• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1111
    @Assasin,
    1. tak są to kamizelki 6B46 lub nazywane też BNZ.
    2. Nie. Są to hełmy 6B47.
    3. 6B46 widziałem tylko na paradzie w Moskwie, nigdy w polu.
    4. Wszystkie.
  2. # 1112
    Dziękuję za odpowiedź!
    Z 4 pytanie zrodziło się ponieważ ostatnio osoba która chciała dołączyć do grupy upierała się że VDV nie korzysta z EMR... Wolałem się upewnić.
    Co do hełmów, obecnie w WDW popularniejsze są 6B47 czy 6B7-1M?

    Z jakich obecnie kamizelek korzysta WDW w polu?
  3. # 1113
    W użyciu nadal są hełmy 6b7-1m i pewnie pozostaną jeszcze przez jakiś czas, więc kupując je nie popełnicie błędu.
    W polu używają następująco:
    6b23-1 i na to komplet 6sh112 lub też 6sh116
    6b43, nawet było jedno zdjęcie z krymu jeśli mnie pamięć nie myli
    Nie wiem natomiast jak stoi sprawa z 6b45, czy noszą lub nie tu musiałby się wypowiedzieć ktoś inny.

    Załączniki:

    • 6b43crimeag1baz_--_-1000x1000.png
    •  
      Maza
    • 2017-06-26
    # 1114
    6b7-1M są głównie w tzw. skansenach, w których jeszcze 6b23-1 się nosi. (czyt. niektóre zmechy, logistyka itp.)

    Co do 6b45 to jest częściej używane niż 6b43, gdyż jest tańsze w produkcji (kewlar jest wszysty, w 43 jest wyjmowany), weszło dosłownie moment po 6b43. Więc część jednostek się załapała na 6b43, ale reszta na 6b45. Co do łepka na Krymie, to jakiś ewenement. 6b26/7 na głowie, no i klamry są zielone, więc mógł być to jakiś prototyp.

    Do 6b45/43 też się dostaje 6sz116 i to już od żołnierza zależy, czy przełoży ładownice czy nie.
  4. # 1115
    Polemiki ciąg dalszy tym razem dyskusja o mundurach, więc aby rozwiać wszelkie wątpliwości pytanie, jakie munduru są obecnie używane w WDW? Czy mundury wz.09, wz.10 i chyba jeszcze wz.14 są używane w WDW które z nich nigdy nie były używane w WDW a które już z użycia wyszły ale w użytku były, oraz co z umundurowaniem VKBO?
    •  
      Maza
    • 2017-07-04
    # 1116
    Wszystkie były używane, teraz tylko WKBO (jeśli chodzi o WDW).
  5. # 1117
    WKBO jest dla mnie dość niezrozumiałe na razie, może kiedyś na WKBO się zdecydujemy ale pierwsze muszę się zagłębić w temat, może nawet założę osobny temat.
    •  
      Maza
    • 2017-07-04
    # 1118
    Dlaczego jest niezrozumiałe?
  6. # 1119
    Źle to ująłem :) Po prostu na razie nie zagłębiałem się w ten temat i nie za bardzo rozumie które ubranie na kiedy i jakie nazwy mają jakie ubrania i jak ich wyszukiwać :/ Weźmy dla przykładu zwykły letni mundur taki jak wz.09 jaki jest jego odpowiednik w WKBO jak bym chciał taki znaleźć? Jedne są z kapturem, inne bez kaptura, jedne mają kurtki i kamizelki ocieplające trochę się w tym gubię na razie. Ile w sumie mundurów trzeba kupić aby mieć kompletny WKBO?
    •  
      Maza
    • 2017-07-05 *
    # 1120
    To powinno Ci ułatwić rozkminę ;)

    http://www.russianarmyshop.sk/modules/homeslider/images/e3baba3a230ae4e05e2d782e36e3704bc6828acf_vkbo%20full.jpg
  7. # 1121
    Witam
    Wie ktoś może jak się spisuje kamuflaż Spectre( nie SKWO) w polskich lasach i czy ktoś widział maskał Partizan-Spectre w użyciu?
  8. # 1122
    Spisuje się dobrze
    A używany jest przez FSB w taktyce zielonej np w Dagestanie
    •  
      Maza
    • 2017-09-05
    # 1123
    Jakby ktoś szukał zdjęć 6b46 w użyciu, poza paradami.

    https://pp.userapi.com/c543108/v543108271/5a86a/IqjIvh2K5Zg.jpg
  9. # 1124
    •  
      Maza
    • 2017-09-12
    # 1125
    A KBK AKMS to polska kopia rosyjskiego 6П4 АКМС. Ale ale, KBK AKMS ma inną pokrywę zamka, inną powłokę, inaczej zakonserwowane drewna, nie ma dziurki drenażowej w łożu i ma oznaczenia polskie.

