• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1051
    Do lasu mamy rozumieć?

    Jakieś membranowe wdzianka, np w Woodlandzie mogłyby udawać produkty Sławianki. Jeśli nie, to zawsze jest Gorka.
    Do tego kombinezon maskujący na śnieg.
  2. # 1052
    Goretex w CCE :)
  3. # 1053
    a coś do multicama? Będę wdzięczny za jakieś konkretne przykłady :)
  4. # 1054
    Autor cytatu: kazikDo lasu mamy rozumieć?

    Jakieś membranowe wdzianka, np w Woodlandzie mogłyby udawać produkty Sławianki. Jeśli nie, to zawsze jest Gorka.
    Do tego kombinezon maskujący na śnieg.


    Kurtki Sławianki miewają też oryginalne membrany Goretex. ;)
    CCE jest spoko, ten z SRVV jest koszerniejszy, ale francuski ujdzie
  5. # 1055
    Witam!
    Czy nowe smiersze z ładownicami od APS'a i korund-VM pod OSN VV MVD są koszer? Czy może inna balistyka?
  6. # 1056
    Jeśli masz na myśli 604 CSN WW MWD to Smiersze w wersji produkowanej do 2014 są koszerne na zestaw 2015+ (tylko)

    Nie ma takiej jednostki jak OSN WW MWD. OSN to określenie na regionalny oddział podległy WW MWD (które już nie istnieją), np. 20 OSN WW MWD z miasta Saratow.

    *Korund-WM
    *WW MWD

    https://www.youtube.com/watch?v=tHyeursSr8g
  7. # 1057
    Dziękuję ślicznie za sprostowanie. Smiersz kupiony w tym roku na frontowcu, Oxford zdaje się . Sory za używanie v zamiast w ale przyzwyczaiłem się do zangielszczonej nazwy.
  8. # 1058
    Jak dobrze rozumiem to witjaz itd. To małe oddziały stacjonujace w danych miastach, a CSN to coś co nimi dowodzi?
  9. # 1059
  10. # 1060
  11. # 1061
    Dzięki Deli. Masz może korunda na sprzedaż, albo zsh1-2/m?
    •  
      Maza
    • 2016-10-24
    # 1062
    Korund wisi na allegro od x czasu.
  12. # 1063
    Kto sprzedaje tego Korunda?
    •  
      Maza
    • 2016-11-10
    # 1064
  13. # 1065
    Znaczy mi chodzi czy na tym forum jest sprzedający.
  14. # 1066
    Tutaj nie wiem ale na RA na pewno jest ten pan :)
  15. # 1067
    Witam,
    mam pewien dylemat. W swoim wyposażeniu na razie stylizowanym na rosyjskie jednostki posiadam maskałat w bieriozce, smiersza oraz hełm Skat. Pod jaką jednostkę można ten "zestaw" dalej ciągnąć pod rekonstrukcję. Spodziewam sie ze po zmianach jakąś z MWD... Czy moze jednak psaowaloby to do oddzialow np zwiadu.
  16. # 1068
    Zastanawiam się nad zestawem M23 Pionier w Liesie bądź oliwce z pasem RS-31, na którym by były np 2 manierki. Szpej ten chciałbym zestawić z maskałatami Partizanem SS-Lieto, Partizanem-M bądź Gorką E. Ma to sens czy może podchodzi to pod herezje?

    Poniżej fotki poglądowe:
    http://asaf-faenza.forumattivo.com/t235-buffetteria-russa-pioneer-m23-sniper-belt-system-splav

    Myślę też nad Jegerem i Łazutczikiem-M z pasem z czego ten ostatni jest raczej dość obszerny.
    •  
      Maza
    • 2017-04-05 *
    # 1069
    Hmm no więc tak. Miałem praktycznie wszystko co wypisałeś :)

    Eger jest bardzo mało pojemny w porównaniu do Pioniera i Łazuta-M, które praktycznie różnią się od siebie tylko szelkami i sposobem zapięcia ładownic, no i materiałem. Tak to Łazutczik-M to straszna zżyna z Pioniera.

    Na Twoim miejscu wybrałbym Pioniera, jest w kamuflażu, kamizelka niezniszczalna i mało ludzi z niej korzysta obecnie, no i możesz spróbować capnąć i doczepić w jakiś logiczny sposób ten pas snajperski od spławu jak gość z Twojego linku. Wtedy by to była kocur kombinacja.

    Co do maskałatów, Partizan w SS-Lieto jest o wiele lepszy od Partizana-M, co do Gorki E, nie miałem styczności.

    Aha, rozumiem że to ma być szpej pod AK tak? Jeśli pod as wał czy coś, to ładownice pioniera i egera nie będą współpracować, są za wysokie i mają za wysoko klapy. Z kolei z Łazutem-M nie powinieneś mieć z
    problemów krótszymi niż kałachowe magi.
  17. # 1070
    Szpej ma być po ak. Co do ubranek to myślałem nad dwoma maskałatami i gorką i brałbym z grey-shopu. SS-Lieto na lato, Partizan-M jesień/wiosna? Gorka na zimę i dlatego, że mi się podoba. Ten Partizan-M to jednak nie jest dobre wyjście?
    •  
      Maza
    • 2017-04-05
    # 1071
    Zwykły Partizan jest lepszy według mnie. Bardziej uniwersalny, kamufluje się świetnie no i co ważne, nie będą Cie mylić z użytkownikiem VSO ;D
  18. # 1072
    Najlepsze jest to, że na strzelanki jeżdże z Rosjaninem, który używa VSO.
  19. # 1073
    Spotkalem kiedys cygana, ktory mnie nie okradl.

