• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 91
    Ali:

    Racja, nie ma. Trzeba napisać maila lub wysłać PW.
  2. # 92
    Nerpę możesz kupić u Dimitriego z S-P.
  3. # 93
    Budowa podobna? Eee, no nie bardzo.
  4. # 94
    U Tadka za 500 zł masz kompletne oporządzenie. Za adekwatnie wyekwipowaną w kieszenie Nerpę zapłaciłbyś na s-p.com 235$. A może rozważysz Tarzana ze Splavu? Na redzone jest za 350zł (przy czym chwilowo tylko w kolorze czarnym).
  5. # 95
    a może zamiast kombinować z nadupnikiem i pasem do czesta lepiej zaopatrzeć się w mały plecak na tego kzsa?
  6. # 96
    Smersz to nie kamizelka.
    I tak nie będziesz pr0 bo tak większość nie zajarzy o co chodzi z tym smerszem...co najwyżej "to jakiś alice"? :)
  7. # 97
    Autor cytatu: baju123Tarzan odpada, wprawdzie ma kaburę, co jest plusem, ale osoba nie znająca się na tym może powiedzieć "przecie to woodland, to co ma rusek z woodlandem wspólnego?"
    Różne są Tarazany, jedne z kaburą, inne bez, inne z ładownicami do eMki, a jeszcze inne z ładownicami na naboje do strzelby...
    Autor cytatu: baju123Najprawdopodobniej wrócę jednak do smersza, w sumie jest to bardzo dobra kamizelka, i widać, że nie chińszczyzna.
    Hehe, akurat znajomi (nierusofile) jak pierwszy raz zobaczyli Smersza to byli nieco zdziwieni i myśleli, że to jakaś chińszczyzna, bo użyty materiał był identyczny jak w jakiejś podróbce LBV (poliester, który pali się jakby był z napalmu - wiem, bo przypaliłem raz go jak przypalałem nitki). Ogólnie Smersz jest dobrze wykonany, ale wbrew pozorom to nie jest jakiś boski poziom (materiał, prujące się i wystające nitki etc.).
  8. # 98
    Autor cytatu: kazikmateriał, prujące się i wystające nitki etc.)

    Jakiś czas temu porównywałem swojego Jegera z Jegrem Kałasza (z Zaporożca). Mój jest wykonany z nieco innego materiału. Jest bardziej szorstki (jak typowa cordura) i kolor ma ciemny zielono-szary. Natomiast jeger Kałasza jest świecący, z gładkiego połyskliwego materiału w kolorze jasno-zielonym.
    I teraz - czy sposn sposnowi nierówny, czy też któryś z nas ma podróbkę (a jak Kazik wyczaił na forum SSO, takowe istnieją)?
  9. # 99
    Może po prostu partia produkcyjna. Ładownica na magazynki do RPK-74 jest wykonana z innego materiału niż ładownica na krótkie magi. Smersz też miał kilka wariantów produkcyjnych i materiał się zmieniał z biegiem lat.
    Komfort pady mój i brata są w innych kolorach a szły z jednego zamówienia.
    Często widać, że np taśmy są różnych kolorów, więc nie martwiłbym się aż tak bardzo podróbkami.

    To chyba taka rosyjska tradycja wykonywania umundurowania i oporządzenia wojskowego :)
  10. # 100
    A, to prucie się dotyczy jedynie ładownic na magazynki, reszta jakimś cudem jest zdecydowanie wytrzymała. (Zarówno szelki, comfort pad, nadupnik, jak i mini apteczka którą mam). Może winę za to ponosi użyty materiał do usztywniania ładownic (jakiś plastik, czy cuś) - pewnie ciężko się na tym szyje.
  11. # 101
    w 6sh92 chyba nie ma co się pakować...
    nie przesadzasz trochę z tą łatwopalnością, uszkodzeniami itd?
    nawet jeśli się zdarzy tak, że zniszczysz ładownice do tego stopnia, że nie da się jej używać to możesz kupić nową. W przypadku kamizelki raczej tak nie da rady zrobić ;)
  12. # 102
    Autor cytatu: baju123Kazik- skąd masz swojego smersza? jest identyczny, jak ten od Tadeusza?
    Z soviet propaganda - kupione co najmniej rok temu.

    Autor cytatu: baju123Wprawdzie mało jest prawdopodobne, aby kamizelka miała bezpośrednią styczność z ogniem, ale przez przypadek podczas podpalania świec/buchajek może coś palącego na nią upaść, co (jeśli materiał łatwopalny) może być równie zabójcze co spotkanie z zadziorem i w konsekwencji jej rozdarcie.
    LOL, nie no, bez paranoi - żeby coś ci się stało musiałbyś chyba wskoczyć do ogniska i zostać tam 5s. Opis z "napalmowatością" materiału jest oczywiście nieco przesadzony. Po prostu jest z nylonu (poliesteru?), który ładnie się pali.

