na coś (jak każdy maskałat).
    M'ki - są zrobione w odmienny sposób z racji dwóch diametralnie różnych wzorów kamuflażu. Dodatkowo - M'kę można z powodzeniem nosić bez odzieży pod.

    Nie porównuj w ten sposób kamuflażu z M'ki i zwykłęgo partizana. To różne warianty tego samego wzoru, z różnym przeznaczeniem.

    Cyp, nie pisz mi jakie lasy, bo las lasowi nie równy. W jednym będziesz miał krzaczki i ciemną ziemię w innym będzie mech i nic prócz drzew. A w jeszcze innym, będzie miks wszystkiego. Do tego dochodzą różne pory roku gdzie las mocno zmienia swoją kolorystykę.
  19. # 533
    Witam załogę, jest to mój 1 post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość ;)

    Otóż poszukuje maskałatu/munduru lub samej kurtki typu smock, w m05(finie)/yagerze
    Przypasił mi maskałat diewatki http://rusmil.net/main/pl/artykuly/124/m047_01_anglija_diewiatka.html , ale wydaje się za cienki (macałem go w frontowcu). Planuje nosić to/ czy to co zaproponujecie samodzielnie, jako główne ubranie więc musi być wytrzymałem i nie zbyt przewiewne. Co do ww maskałatu czy ktoś go posiada i użytkuje w terenie/ i jak jest z jego spieralnością?
    W grę wchodzą też rzeczy na zamówienie, byle nie w ripstopie. Także czekam na odp i jakieś wasze propozycje
  20. # 534
    To dziwne bo Anglija jest na moje oko (i paluchy) akurat gruba. Pamiętaj, że to maskałat, nie mundur, więc z zasady jest lżejszy, luźniejszy i przewiewniejszy. Poza tym, wszystko kiedyś się przeciera i zużywa, choć ten maskałat wygląda na wytrzymały (nie szargałem go, stwierdzam/przewiduję po jednorazowych oględzinach nówki).

    Ciężko wyprodukować coś bardziej gównianego niż KZM Modoksu, a ja swój już męczę bodaj drugi/trzeci rok i nie udało mi się jeszcze go rozczłonkować, czy nawet napocząć jakiegoś rozdarcia. Ludzie latają też w cieniutkich KLMK i rownież nie narzekają.

    Wydaje mi się że Anglija da spokojnie radę, a jeśli nie, możesz próbować dorwać gdzieś oryginalnego fina albo brać tego z MIWO w Praszce, krój ACU, więc wygodny.
    •  
      ADi
    • 2012-04-12
    # 535
    Kupiłem używany KLMK (połatany innym itd.) za 40 zł i do dziś go używam. Przetrwał nie jeden milsim - a nie mam zwyczaju płakać nad sprzętem. Materiał robi wrażenie cienkiego ale jak widać przetrwał nie jedno. Więc to, że coś robi wrażenie tandety nie koniecznie musi nią być. ;)
    (A mam jeszcze w planach zrobić z niego bluzę ghille :D)
  21. # 536
    No właśnie chciałem coś na ubranie główne....
    Anglija na pewno oprze się pokrzywom i komarom :) A jeśli chodzi o spodnie to to jest ważne.
    góra.. no liczyłem że jest nieco bardziej hmmm no większa gramatura.
    -to wie ktoś jak jest z jej spieralnością??

    Oryginalny fin hmm, z tego co wiem cywilom nie wolno w nmi chodzić, co dopiero sprzedawać. Pewnie gdzies da sie kupić ale u nas jeszcze nie widziałem. Co do MIWO już dawno nie produkcją nic w finie, a tak dokładniej to podwykonawca miwo bo to on szył fiński sort.
  22. # 537
    Cały fin, który jest dostępny na rynku cywilnym (obojętne, czy to Dziewiątka, czy Miwo, czy jakaś aukcja na Alle), to prawdopodobnie tak zwane "odrzuty" z serii produkcyjnej. Czyli fragmenty nie spełniające oficjalnych wymagań finów (np. lekko przesunięty wzór poszczególnych plam względem siebie).
    Fin wg mnie ma niestety tendencje do blaknięcia, przy czym wszystko zależy od tego jak go użyjesz i jak często będziesz prał.
  23. # 538
    Podobnież miwo miało materiał z jakiejś fabryki z europy, która to szyła mundury dla fińskiej armii, a to co im zostało sprzedawali.
    Też spotkałem się z takim przesuniętym wzorem. ale część jest identyko jak fin ze zdjęć z internetu, więc chyba w porządku.
    Ale legendy skąd i co miwo ma zostawmy ;)

    Fin wg mnie ma niestety tendencje do blaknięcia
    Bardzo mnie zmartwiłeś :)
    Nie planuje ciągle chodzić w czystym, ale odświętnie pewnie by wpadł do pralki.

    Maskałat diewatki grubością/gramaturą przypomina niestety ripstop.
    Użytkował ktoś spodni od tego kompletu na ''gołe nogi'' ? Kamuflaż nie jest jesienno/zimowy więc noszenie na spodnie raczej odpada...
  24. # 539
    Podsumowując: nie ma nic innego na naszym rynku w finie/yagerze po za resztką produktów miwo i tym produktami diewatki? (maskalat, kominiarka itd)?
  25. # 540
    Wydaje mi się, że obecnie jest tak jak piszesz. Nie ma za bardzo wyboru.