    Jakos z tym zyje.
  20. # 1074
    Autor cytatu: fumfel hubertSpotkalem kiedys cygana, ktory mnie nie okradl.

    Jakos z tym zyje.

    ja również K. Cygana ;)
  21. # 1075
    Witam, jestem początkującym rusofilem i mam kilka pytań.
    Do zielonej używam taktycznego AK, KZMa(chyba tak się nazywają te taktyczne dresiki) lub Gorki SS jesień. Z czasem dojdzie Smiersz lub M1 ANA. Jakieś jednostki da radę pod to podciągnąć? Ewentualnie co jeszcze dokupić.

    No i drugie pytanie(w zasadzie ważniejsze) gdyż chcę zmienić szpej do czarnej, a nie chcę wyglądać jak Janusz rusofilstwa. Jaką kamizelkę dokupić, aby pasowała do ww. kamuflaży i biedaWAŁka? Najlepiej w molle i z plecami(montaż camela). Aha, nie musi być kosmiczne droga.

    Ps. Mają to być STYLIZACJE na konkretne jednostki, a nie full koszer rekonstrukcja.
    Pomożecie?
    •  
      Maza
    • 2017-05-07 *
    # 1076
    Idealna stylizacja na CSN Pokemon i SpeTSduppę Pyrkon. Co to w ogóle za pytanie.

    "Ej kupiłem sobie szrot, podciągnijcie to pod jakąś jednostkę, bo inaczej w lustro nie będę mógł spojrzeć"
  22. # 1077
    Wystarczy napisać "nie i kropka". Po co tyle jadu?

    Widzę że masz wiedzę i jesteś tu bardzo aktywny. Dlatego chętnie bym się dowiedział co mogę zmienić aby było dobrze. I piszę to, w przeciwieństwie do Ciebie, bez jakiejkolwiek złośliwości.

    EDIT.
    Przewaliłem chyba z pół internetu i znalazłem takie zdjęcie. Nie znam się totalnie dlatego zapytam jaki mundur i kamizelkę ma gość na zdjęciu i z jakiej jest jednostki.
    Ewentualnie jaką kamzę i mundur kupić, coby z Wałkiem do kupy nie wyglądało jak "pyrkon"?

    Załączniki:

    • image.jpg
  23. # 1078
    Maza odpowiedział może przesadnie z formą, ale treść jest odpowiednia.

    Masz złe podejście, tj. kupiłeś szpej i teraz chcesz jakoś zracjonalizować swoje stylizacyjne potrzeby.
    Co więcej, zamiast samemu wyrobić sobie zdanie na podstawie tego forum czy też zagranicznych jak red-alliance, a także stron referencyjnych jak Rushing Russians Reference, RussVad, Russian Military Blog czy Spetsnaz.su; postanowiles pójść na łatwiznę - w stylu - zróbcie to za mnie.

    Nawiasem mówiąc, bazując na tym szpeju co masz, to rzeczywiście możesz zrobić stylizacje na CSN Pyrkon ;) bo nic innego nie przychodzi mi do glowy w takiej kombinacji.

    A od ANA M1 trzymaj się z daleka. To, ze Grey Shop twierdzi ze jest taka koszerna - to zwykle klamstwo.
  24. # 1079
    KZMa kupiłem ze dwa lata temu. Śmiga me nim latem zamiast dresu. W Gorce łażę jak pizga. I dopiero później przyszedł mi pomysł stylizacji. Ale dzięki za wyjaśnienie.
    A skoro już zlamiłem to ponawiam pytanie. Jaką kamizelkę(do czarnej) i mundur kupić, aby trzymało się to kupy. Na RusVad nie ma akurat zdjęć operatorów ASa...Strasznie podoba mi się to zdjęcie z mojego poprzedniego posta.

    Do taktycznego kałaszka rozumiem że tylko cyfrowa flora...

    Delin0m- dzięki za wyjaśnienie co do tej M1, ale jestem totalnym laikiem.
    Pomożecie?
  25. # 1080
    Ja to się może jakoś zajebiście nie znam, ale cyfrowa flora akurat pasuje najmniej do taktycznego kałaszka z racji tego, że Wojsko nie ma taktycznych kałaszków ( no chyba, że jacyś specjalsi z GRU czy WDW ale oni pewnie itak nie popierdzielają w zwykłych cyfrowych florach). Taktyczne AK to raczej domena Specjalsów podlegających MWD( jak np Vitiaz czy jakieś bardziej pro oddziały Omonu), SOBRU ( choć też nie każdego, ale raczej jakichś bardziej wypasionych oddziałów) czy FSB, więc musisz szukać zdjęć funkcjonariuszy z tychże oddziałów. Poprawcie mnie jeżeli się mylę. A ten typ z zdjęcia które wstawiłeś ma naszywkę, więc bardziej ogarnięci z tego forum pewnie rozpoznają z jakiej formacji jest, mi się wydaje, że naszywka wygląda jak ta FSB, po tym mieczu tak sądzę, ale pewnie się mylę. I nie chcę cię tu pouczać, bo tak jak pisałem sam specjalistą nie jestem, ale stylizacje czy reko robią z reguły ludzie którzy się w jakiś sposób interesują bojowymi formacjami Rosji, a co za tym idzie jakieś tam pojęcie, przynajmniej ogólne powinno się mieć a jak się nie ma to poduczyć się trochę samemu i ewentualnie podpytywać czy dobrze się myśli, chcieć robić stylizację czy reko konkretnej jednostki pisząc, że jest się kompletnym laikiem, to trochę złe podejście :P