• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • cyp
    • 2012-04-15
    # 541
    Widzę, że na Frontowcu Partizana przecenili. Opłaca się bardziej kupić niż M, który niestety kosztuje dalej 560 zł?
  1. # 542
    Biorąc pod uwagę, że SSO podnosi ceny na wszystkie produkty, to lepiej kupić wcześniej niż później.
  2. # 543
    Odkopuję temat, ale nie znalazłem innego pasującego do mojego pytania.
    Jak ma się sprawa z używaniem kamizelek M21 wśród jednostek WDW? Zdjęcia jakie znalazłem w internecie z tą kamizelką są tylko z jednostką SOBR i w kamuflażu Błękitny Kamysz lub Tien.
    http://www.rusmilitary.com/images/omon_vest.jpg
    http://img7.imageshack.us/img7/1712/russiancamowierdkamysh.jpg
    http://img7.imageshack.us/img7/3171/wierdrussiankamyesh1.jpg
    http://www.wargearweb.org/contributions/Roman%20Stepanov_spets_1/sobr_9.jpg
    Mnie konkretnie interesują egzemplarze w Cyfrowej Florze.
    Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
  3. # 544
    Autor cytatu: kazikBiorąc pod uwagę, że SSO podnosi ceny na wszystkie produkty, to lepiej kupić wcześniej niż później.

    SSO podniosło właśnie ceny po raz drugi w tym roku.... Z żalem zawiadamiam, że od 01/08 prawie wszystko będzie droższe....
  4. # 545
    O ile procent mniej więcej?
  5. # 546
    20-40 PLN na sztuce (podwyżka cen mundurów/maskałatów o 100 rubli w lutym i teraz o 200 rubli, gorki o 200 i 200)
  6. # 547
    Witam
    Noszę się z zamiarem zakupu którejś w wymienionych w temacie kamizelek.
    I tu moja prośba do Szanownych: moglibyście "pomóc" w wyborze?
    Która wg. Was z tych trzech jest "najlepszą" i dlaczego
    Z góry PODZIĘKOWANIA za opinie i odpowiedzi
    Pozdrawiam,
    Denko
  7. # 548
    Łazutczik-M- bardzo dobre wykonanie (w końcu SPOSN ;), duża pojemność i wygoda dzięki szerokim szelkom.
    Jak dla mnie 2 klasy wyżej od pozostałych... choć osobiście wybrałbym pierwszą wersję Łazutczika
  8. # 549
    Używałem wcześniej Rack Vest, teraz używam Łazutczika-M - niebo a ziemia. Potwierdzam niezwykłą wygodę kamizelki jak na chest-riga:)

    Zmieścisz w nim nawet 12 magazynków do AK, jeśli ułożysz je w poprzek.
    •  
      Seth
    • 2012-08-19 *
    # 550
    Szanowny Rusie...
    Po kilku latach przerwy chciałem wznowić przygodę z asg, jednak nim odeślecie mnie na forum o asg, chciałem prosić o pomoc w wybraniu umundurowania.
    W związku z dużą przerwą od tematu nie jestem do końca pewien na jakiej jednostce chciałbym się wzorować, myślałem o oddziałach biorących udział w 2 wojnie czeczeńskiej i/albo wojnie w Gruzji.
    Jedyna jednostka, która przyszła mi na myśl, to 45. samodzielny pułk rozpoznania (45th Independent Special Purpose Order of Kutuzov Order of Alexander Nevsky Guards Regiment.?) ale jestem otwarty na wszelakie sugestie.
    Będę bardzo wdzięczny za wszelakie sugestie, które pomogłyby mi wybrać kwestię ekwipunku, jak i doprecyzować samą jednostkę.



    btw.
    Przepraszam za chaos w poście i proszę o wyrozumiałość
  9. # 551
    45 ORP to "najłatwiejsza" grupa do stylizacji, bo używają prawie wszystkiego. Przy czym "wszystko" rozumiem tutaj jako produkty SPOSNu ;) (chociaż i inne rzeczy też miewają u siebie)
    •  
      Seth
    • 2012-08-20 *
    # 552
    Hnm...SPOSN powiadasz...
    czyli to raczej odpada?
    http://frontowiec.com/index.php?p990,oporzadzenie-smiersz-ak


    Masz może jakieś sugestie co do jakiejś innej jednostki ? Myślałem również o oddziałach specjalnego przeznaczania MWD?
    W związku z moją ubogą wiedzą na temat konkretnych jednostek nie chciałem uogólniać używając zwrotu specnaz, jako że ta nazwa najbardziej kusi, "ma to coś".

