• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Foox
    • 2008-12-18
    # 31
    No właśnie chyba tak zrobimy, a rsukie kupimy dla lasnu :D
  1. # 32
    Autor cytatu: baju123Swoją drogą- jesteś w stanie podać namiary na takiego KZS'a?
    allegro

    tak, wiem, że akurat go nie ma, ale nigdzie indziej go nie widziałem.
  2. # 33
    na 80% widziałem w demobilu Predator w Warszawie, Baju123 jeśli jesteś z Warszawy możesz
    tam zajrzeć... mają tam troszku koszernego sprzętu.
    Chociaż dawno tam nie byłem, ale pewnie się nie wiele zmieniło.
  3. # 34
    Natomiast KLMK i pokrzywy nie lubią się bardzo....


    Nie powiedziałbym. Nie raz wkitrałem się w samym KLMK w pokrzywy i nie było problemu. KLMK w przeciwieństwie do KZSa jest zrobiony z jednolitego materiału.
  4. # 35
    Kamil następnym razem jak będziesz w KLMK to mi to zaprezentujesz :).
  5. # 36
    Autor cytatu: echelon4na 80% widziałem w demobilu Predator w Warszawie, Baju123 jeśli jesteś z Warszawy możesz
    tam zajrzeć... mają tam troszku koszernego sprzętu.
    Chociaż dawno tam nie byłem, ale pewnie się nie wiele zmieniło.


    sporo sie zmieniło, kzsów jak na razie nie ma i ruskiego sprzętu raczej resztki. Mimo to to zmiana na lepsze:)


    PS. Tak w ogóle na waszym miejscu wziąłbym Helikonowe mundury w oliwce.


    a nie lepiej http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=45&products_id=243
    i kolor ładny i krój fajny i ruski

    Autor cytatu: baju123 Swoją drogą- jesteś w stanie podać namiary na takiego KZS'a?


    Mam do puszczenia KZSa z kieszonkami jest w gdzieś temat w komisie
    tu: http://rusmil.net/forum/discussion/949/k-kzs/#Item_27
    ale nie wiem czy to ferrari:) Jest kilka wersji tych modyfikacji KZSów.
    •  
      Foox
    • 2008-12-19
    # 37
    Autor cytatu: MROOV[div class=quote]PS. Tak w ogóle na waszym miejscu wziąłbym Helikonowe mundury w oliwce.[/div]

    a nie lepiej http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=45&products_id=243
    i kolor ładny i krój fajny i ruski

    Mundur nie jest zły, ale nie jest kamuflujący i ma kieszenie na przedzie ud, co nie pasuje nam za bardzo. Prędzej M21, o taki http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=45&products_id=236 tylko kamuflarz wolałbym typowo ruski.
    • ejs
    • 2008-12-19
    # 38
    co do czystej zieleni to wg teorii najlepiej maskuje ruch niż mundury w kamuflażach, a lepiej widać ją gdy cel jest nieruchomy.
    •  
      Foox
    • 2008-12-19
    # 39
    Ale z 2 stony od 60 lat wiadomo, że kamuflaż zmniejsza śmiertelność o 15% więc wykrywalność jeszcze bardziej.
    • ejs
    • 2008-12-19 *
    # 40
    ok chciałem tylko pomóc... podtrzymuje jednak zdanie, że zielony jest dobrym i najbardziej uniwersalnym wyborem - więc nie należy go od razu skreślać.
  6. # 41
    Coz... w gore mozna chodzic i zima i latem, i w pozarze tez daje rade, i na 8 tysiecznikach, i na okretach podwodnych i na stacji MIR. Pytanei tylko czy oprocze tego chce ktos by jeszcze bylo wygodnie... w swej istocie grka jest mundurem chroniacym od wiatru, ergo noszenie jej (tak wiem, da sie) w piekny sierpnioy 30C upl w lesie, bez krzty podmuchow przeszywajacego wiatru jest .... :) maso.
    Gorka jest fajna ale nie jest mundurem uniwersalnym. O ile taki istnieje...
    •  
      Foox
    • 2008-12-19
    # 42
    Autor cytatu: ejsok chciałem tylko pomóc... podtrzymuje jednak zdanie, że zielony jest dobrym i najbardziej uniwersalnym wyborem - więc nie należy go od razu skreślać.