    Autor cytatu: baju123Dość ładnie wygląda Grad-2 , wie ktoś o nim cokolwiek? w skład zestawu wchodzi dodatkowo pas, więc jestem nieco "do przodu"
    Tak, całe 30zł do przodu, gratuluję :D

    Autor cytatu: baju123Również dość dobrą pozycją byłoby 6sh92 , wiecie może, kto jest jego producentem lub może jak z jakością tej kamizelki? Na foto widać dodatkowo jakąś sporą ładownicę(- to naddupnik?)oraz mniejszą na pas- na dodatkowe magi?
    To plecaczek - raczej średniej jakości.

    400zł za 6sh92 to wg mnie za dużo - ta kamizelka nie jest warta tej ceny (nie żeby była jakaś strasznie kiepska, po prostu już lepiej kupić coś SPOSNu lub Spławu).
    •  
      Geno
    • 2009-01-07
    # 103
    Czemu 6sh92 niedobre? Przymierzałem się do tego jakoś głównie z powodu używania , przynajmniej jakiś czas temu przez WDW.
  13. # 104
    6sh92 nie jest jakieś strasznie kiepskie, ale po prostu patrząc na nią (a miałem ją okazję pomacać przez parę godzin, ale nie używać niestety) to szkoda wydać na nią 400zł (patrząc na produkty firm komercyjnych, czasami dostępne po niższych cenach, np. niedawno ktoś Jegera sprzedawał za 350). Niektóre patenty fajne (zapięcia ładownic, dodatkowa ładownica na pas), inne mniej (głównie materiał, niektóre klamry, dziwna regulacja).

    A WDW dalej jej używa, dużo jej było w Gruzji.

    Edycja: no chyba, że komuś potrzebna do rekonstrukcji - to wtedy mogę zrozumieć chęć zakupu ;)
  14. # 105
    6Sz92 i inne są robione z bardzo podobnych materiałów. W sumie to każdy się pewnie pali cudnie. Są w ogóle niepalne materiały w 100% ?
    Grad / Grad-2 też jest fajny i ma też duppaka w zestawie. Kto nie ma na stanie? S-P ma wszystko tylko napisz i powiedz co chcesz.
    A jak chcesz coś takiego super uber pro do wszystkiego to nie znajdziesz. Nie ma systemu oporządzenia idealnego.
    Pamiętaj. Jak ci coś przeszkadza to odpruwasz / przesuwasz. I nie mów, że szkoda nowego oporządzenia. Ma być wygodnie czy ładnie?
    A jak już tak wyszukujesz (bo widzę, że bardziej zależy Ci na tym co ty chcesz a nie co daje Ci produkt) ...to może zmień kraj poszukiwań - wymagający użytkownicy znani są z tego że używają oporządzenia dobranego pod siebie i nie ważne z jakiego kraju pochodzi.
    Polecam izraelskie oporządzenie. Np. Marom-Dolphin serię TV-77... i produkty od Hagora zwłaszcza recon/spec-op vest. Ta ostatnia to zadowoli największego marudę ;)
  15. # 106
    ja proponuje fioletowa veste made by brygada givati, totalny kustom; yakarov wie o ktora chodzi :)
    i tak jak Yakarov zauwazyl - polecam izraelskie vesty, jakosc i funkcjonalnosc topowa, sa w oliwce , no ceny tez niestety inne :)
    marom ma taka z dopinanym do kamizelki wypasowym plecaczkiem
    polecam tez archidatex albo kata - zwlaszcza te z ceramika
  16. # 107
    Baju,

    Skoro masz m25, to zostaw ją sobie do CQB, a kup Smiersha do lasu.

    Bez paniki, produkcja SPOSNu może nie jest magnum opus w świecie współczesnego wyposażenia taktycznego, ale spokojnie wytrzymują brutalne traktowanie. Jeszcze nie słyszałem o przypadku, aby ktoś spłonął w swoje kamizelce bo ważył się usiąść koło ogniska albo żeby ładownice mu się rozsypały od biegania po lesie. Idąc tym tropem powinniśmy siedzieć w domu, bo kto ma niepalny i pancerny śpiwór, polar czy czapkę?

