• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    tak, zdecydowanie smersz można nazwać w pewnym sensie "pasem ucieczkowym" dorzucić na to np jegra czy nerpę i jeszcze plecak wejdzie.... oj ciężko będzie biegać:)
  2. # 62
    Aby Smersz miał sens jako 1 linia trzeba by było pozbyć się:
    - comfort pada (przynajmniej ten stary model, który jest dosyć duży),
    - zmienić szelki na nie posiadające poduszek,
    - i nie przyczepiać do niego ładownic na magi do broni głównej

    Czyli w sumie zostałby z niego sam pas ;) Ale jak dla mnie wtedy to już nie jest Smersz ;)
  3. # 63
    Ja bym zostawił comfortpada; będzie wygodniej spać i zdrowiej dla nerek ;)))
  4. # 64
    a nie można uciekać w smierszu ? :)
    Poza tym w smierszu się całkiem wygodnie śpi, szybko zdejmuje i szybko zakłada.

    Kamizelka i pas..ok. Ale zauważ, że większość pasów do kamizelek jest przeplatana przez przelotki w kamizelce. I gdzie tu szybkość i wygoda zdjęcia kamizelki bez pasa?

    Ogólnie odnoszę wrażenie, że chcecie coś trochę przekombinować (nie szydzę z tego, nie jest to także złośliwość z mojej strony). Rozumiem milsimy, wypady itp. Opisy sprzętu itd. Ale życie uczy, że w takich wypadkach sprzęt należy dobierać z czasem, często wybierając rozwiązania niestandardowe (nierzadko modyfikując fabryczny sprzęt) Indywidualnie i tak by służył, a nie fajnie wyglądał i teamowo. (Ja wybrałem nerpe i założyłem ją raz. Smersz jest dla mnie wygodniejszy, w ogóle czest dla mnie odpada) Jeśli nie jesteście armią zawodową, z poboru czy też uzależnieni od wierchuszki a traktujecie to tylko jako zabawę dobierajcie sprzęt indywidualnie i pod kątem użyteczności.
  5. # 65
    To Spław robi jakiegoś Smersza?
  6. # 66
    Ciężko rzecz, musiałby to porównać ktoś kto nosił i to i to, a pewnie za wiele takich osób tu nie ma. Z tym że Sposn to najwyższa półka, a Modox co najwyżej średnia. No a za jakością idzie cena ;)
  7. # 67
    Mam sposnowy twór i wg mnie nie będzie wielkiej różnicy - wszystko zależy jak sobie to "zmontujesz". Nie przesadzajcie też z tą jakością sposnu - niedługo legendy o tym będą krążyć.
  8. # 68
    No w smerszu teoretycznie nie masz żadnej ładownicy.
    Konfigurujesz go wg potrzeb. Tadeusz sprzedaje chyba standard 2 razy ładownica do AK (1 ładownica to 4magi do AK i 2 granaty) i chyba z nadupnikiem.
    No na opatrunek daje jeszcze kieszeń.
    Wszystkie inne kieszenie musisz sobie sam. Więc też szału nie ma.

    Edytka:
    Nie wiem jak łazutczik ale jeger, smersz i nerpa są ciche. Metalowe części nie brzęczą bo nie mają jak. A większość klamer i tak jest plastikowa.
  9. # 69
    Tadek pcha zestaw: 2x ładownica na 4magi, 2 granaty i dwie flary, 1x nadupnik, 1x mini apteczka.
    Co daje całkiem sporo miejsca do załadunku, a i jeszcze jest miejsce na pasie.

    Autor cytatu: yakarovPoza tym w smierszu się całkiem wygodnie śpi,[..]

    A nie prawda, ja śpię na boku i w smierszu nie dam rady :) w czestrigach - a i owszem :D

    Autor cytatu: baju123Jak już o smerszu to jaka jest różnica w wygodzie noszenia smersza od[span style=color: rgb(204, 51, 0);]Modoxu[/span]a smersza od Sposnu? O jakość nie pytam, bo sam domniemywam, że Sposnu będzie "ciut" lepsza.

    Różnicy nie odczujesz, już prędzej odczujesz różnicę między chestrigiem a szelkami - a i to dopiero po większym bieganiu.

    Autor cytatu: baju123edit- właśnie moje krzywe oko zauważyło możliwość dokupienia pasa do łazitczika, a co za tym idzie stiuningowania go o dodatkowe ładownice. I jeszcze jedno- który z nich jest"cichszy"? (Chodzi o użyte materiały, brzęczące metalowe sprzączki jak w przypadku smersza, klamry itp.)

    Zauważ - by było to wygodne w ubieraniu - to będziesz miał klamrę na plecach, a że nie masz szlufek na pas z tyłu - to zapomnij o wygodnym dociążaniu się na tylnej części pasa. Wszystko będzie ci tam wisieć i ciągnąć w dół.
    I to jest jeden z dwóch powodów czemu przesiadłem się z mega ładownego pioniera na smiersza.