    Ok, oliwka nie jest zła, ale nie spełnia naszych wymogów. Sam popylam w jednokolorywm mundurze czasami ;)
  7. # 43
    Zastanawiam się nad kupnem RD-99 i Nerpy, jest tylko jedno "ale". Już mam wybrane całe wyposażenie tylko Nerpa mi nie pasuje, jak nie da rady z nia to zostanie czest. Chodz mi o zasadę liniowości oprządzenia, posłuże się wzorem niemieckim, bo ten jest najbardziej znany. Problem zaczyna się przy pierwszej lini, z tym, że zamiast parki wolę mieć paso-szelki z podstawą (ładownica, chlebak, nóż). Takowe paso-szelki mam i kożystam od dawna. Obawiam się, że Nerpy nie założę na to. Teraz mam czesta, ale niektóre kamizelki dają radę. Czy Nerpa podoła wyzwaniu?

    PS: Pozwoliłem sobie na zmianę tematu.
  8. # 44
    Jeżeli chcesz mieć tylko pas+szelki to kup sobie Smersza. Nerpa to taki system na całe ciało, pas, szelki i ładownice na klatce.
  9. # 45
    Nerpa to zwykła kamizelka modułowa z ładownicami, a nie jakiś system :P Tzn. "system" brzmi myląco.

    Ale nie słyszałem o niej zbyt pochlebnych opinii, więc szczerze mówiąc wybrałbym raczej coś innego. A co dokładnie? Nie wiem, ale wybór jest duży.
  10. # 46
    Autor cytatu: kazik Nerpa to zwykła kamizelka modułowa z ładownicami, a nie jakiś system :P Tzn. "system" brzmi myląco.


    Znajomy ma to to z pasem, ładownicami, nadupnikiem i całą resztą. Wygląda toto jak smersz-o-czest. Więc albo Dymitri sprzedaje samą kamizelkę, albo wersja kolegi jest poszerzona ;)

    Ale masz rację, "system" to nie najlepsze słowo w tym wypadku.
    •  
      Foox
    • 2009-01-04
    # 47
    Autor cytatu: KamilJeżeli chcesz mieć tylko pas+szelki to kup sobie Smersza. Nerpa to taki system na całe ciało, pas, szelki i ładownice na klatce.

    Właśnie o to chodzie, że tradycyjne szelki nie nadają się, a kamizelko-czesty nie wszytkie, ale nadają się. Dla mnie wybór jest prosty - czest, ale kolega uparł się na kamizelko-czest.

    Chcemy dostować sprzęt do schematu liniowego oprządzenia. Kierujemy się zasadą 3 lini.
    0 - mundur (niezbędne min. survivalowe)
    1- pas ucieczkowy (mały zapas amunicji, mini apteczka, nóż, chlebak, woda)
    2 - oprządzenie (ze względu na 1 linię nie mogą to być szelki)
    3 - plecak
    Szelki było w sensie pasa ucieczkowego, a nie oprządzenia. Pas nosi się pod kamizelką i oprządzeniem. Może trudno wyobrazić sobie taki patent, ale to działa :). Może teraz rozjaśni się ocb :D.
  11. # 48
    Autor cytatu: Fooxkamizelko-czesty nie wszytkie, ale nadają się.