    Mniej więcej na tej samej zasadzie sytuacja z tym hełmem od Kirassy i Drewniakiem. Bezlicencyjna kopia to by była gdyby chamsko zerżnęli wszystko.
  10. # 1126
    Witam! Powoli zbliża się zima, co polecicie z systemu VKBO na naszą piękną polską zimę? Zależy mi na tym aby było w miarę uniwersalne, obecnie mam wz.09 i VKBO Lato ale w tych mundurach przy 5 - 8 stopniach w nocy było już dziś trochę chłodno. Szukam czegoś w czym przy 5 stopniach ciepła się nie stopię a przy -30 nie zamarznę :) Myślę nad tym zestawem:
    link

    Pozdrawiam :)
  11. # 1127
    -Ciuchy od Garsinga w Multi
    -Baza molle SSO czarna, kupiona od deliego
    Do powyższych niedługo dojdzie Defender skrytnik i do tego hełm ACH lub poprostu zostanę w czapce bejsbolówce. Da sięto do czegoś podpiąć? Najbliżej temu chyba do efesbełu, nie chodzi mi o full reko, ale o stylizację.
  12. # 1128
    Witam! :) Od wielu lat bawię się w ASG, jakiś czas temu zacząłem zabawę w stylizację na sąsiadów ze wschodu. Powoli chciałbym skompletować sobie oporządzenie, które mogłoby jak najlepiej upodobnić mnie do radzieckiego żołnierza z interwencji w Afganistanie. Na ten moment z oryginalnych rzeczy posiadam Chicoma, Mieszok z kieszenią w kolorze piaskowym i majkę (wiem, wiem niedużo ale zawsze coś :D). Wiem, że potrzebuję jeszcze dużo rzeczy ale czy ktoś mógłby mnie mniej więcej nakierować na jakie jednostki mógłbym się z obecnym zestawem zacząć stylizować i ewentualnie jaki ekwipunek byłby niezbędny do dokupienia. Nie ukrywam, że jeżeli chodzi o sam mundur interesowałaby mnie afganka a najbardziej KLMK. Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :>
  13. # 1129
    Panowie, ktoś już miał w rękach (i na sobie) 6sz122?

    Jak jakościowo wypada w porównaniu np. do maskałatów SSO?

    Jeszcze nie widziałem nikogo w tym, więc nie mam żadnych opinii na ten temat, a uznałem, że wolę chyba 6sz122 zamiast WKBO.
  14. # 1130
    Widzieliście jakichś bojców w nowych kolorach Partizana SS Lieto? Bo wszędzie widzę tylko te stare kolory.
  15. # 1131
    Pytanko do znawców tematu. FSB(w 2017) używa kamizelek Gladiator C czy Defendery 2 też się trafiają?
  16. # 1132
    Jeśli pisząc FSB masz na myśli jakąkolwiek jednostkę FSB, to tak trafiają się Defendery-2.
    Gladiator-S tylko w CSN FSB
  17. # 1133
    Witam

    Pytanie mam nastepujace - raczej stylizacja na FSB:
    Posiadam partizana SSO i troche rosyjsko-radzieckich smieci (obecnie latam z lifczikiem na partizanie).

    Przymierzam sie do zakupu koszernego "Jack Pyke'a", zeby nosic na partizanie.
    Czy smiersz w oliwie bedzie dobrym wyborem, czy tez polowac na j-tech mk2 ?
    Jezeli MK2 to na ile +/- wyceniany jest oryginal i czy warto interesowac sie kopiami (ANA/Garsing/TT)?

    Jaki plecak do tego zestawu?


    Pozdrawiam!
  18. # 1134
    Smiersz na fsb odpada. J-Tech 600-800zł, Tasmanian Tiger to akurat pierwowzór i nówkę da się wyrwać za 500-600zł. Ana i Garsing są miernej jakości, ale za 200-400 można kupić.
  19. # 1135
    @kaer, opcja szukaj to jest to czego potrzebujesz.

    https://rusmil.net/forum/discussion/8674/1/stylizacja-fsb-taktyka-zielona/
  20. # 1136
    Dzięki wielkie, przeoczyłem ten temat.
  21. # 1137
    cześć, jestem nowy w temacie. jaki sprzęt pasowałby do aks-74? jestem szczególnie zainteresowany wdw (okres 2000-2010 r.), ale możecie też zaproponować wyposażenie używane przez inne wojska.
  22. # 1138
    Na tym forum było przynajmniej 3000000000000000000000000 tematów tego typu.
  23. # 1139
    Witam,

    W związku, że wybieram się na tegoroczny ASGARD to potrzebuje jakiegoś hełmu oraz słuchawek, które będą współgrać. Patrząc na drugą stronę barykady to sprawa jest prosta czyli np FAST + peltory. Jednak takie rozwiązanie nie bardzo komponuje się z ruskim szpejem. Jaki hełm wybrać? Wszystkie hełmy z rodziny 6B.. jak np 6B7-1M mają kryte uszy i chyba nie idzie pod to wsadzić słuchawek.

    Widzę, że Altyn ma wbudowane słuchawki jednak czy da się zdjąć z niego przyłbice?
  24. # 1140
    Tak z altyna idzie zdjać przyłbice.Powodzenia w poszukiwaniu altyna z działajacym radiem.