    90% airsoftowców ma sprzęt podobnej bądź często znacznie niższej klasy. Pamiętajmy też , że żołnierze dalece ostrzej traktują swój sprzęt, a jakoś nie chodzą z obszarpanymi i popalonymi kłębowiskami łat i sznurka.
  17. # 108
    Mam rozkminke.
    Właśnie bawię się m23 i myślę jakby go tu rozbudować, bo cały czas brakuje mi czegoś w czym mogę przenieść większą ilość ammo, kanapki itp.
    Stwierdziłem, że domontuje pas lc2 z klamrą jak w m23 (chyba, że znajde gdzieś oryginał ruski )i na ten pas
    Ładownica PKM
    Pokrowiec na manierke
    i już jest znośniej...
    ew można kupić z tym
    pas + szelki
    ale to chyba trochę za dużo na raz.
  18. # 109
    Jeśli nie będziesz miał szelek, to na pasie nie powiesisz za wiele - jedynie na bokach. Obciążony tył będzie smętnie wisiał... niewygodnie wisiał (testowałem).
    No i klamra powinna być z tyłu - by się wygodnie ubierało toto.

    Ja na pasie (zakładanym od święta), miałem kilka pomniejszych ładownic (skanibalizowanych z oporządzenia do afgana), manierkę i droppoucza - w którym radośnie dyndały batony :)

    Choć - dziwię się, pionier jest diabelnie pakowny już sam z siebie.
  19. # 110
    Jak na czesta to ma mega dużo ładownic, ale właśnie... wolałbym jedną większą niż 4 małe ;)
    I w sumie tylko tyle chce na pasie zapakować. PKM na lewy bok i manierka na prawy.
  20. # 111
    No to nie warto czarować z szelkami, podczepiasz pas i jesteś w domu.

    Btw. będziesz ściągał z zagranicy te kieszonki - bo jak tak, to bym się dołożył do zamówionka.
  21. # 112
    Witam,

    Po pierwsze, kłaniam się i witam Towarzyszy, haha.
    Mam przyjemność wkręcać się w tematykę ASG i orientuję się na wschód...

    Chciałbym dobrać umundurowanie i bardzo podobają mi się dwa modele:
    http://redzone.com.pl/product_info.php?cPath=45&products_id=276 [WAL]
    http://www.soviet-propaganda.com/bdu/sniper/ [Partizan]

    Nie wiem jednak, który model jest racjonalny i bardziej uniwersalny (dla "udawacza" SPECNAZ'u). Wal wydaje się być gruby, wytrzymały, ale chyba nie do wytrzymania latem. Natomiast Partizan jest prawdopodobnie lekki i przewiewny - wiec trzeba mieć jakąś warstwę ocieplającą na chłodniejsze dni. Jego minusem jest także to, że jest dostępny jedynie zagranicą (chyba).

    Liczę na ukierunkowanie i z góry dziękuję za pomoc.
    Jarlslav
  22. # 113
    Partizan to maskałat. Ubiera się go zazwyczaj na coś, chociaż wojaki w ciepłe dni noszą go po prostu na same gacie, co i ja polecam ;) Nic mi nie wiadomo o tym Walu, ale partizan to kultowy już ubiór, sprawdzony i wypróbowany na wszystkich frontach. Spokojnie idzie dostać go w Polsce.
  23. # 114
    Ja bym wziął partizana i jakiś normalny mundur np: M21, Bekas czy specjalny (jeśli chodzi o ofertę Red-Zone, generalnie są jeszcze inne). Jeśli na 2 rzeczy nie ma kasy, to zacząłbym od munduru, maskałat dokupił później.
  24. # 115
    A co sądzicie o Berkucie Modoksu?
  25. # 116
    no to dla marud i niedowiarkow wrzucam fotki Kustom vest made by idf
    /gallery/d/1601-1/P1120585.jpg
    /gallery/d/1604-1/P1120586.jpg
    /gallery/d/1606-1/P1120587.jpg
    /gallery/d/1608-1/P1130339.JPG
    /gallery/d/1610-1/sniperjf3.png
    chlopaki sa z brygady Givati - batalion "Shaked"

    a tu najnowsza regulaminowa kamizelka - jak widac zadne molle czy jakis inny badziew modularny - tylko ich kustom patenty :)
    /gallery/d/1613-1/vest1hm5.png
    /gallery/d/1616-1/vest2sw8.png
    /gallery/d/1618-1/vest3re5.png
  26. # 117
    Jaka jest najtańsza, a zarazem łatwo dostępna kamizelka/stanik?!
    Nie każdy ma dobrą sytuacje finansową ;)

    Albo czy istnieje jakis zamiennik?
  27. # 118
    Wszystkie są łatwo dostępne, tylko powiedz co to dla Ciebie znaczy "tania".
  28. # 119
    Napisz ile jesteś gotów wydać, bo najtańsze nie oznacza najlepsze (i czasami te parę zł warto dołożyć).
  29. # 120
    chodzi mi o coś w okolicach 100 do 150zł :)