    Eeee, a co to jest kamizelko-czest? ;) Kamizelka różni się od czesta tym, że ma "plecy". Wersji pośrednich nie widziałem.
    Nie bardzo też rozumiem pojęcie pasa ucieczkowego.
  12. # 49
    Ja też nie ale chodzi chyba o to żeby na pasie były w/w rzeczy a np. smersz koliduje z tym bo nie można założyć pasa z smersza na pas "ucieczkowy".
    do m23 da się podpiąć pas dodatkowo, ale nie rozumiem dlaczego nie wykorzystać dodatkowych ładownic do smersza zamiast zakładać drugi pas? Nie będzie.. prościej?
  13. # 50
    Jak ze smersza odepniesz szelki to będziesz miał wg powyższych kryteriów "pas ucieczkowy" ;)
    Wygląda na to, że pas ucieczkowy to wyposażenie na małą strzelankę ;)
  14. # 51
    Ok skumałem.
    W razie porzucenia głównego oporządzenia pozostaje ten "pas ucieczkowy" na którym ma się wszystko zeby chwile przetrwać. Tyle, że my prości niedzielni airsoftowcy jesteśmy.....
    •  
      Foox
    • 2009-01-04 *
    # 52
    Zaznaczę, że my działamy w grupie milsim/survival, a nie jebankowej. By pojąć o co w tym chodzi trzeba myśleć nie jebankowo.

    Pasa uciekowego nie śćiąga się nigdy, śpi się w tym. Nie raz nie ma czasu ubarać oprządzenia i ten pas na zapenić nam przetrwanie do czasu powortu po resztę. Ja generalnie nie strzelam się, a ruskiego szpeja nie mam jak zmacać to pytam kolegów rusofili. Ja nie znalazłem nic ruskiego co by mogło się nadać, dlatego czesta mam i przy nim zostanę.

    Przykład kamizelko-czesta: http://www.rangershop.pl/product-pol-1152632547-TacGear-Chestrig-SPECJALIST-kamuflaz-DUNSKI-M84.html

    O jak ktoś czyta Konandosa to zna taką grupę jak Death Squad http://www.deathsquad.pl/ my mamy podobny profil. Więc pod taką działanośc dobieramy sprzęt.
  15. # 53
    Autor cytatu: FooxPasa uciekowego nie śćiąga się nigdy, śpi się w tym.

    To wy śpicie na milsimach? I jeszcze przy tym ściągacie oporządzenie? ;)


    Ekhm, to na czym w końcu ma niby polegać kamizelko-czest? Ma toto plecy czy nie? Bo jak nie ma, to będzie to czest, jak ma to kamizelka.

    Ogólnie mówiąc, to dalej nie rozumiem problemu. Chcesz mieć pas osobno i ładownice na magi osobno? No to po prostu kup sobie sam pas i jakąkolwiek kamizelkę do tego ;)
    •  
      Foox
    • 2009-01-04
    # 54
    Ah, nie chodzi o to, że śpimy czy nie śpimy, chodzi o teorię. Przy długim wypadzie, trudno nie spać. Zresztą ja mam czesta i mi taka kamizelka nie potrzebna, Ashmo szuka dziury w całym. Kamiezelko-czest który ja miałem miał "pół plecy", ale siedział wysoko na klacie, dzięki czemu pas był wolny, ciężko jest to wytłumaczyć, bardziej bym to określił jak przykrótakwą kamizelkę :D.
  16. # 55
    Z doświadczenia z rosyjskim sprzętem, to zasadniczo nie znam kamizelki lub czesta, który uniemożliwia założenie pasa.
  17. # 56
    "Z doświadczenia z rosyjskim sprzętem, to zasadniczo nie znam kamizelki lub czesta, który uniemożliwia założenie pasa. "
    No i o to mi chodziło, bo są takie co nie da się. Dzięki.
  18. # 57
    Kamil - ale na smersza dodatkowego pasa nie zalozysz. Bo pas główny z smersza będzie zasłaniał ten ucieczkowy na którym ma być chlebak itp.
  19. # 58
    @Maryś - a czy Smersz jest kamizelką lub czestem? ;)

    Z doświadczenia z rosyjskim sprzętem, to zasadniczo nie znam kamizelki lub czesta, który uniemożliwia założenie pasa.
  20. # 59
    mój błąd :P
  21. # 60
    No i na smerszu już masz chlebak (nadupnik), manierkę i miejsce na trochę amunikcji ;)