• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 661
    Poza tym Kory raczej nie używało FSB ;)
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 662
    Racja, posralo mi sie z MWD. Ogolnie zamierzam ogarniac jakis set pod Bieslan i zastanawiam sie nad kamizelka wlasnie. Z fotek widzialem najczesciej wlasnie Defendery i do tego uprzaz Partizan (ktora swoja droga kosztuje kupe kasy aktualnie). Do tego Altyn i Partizan w lato. Problemem jest tez to, ze bede uzywac wintoreza, a ladownic do tego chyba nie ma i nie jestem pewien czy do uprzezy bedzie sie dalo dopasowac te od swd ze smersza. Na razie nic wiecej mi nie przyszlo do glowy.
  2. # 663
    Biesłan to tylko Defendery i Reduty. Do tego szykuj się na piekielnie drogie pasoszelki SSO Partizan, bowiem głównie takich używały wówczas Alfa i Wymipeł. Poza tym wiadomo.Prawidłowo, maskałat Partizan SSO i hełm Ałtyn :)
    Jeżeli chodzi o ładownice do magów dla VSS i VALów to ponoć do pasują do ładownic na natowskie magi STANAG. A kamizelki z takimi ładownicami robiło swego czasu SRVV (zdaje się ,że były w użyciu przez Alfę, nie wiem czy w Biesłanie ale na pewno w Nord-Oscie).
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 664
    No wlasnie pisalem o cholernie drogiej uprzezy o wdziecznej nazwie partizan :) I srednio mi sie wydaje zeby bylo wygodnie wyciagac.te krociutkie magi od wssa z ladownic na 30stki stanagi. Chyba, ze chodzi o 20stki.
  3. # 665
    Autor cytatu: cypNo wlasnie pisalem o cholernie drogiej uprzezy o wdziecznej nazwie partizan :) I srednio mi sie wydaje zeby bylo wygodnie wyciagac.te krociutkie magi od wssa z ladownic na 30stki stanagi. Chyba, ze chodzi o 20stki.


    Zawsze można zrobić "magpule" :D
    http://ic.pics.livejournal.com/k_a_r_d_e_n/27475373/282279/282279_original.jpg
    http://ic.pics.livejournal.com/k_a_r_d_e_n/27475373/282872/282872_original.jpg
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 666
    O, karden. Co to za kamizela jest? A pomysl rownie dobry jak ten z kolkami od zawleczek.
  4. # 667
    Odbiegając od tematu troche- Partizan to jakaś wcześniejsza wersja SMERSHa czy całkiem oddzielny system?
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 668
    Zazwyczaj okreslany jest jako przodek smersza. Przynajmniej na RA tak twierdza.
  5. # 669
    Autor cytatu: cypO, karden. Co to za kamizela jest? A pomysl rownie dobry jak ten z kolkami od zawleczek.


    BlackRock Chest Rig
  6. # 670
    Autor cytatu: jakubsOdbiegając od tematu troche- Partizan to jakaś wcześniejsza wersja SMERSHa czy całkiem oddzielny system?

    Nie jest to przodek, gdyż przodkiem była niejaka "Sbruja". Partizan to raczej odnoga wyprodukowana specjalnie na potrzeby FSB gdzieś około 2003.
  7. # 671
    Gdzie dostać ten sprzęt? I za ile?
  8. # 672
    Autor cytatu: jakubsGdzie dostać ten sprzęt? I za ile?