    A co ma tam dzwonić? Budzik w oporządzeniu nosisz, czy co? Więcej hałasu narobisz pasem od karabinu, tupaniem, ubraniem niż oporządzeniem.
  10. # 70
    Kieszeń na radio jest wg mnie za dużo na radyjka, które zazwyczaj się używa (edycja: mowa o radiach w airsofcie, czyli PMR/LPD).
  11. # 71
    Kieszeń na opatrunek możesz przyczepić tam gdzie chcesz. Bardzo często żołnierze medkita mają gdzieś na plecach bo to nie oni się sami opatrują gdy są ranni.
    Podobnie z radyjkiem montujesz gdzie chcesz.
    http://img301.imageshack.us/img301/7166/radiort8.jpg
    Nadupnik wbrew pozorom jest bardzo pojemny.
    W smerszu są długie kieszenie na magazynki.
    Czytaj ze zrozumieniem. Smersza konfigurujesz jak chcesz. Nie ma gotowego zestawu. Teoretycznie dostajesz sam pas z szelkami. I do tego zakładasz ładownice wg swojego wyboru. Taka namiastka modułowości. Smersz jest jak Alice czy brytyjski wz.58.
  12. # 72
    Autor cytatu: baju123My częściowo strzelamy się też w budynkach.


    Smersz znacznie poszerza sylwatkę na boki (duże ładownice na biodrach) i w budynkach może przeszkadzać. Do cqb lepsze są czesty i kamizelki (tu zależy od bocznych ładownic).

    Autor cytatu: baju123Testował może ktoś możliwość władowania tam zwiniętego KZS'a?...


    KZS wejdzie spokojnie do nadupnika i miejsca zostanie, a to w dużej mierze za sprawą kołnierza/fartucha ściąganego sznurkiem, który zwiększa pojemność pewnie dwukrotnie. Inna sprawa, że w pełni załadowany nie jest zbyt wygodny. KZS nie nadwyręży znacznie miejsca.
  13. # 73
    Autor cytatu: MROOVsprawą kołnierza/fartucha ściąganego sznurkiem
    Z tego co się orientuję, to się "kominem" nazywa :)
  14. # 74
    i tego słowa mi właśnie brakowało:) dziękuję
  15. # 75
    - KZS'a można nawet podczepić do nadupnika.
    - Nie poszerza jakoś mocno, będziesz taki szeroki jak jesteś w barach - ja przynajmniej tak mam.
    - Ja zapasowego sticka (8.4V 1100mAh) trzymam w obudowie po flarze i wsadzam w smierszu dołem do ładownicy na granat a góra jest przytrzymywana przez gumkę do flar - i działa. Z 27 centymetrowym będziesz miał problem upchnąć go gdziekolwiek.
  16. # 76
    Potfur -> Sugerujesz że jestem wąski :)
    Nie chodzi mi o to, że nie możliwe jest używanie smersza w cqb, ale mniej wygodne. Chciałem tylko zarysować możliwy problem, aby kolega mógł podjąć świadomą decyzję. Zresztą pewnie najwiekszą rolę odgrywa przyzwyczajenie. Z moimi barkami związany jestem na stałe, a z ładownicami na biodrach nie (bo na razie nie śpię w smerszu:).
    Swoja drogą ciekawe co na to kobiety i jak radzą sobie w cqb (dla wyjaśnienia chodzi o stosunek bioder do barków) - uwaga pytanie nie wymaga odpowedzi.
  17. # 77
    Alfa ćwiczy w smerszach CQB i im jakoś nie przeszkadza ;)
  18. # 78
    OK, OK poddaję się :)
  19. # 79
    Tu masz recenzje 2 chestów i 1 kamizelki. Zamówiłem sobie Smiersha i RD99 aby nosić je razem... i Smiersha sprzedałem. Nerpa IMHO praktyczniejsza, przynajmniej w airsofcie. Nie mógłbym żyć bez tych kieszenie w kanelach przednich, a ładownica na VOGi, pistolet, butpack i manierka jakoś nie chciały mi się zmieścić na Smiershu razem z ładownicami na magi od AK ;-/
  20. # 80
    Autor cytatu: LordYoghurtNie mógłbym żyć bez tych kieszenie w kanelach przednich, a ładownica na VOGi, pistolet, butpack i manierka jakoś nie chciały mi się zmieścić na Smiershu razem z ładownicami na magi od AK ;-/
    Wniosek: jesteś za szczupły :) No i fakt, że nie nosisz na sobie jakiejś osłony balistycznej jak "właściwi" użytkownicy Smersza.
  21. # 81
    Autor cytatu: baju123Z tego co wiem, to miejsce na kamelbaga jest w rd 54/99, ale tego raczej nie można nocić "wygodnie" jednocześnie ze smerszem lub łazitczikiem...