    Co do wojny w Czeczenii to jakie kamizelki występowały w tamtym okresie?
    Z mundurów to mam florę i ostatnio zainteresował mnie butan, czy to jakoś idzie wpasować w ww przedział czasowy?


    Ostatnie już pytanie - czy masz może pomysł z jakiej formacji są panowie na tych zdjęciach?
    zdjęcia z military photos ściągnięte już pewien czas temu

    Załączniki:

    • img8775cz0.jpg
    • img_2822.jpg
  10. # 553
    To tak:
    1. Smiersz jest SPOSNU (inaczej SSO), więc może być.
    2. Jeśli chodzi o Czeczenię: w I czeczeńskiej były Butany i VSR (jeśli to nie to samo nawet) a w II wchodziły flory. A co do kamizelek, to w pod II można podciągnąć 6sz92 i smiersze (aczkolwiek tu nie jestem pewien).
    To tyle z mojej strony, mam nadzieję, że nie popełniłem jakiegoś merytorycznego błędu :D jeśli tak to proszę mnie poprawić
  11. # 554
    Autor cytatu: SethHnm...SPOSN powiadasz...
    czyli to raczej odpada?
    http://frontowiec.com/index.php?p990,oporzadzenie-smiersz-ak
    Nie, wręcz przeciwnie. Właśnie to jest to co raczej bym polecił.

    Zdjęcia, które wrzuciłeś nie są najlepszym wzorcem chociażby dlatego, że Panowie na nich mają stare modele Smerszy, które są nie do dostania.

    Nie mam za bardzo sugestii poza 45tą, bo ona wg mnie jest własnie najłatwiejsza (powinienem chyba przestać używać cudzysłowów) i cokolwiek nie zbierzesz do kupy, to pewnie znajdziesz jakieś zdjęcie z nimi, gdzie tego używaja (serio).
    •  
      Seth
    • 2012-08-21
    # 555
    Hmn... czy Zsh-1 też się będzie do tego zaliczać?

    Planując kupić butan/vsr oraz smiersz ak jest jeszcze sens oglądania się za 6b5 czy jak to na siebie założę smiersza to 6b5 będzie tylko przeszkadzać?
    •  
      Face
    • 2012-08-22
    # 556
    Drogi Rusie! Posiadam cyfrową florę i Pioniera Splavu. Nie bawię się w żadne reko czy nawet stylizację, jednakże interesuje mnie czy w jakiejś formacji tak się noszą. Druga sprawa. Czy podczepienie nadupnika do pasa głównego jakoś przejdzie czy zostanę obiektem kpin? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
  12. # 557
    Autor cytatu: SethHmn... czy Zsh-1 też się będzie do tego zaliczać?

    Planując kupić butan/vsr oraz smiersz ak jest jeszcze sens oglądania się za 6b5 czy jak to na siebie założę smiersza to 6b5 będzie tylko przeszkadzać?


    Moim zdaniem Smiersz będzie średnio pasować do VSR. Co do noszenia smiersza, to dużo jest zdjęć, jak noszą to bez żadnych kamizelek pod niego. Tym bardziej, jeśli chodzi Ci tylko o stylizację pod airsoft, to lepiej żeby Ci było wygodnie i praktycznie ;).
  13. # 558
    Jaka kamizelka pasuje pod mundur VSR? Chce sobie zrobic zestaw rosyjski, dysponuje majką, VSR i pasem rosyjskim. Widziałem pionieera m23 na VSR, ale co jeszcze?