    Na red-alliance cena coś koło 600-800$
  9. # 673
    Bez ładownic obecnie 350$

    Dex (ten z Indonezji, a nie Dexter od nas z forum) bedzie szył repliki tej kamizelki, cena ok. 150 Euro (jeśli dobrze pamiętam).
  10. # 674
    Ona naprawdę jest warta tych 600-800$ wraz z ładownicami? Czy kosztuje tyle bo jest białym krukiem?
  11. # 675
    Wszystko zależy ile jest się gotów za coś zapłacić. Wg mnie cena 500$ za komplet jest OK (i za taką jedna z osób je sprzedawała na RA, oczywiście rozeszło się natymiast).
  12. # 676
    Inaczej zatem spytam- czy jakość jest warta tych pieniędzy?
  13. # 677
    Jakość na pewno nie. To jest kawałek historii (kamizelka ma ile, 10 lat?) i myślę, że bez problemu znajdziesz coś, co będzie wygodniejsze i lepiej wykonane.
    • cyp
    • 2013-05-13
    # 678
    Sorki za pomylke z przodkiem, jeden z kolesi sprzedawal to jako "sbruya partizan" wiec pomyslalem ze to po prostu dwie nazwy na to samo.
  14. # 679
    Autor cytatu: kazikDex (ten z Indonezji, a nie Dexter od nas z forum) bedzie szył repliki tej kamizelki, cena ok. 150 Euro (jeśli dobrze pamiętam).


    Dex twierdzi, że nieprędko będzie dostępna. To 150 euro jest już z wliczoną przesyłką. Sądząc po jego poprzednich produktach, to kopia będzie bardzo zbliżona do oryginału :)
    •  
      ADi
    • 2013-06-03
    # 680
    Drogi Rusie, drobne pytanie do użytkowników KZMów.
    Czy ktoś próbował to porządnie sprać by nie było to takie "plasticzane"? Jest sens czy KZM straci kolor i zeszmaci się? ;)
  15. # 681
    KZM z natury jest plasticzane i raczej tego nie zmienisz. To tani dresik w kamuflażu i tak powinien być traktowany.
    •  
      ADi
    • 2013-06-04
    # 682
    Cholera, szkoda. Bo chciałem zrobić sobie przewiewną narzutę w cyfrowej florze.
  16. # 683
    Siema
    Pytanie być może nie o mnie, ale o moją giwere. Czy Rosjanie stosowali na AK74 celownik PSO-1? O PGO-7 wiem że tak, ale nigdy nie widziałem PSO na kałachu, a chce zrobić precyzyjną zabawke do ASG z dużym zasięgiem.
    Dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam!
  17. # 684
  18. # 685
    Szukam jakiejś konfiguracji na sezon późnojesienno-zimowo-wczesnowiosenny. Zakładając, że na ciele będę miał bieliznę termoaktywną, a na samym wierzchu maskałat zimowy (tylko zimą ofc.), to co lepsze - jakaś gorka, czy armiejska kurtka?
  19. # 686
    Zdecydowanie Gorka. Nie wiem jak te nowe armiejskie, ale te stare są naprawdę ciepłe i jak nie ma -20, to do biegania po lesie się nie nada (nawet zimą). Dodatkowo jak w samej Gorce i bieliznie będzie za zimno, to bez problemu dodasz pod gorkę kolejną warstwę w formie dodatkowego munduru.
  20. # 687
    Ok, a polecasz jakiś konkretny model gorki?
  21. # 688
    Osobiście używałem i polecam SSO i Spław. Ale z drugiej strony inni producenci (VSO, DSO) są łatwiej dostępni i tańsi.

    A modele w większości wypadków różnią się naprawdę tylko detalami, najważniejszy jest producent.
  22. # 689
    Gorki SSO są bardzo fajne. W zimie zakładam polar i przy -15 jest bardzo komfortowo. Na jesienne, czy wiosenne temperatury jest idealna. Używałem jej w temperaturze +30 stopni, o ile bluza przy co drugim guziku zapiętym była bardzo przewiewna i zapewniała komfort termiczny, to niestety spodnie grzały. Ale kto normalny nosi Gorkę w takich warunkach? :)
  23. # 690
    Również polecam Gorkę, materiał dobrze znosi śnieg, deszcz, wiatr. Można pod nią wcisnąć sporo warstw ubioru. Ma bardzo sympatyczny kaptur. Najbardziej sprawdzona Goreczka jest klepana przez SSO/SPOSN. Jeżeli chodzi o podane pory roku - fajna będzie Gorka-E z wstawkami w kamuflażu SS-Jesień. W razie bardzo awaryjnych sytuacji z kurtki można zrobić worek transportowy :D