    Jeżeli mówisz o RD-54N (bo tylko nowsza wersja ma możliwość załadowania kamelbaga) to on ma już w zestawie pas (tak widziałem na zdjęciach żołnierze mieli). Jeśli dobierzesz do niego ładownice na magi itp. to praktycznie żadna kamizelka Ci więcej nie będzie potrzebna. Można też nosić sam plecak bez pasa.
    Nie widzę też żadnego problemu w noszeniu razem RD-54N do łazitczika, czy tym bardziej RD-99 do smersza/łazitczika.
  22. # 82
    A ja sobie noszę kamelbaka na plecach - jeno ja mam samodzielnego camela, z własnymi szeleczkami. I jest to wygodne - a już na pewno wygodniejsze niż camel z czestem (testowane z stanikiem typ 2 i pionierem).
  23. # 83
    Autor cytatu: baju123A więc... czy radyjko wysokości 11cm(bez anteny), szerokości 6cm oraz grubości ok.3 cm wejdzie w kieszeń na opatrunek?
    Wejdzie, ale antena będzie wystawać. Poza tym zapięcie nie jest zbyt pewne, więc radio może się łatwo wysypać. Polecam normalną kieszonkę dedykowaną do radia, albo kieszeń na granat ręczny.
    Szczerze mówiąc, to 80% naszych działań to stara opuszczona fabryka ceramiki w Sieradzy (może ktoś był, słyszał?), pełna wystających częściowo poobcinanych rurek, zadziorów, o które dość łatwo zahaczyć (…)
    W CQB Łazutczik będzie znacznie wygodniejszy - nie bez powodu wszelkie jednostki AT (nie licząc nota bene rosyjskich ;-) oraz amerykanie operujący obecnie głównie w terenie zurbanizowanym korzystają z ładownic na przedzie. Od biedy możesz na potrzeby CQB ładownice w Smiershu spiąć wysoko i bardziej z przodu.
    materiał przypuszczam, że jest ten sam, więc smersza łatwiej będzie zniszczyć/rozedrzeć w takim otoczeniu.
    Łazutczik z mojej obserwacji jest bardziej pancerny od Smiersha i trudniej będzie go podrzeć nawet przy kontakcie z jakimś metalowym zadziorem.
    Łazitczik (…) ładownic to dla mnie ciut za mało
    Łazutczik jest bardzo pojemny – ładownice mieszą po 3 magazynki, więc i tak przynajmniej jedna pozostaje na jakieś drobiazgi, jak kulki, ładowarki, baterie, latarki itp. Ma też duże kieszenie boczne i wielką kieszeń na mapę
    Czy jest możliwość doładowania do smersza jakiegoś kamelbaga?
    Tak, widziałem zdjęcie jakiś airsoftowców, bodajże z któregoś z krajów skandynawskich, gdzie jeden miał przy Smiershu camela. Nie jest to full-kosher, no ale dać się da.

    Mimo wszystko z tych dwóch jednak ja brałbym Smiersha ;-) A w Nerpie to jestem zakochany ;-)

    Autor cytatu: kazik Wniosek: jesteś za szczupły :) No i fakt, że nie nosisz na sobie jakiejś osłony balistycznej jak "właściwi" użytkownicy Smersza.
    Pesus z Zaporożca nosi osłonę razem z Łazutczikiem (i 100-litrowym Edelweisem ;-). No ale się będę się katował żeby sobie obwód bioder poszerzyć ;-)
  24. # 84
    Autor cytatu: KamilNo na pewno, bo czest po prostu nie ma miejsca na camela. Najlepiej się go nosi z kamizelkami które mają "plecy" w mollkach :)

    LINK - tak wygląda mój kamel, noś to z molkami :)
  25. # 85
    Ech, chciałem edytować posta, a przez przypadek go usunąłem.
    Autor cytatu: Potfur LINK - tak wygląda mój kamel, noś to z molkami :)

    Ja w ogóle nie noszę kamelbaka, ale wiem że ludki sobie to podczepiają na molkach na plecach, żeby nie latał jak się jego paski poluzują.
    Autor cytatu: baju123w smerszu z tyłu jest gość dużo odstających pasków, podczas chodzenia(nie mówiąc o bieganiu) może wszystko "podskakiwać"

    Nie za bardzo wiem co masz na myśli. W smerszu raczej nie ma żadnych odstających pasków, prędzej już będą w czeście, ale od nieodstawania pasków są szlufki ;)
  26. # 86
    Ali:

    Nie wiem czy opłaca się dokupować nadupnik skoro Tadek życzy sobie za niego ponad 150 zl :D
  27. # 87
    nadupnik jest w komplecie wg ogłoszenia na warriorze
  28. # 88
    Ali:
    Autor cytatu: baju123 Czy wg was byłoby sensowne dokupienie pasa z wyściółką(ten od Tadka), dokupienie naddupnika, gdzie by wszedł KZS? nie jest on ciężki, więc nie powinien bardzo przeszkadzać.


    Miałem namyśli zakup nadupnika do łazitczika.
  29. # 89
    Zmieniłem nazwę tematu na nieco bardziej adekwatna ;)
  30. # 90
    zmiana nazwy i od razu milej ;)
    odnośnie nadupnika do łazitczika to faktycznie trochę kosztuje, no ale za wygodę trzeba płacić ;)