    Czy MWD używa VSR? Jak ustylizować sie na wojska MWD w Czeczenii? Jakie to koszta?
    •  
      Foox
    • 2012-08-28
    # 559
    Może na początek zacznij tutaj http://rusmil.net/forum/search/

    VSR generalnie nie jest używany obecnie, jakieś resztki można spotkać.

    MWD z jakich lat? A koszta to zależy co sobie wymyślisz.
  14. # 560
    Chodzi mi o wojska MWD podczas pierwszej i drugiej wojny w czeczenii.

    Mam rosyjski helm skoczka spadochronowego, chce go ustylizowac na skata, albo ZSH. O ile sie nie myle MWD używa tych hełmów.
    Czy połączenie tego hełmu, VSR, kamizelki M22 da jakiś logiczny efekt?
  15. # 561
    "Czy połączenie tego hełmu, VSR, kamizelki M22 da jakiś logiczny efekt? "

    Tak, logiczny efekt negacji :)

    Szukaj, czytaj, studiuj. Stylizacji czy reko nie da się robić bez dokładnego zgłębienia tematu. Jak chcesz gotowe tzw. "kitlisty" to polecam russianmilitaryblog.com.

    Czy możesz ten hełm spadochronowy ustylizować? Możesz... Dla laików efekt będzie OK, ale dla tych którzy wiedzą jak wygląda ZSz-1, Skat czy insza Maska to nie za bardzo. Po prostu jest za mały, "zawija" się do środka i jest za bardzo kulisty. Już lepiej wziąć hełm skuterowy i odpowiednio go dociąć do kształtu, żeby otrzymać lepszy efekt.
  16. # 562
    Hełm jest bardzo podobny do SKATa, może i SKIFa też. Do maski mu daleko. Do Zsh1 jest średnio podobny.

    Link podany przez ciebie nie działa. Gdzie mam szukac jakis porad jak sie ustylizowac? Na rus milu jest wiekszosc opisow, ale nie ma jakiś fotek. Na bazie jakiego munduru składać zestaw stylizacyjny na MVD/SOBR? Kamysh, Flora czy jeszcze coś innego?

    Aha, od jakich lat Rosjanie zaczęli używać SKATa, SKIFa i ZSh-1? Maska jest chyba najstarsza z nich wszystkich.
  17. # 563
    Oj chyba do SKIFa nie za bardzo. SKIF jest podobniejszy do Maski chociaż nie jestem w stanie tego stwierdzić na 100% bo SKIFa nigdy nie widziałem bez pokrowca :p
    Maski zaczęto produkować w 1991 roku (najstarszy zidentyfikowany dziś egzemplarz pochodzi z tego roku), SKATa w użyciu dostępne jest tylko 1 zdjęcie z jakichś ćwiczeń podejrzewam że jest to druga połowa lat 90tych. SKIFy weszły do SOBRów w 1994 roku.
    Zsh-1 to gdzieś tak od końcówki 90tych, chociaż tak jak mówię w MWD królowała Maska teraz schedę przejęło tam Zsh-1-2 sporadycznie można się było (i można nadal) natknąć na K6-3, a co do zastosowania Zsh-1 przez MWD: widziałem osobiście tylko na 1 filmie któregoś SOBRu ,jeden kolo tam miał czarne Zsh-1 (reszta Maski) jak na klatce schodowej bloku dobijali się z krawężnikami do chorego psychicznie człowieka.
  18. # 564
    Autor cytatu: jakubsHełm jest bardzo podobny do SKATa, może i SKIFa też. Do maski mu daleko. Do Zsh1 jest średnio podobny.

    Link podany przez ciebie nie działa. Gdzie mam szukac jakis porad jak sie ustylizowac? Na rus milu jest wiekszosc opisow, ale nie ma jakiś fotek. Na bazie jakiego munduru składać zestaw stylizacyjny na MVD/SOBR? Kamysh, Flora czy jeszcze coś innego?

    Aha, od jakich lat Rosjanie zaczęli używać SKATa, SKIFa i ZSh-1? Maska jest chyba najstarsza z nich wszystkich.



    Bardzo podobny do SKATA??? Hahaha, ciekawe w jaki sposób... SKAT to jest wielki baniak:

    http://s18.postimage.org/j7vylz1yv/bratiszka_skat_2dt_05.jpg


    Wiem jak duży jest to hełm, ponieważ aktualnie kończę replikę hełmu LSzZ-2DTM, którego kształt bazowany jest na Skacie (ten sam producent - Armocom). Nawiasem mówiąc, zaczynam właśnie robić SKATa.

    Skif też jest całkiem spory - na pewno większy niż spadochronowy. ZSz-1 może wyciśniesz z tej skorupy, ale będzie musiał męczyć się z tym wyobleniem.


    Poprawny link http://www.russianmilitaryblog.com/
  19. # 565
    Czyli mam rozumieć że nawet stylizacja na WW MWD będzie kosztowna i wymagająca kupienia wielu drogich, czasem unikalnych sprzetow?

    BTW. połączenie munduru w kamuflażu kamysh i kamizeleki ANA M21- używa ktoś takiej kombinacji w Rosji?
  20. # 566
    Ani stylizacja, ani rekonstrukcja nie jest tania ani łatwa.
    Jedynie półśrodki są łatwe i tanie... tylko wtedy wyglądasz pół żartem, pół serio. :)
  21. # 567
    mam pytanie czy luneta która posiadam POSP 4-12x42 nadaje sie do rekonstrukcji jednostek z przed 2008 roku? Chodzi mi głównie o Vostok/Zapad
  22. # 568
    Witam.

    Znów powacam na to forum, bo długich bojach, zbieraniu i przeglądaniu forów i zdjęć mam zamiar i duze checi rekonstruować żołnierza z wojny w afganie. Jesli jest juz taki opis, to prosze o podlinkowanie bo nie znalazłem, wiec do rzeczy:

    Prosiłbym znawców tematu o sprawdzenie mojego spisu, podpowiedzenie co wyrzucic a co dodać. Moja postać bedzie wyglądać nastepująco: hełm 4 nitowiec, mundur wz 69, tielnaszka biało-niebieska, klmk, pas podgumowany, bagnet do akm, ladownica na 2 granaty, potrójna ładownica/poczwórna ładownica, manierka, saperka+pokrowiec. Do tego mieszok z okienkiem i pałatka +inne rzeczy.

    Wyczytałem, że najbliżej mi do rekonstruowania początkowego okresu afganu. Prosiłbym o podpowiedzenie która jednostka była podobnie wyposażona, co dodać, co wywalic, czy moze tak zostać.

    Jak ma sie sprawa z ładownicą, czy taki saldat mógł miec zamiast potrójnej, poczwórna ładownice do ak?

    Dziekuje za każda odpowiedź, Orzech
  23. # 569
    Tak na prawdę to nie ma poczwórnej ładownicy. Ta potocznie zwana poczwórną, jest potrójna w 4 komorze siedziała łódka z nabojami.
    Mieszok sobie odpuść, dużo przed afganem został zdeklasowany przez RD i pełnił tylko rolę worka na bambetle (coś jak amerykański duffle bag).

    Łatwego podpowiadania nie będzie - musisz przekopać ten dział: http://rusmil.net/forum/21/
    Tona wartościowych informacji dla rekonstruktora.
  24. # 570
    Witam
    Mając VSR i idąc dalej w kierunku odtwarzania 1 czeczeńskiej, postanowiłem skompletować sylwetke podoficera/oficera VDV w polu. Szukałem zdjęć i doszedłem do wniosku że potrzebuje: Lifczika, RD54 w oliwce, mundur oczywiście VSR, czapka też w VSR, buty bercy, pas to skóropodobny i ewentualnie czapka czarna lub P/Sz Lies na zime, to takie podstawy.
    Czy o czymś bardzo ważnym zapomniałem?
    Pozdrawiam!