• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 121
    Za taką cenę to tylko stanik typ II. Chujowy jest strasznie, ale tani ;) No chyba że jakiś zarżnięty do granic możliwości Pionier czy Tarzan, ale i tak nie sądzę że za tyle znajdziesz.
  2. # 122
    stanik typ II jest inaczej nazywany liwchik?!
    W ostateczności zostaje jeszcze ta ładownica na udo z redzonu, ale jakoś tak bez kamizelki łyso ;)

    A używają jeszcze pasków za czasów afganu?! czy są już jakieś nowe?! jak tak to prosiłbym o fotke.. (poszukam jeszcze w galerii z gruzji) ;)
    •  
      Foox
    • 2009-02-21
    # 123
    Za czasów Afganu pasy zwane oficerskimi są teraz standardowe.
  3. # 124
    Jeśli chodzi Ci o rosyjski sprzęt "kontraktowy" to musisz liczyć się ze sporymi wydatkami. Podobnie jak ze sprzętem pochodzącym z innego kraju. Czasem na ebayu i forach internetowych można wyłapać jakieś produkcje NPO-SM. Są najtańsze ze sprzętu pochodzącego zza wschodniej granicy. Ale trzeba szukać, szukać, szukać.
    Lifczik przyrodzeniowy nie jest...ale szału tez nie ma i moim zdaniem nie warto wydawać takiej kasy, na coś co ma ci służyć w zabawie. Lepiej dociułać kaskę i szukać coś lepszego.

    Lifczik to znaczy stanik. Fachowo to się podobno nazywa пояс-Б.
  4. # 125
    Autor cytatu: yakarovJ
    Lifczik to znaczy stanik. Fachowo to się podobno nazywa пояс-Б.


    Mała dygresja do tzw. stanika typ II
    Na wschodzie określają to jako wz.88 lub пояс-A a ładownicę do granatów WOG... пояс-Б
    Tzw stanik typ I określany jest niejednoznacznie jako wz.86 i częściej jako wz.87, produkowany był jak naliczyłem w 3 wariantach + chyba nieskończona liczba przeróbek "w polu".
  5. # 126
    A пояс-A to nie był właśnie ten pierwszy?
    Nie wiem, dlatego pytam. A z taką opinią tez się spotkałem.
  6. # 127
    Mam pewien problemik ze stylizacją..., mianowicie moja ukochana małżonka zrobiła mi prezent.
    Tym prezentem jest "...kamizelka wojskowa w ciapki, takie jakie jak twój strój..." (cytat).
    W rzeczywistości owa kamizelka to Pattern 83 w niemieckim kamuflażu Flecktarn.

    Naprawdę nie wiem, co mam z tym zrobić i jak do tego podejść. Dziewczę chciało dobrze, szukało, szukało czegoś podobnego do mego munduru Wał / Skoł, i znalazło.

    Nie chcę przykrości jej robić, ale do Specnazu to ta kamizelka zupełnie nie pasuje, no i problem mam z magazynkiem AK...

    Fatalnie to wyszło. Muszę trochę w niej pobiegać, inaczej będzie klops.

    Jak już dostałem tę kamizelkę zrobiłem sobie porównanie cen i dostępności produktów w internecie (różne sklepy, allegro) sprzętu właśnie we flecktarnie i sprzętu rosyjskiego. Wychodzi to nieciekawie - we fleku jest zatrzęsienie akcesoriów, ceny są przystępne, a z rosyjskimi zabawkami jest cieniutko, na SPOSNowski smersz trzeba czekać (Warrior.pl), ceny wysokie, nawet bandana zielona (najbardziej typowa) jest na Redzone nie dostępna, wspomniany przeze mnie (w innym wątku) kapelusz też jest niedostępny.

    A wydawałoby się, że w Polsce to łatwiej powinny być dostępne zabawki ze wschodu niż z zachodu?! Trudna ta zabawa w SPECNAZ... (nie oznacza to, że się zniechęciłem)
  7. # 128
    Kamizelkę sprzedaj i kup właściwą, istnieje szansa że nie połapie się w wojskowych ciapkach ;)

    A co do dostępności sprzętu - wierz mi, aktualnie używany sprzęt tzw. "kontraktowy" jest na prawdę łatwo dostać, tylko trzeba się rozruszać w temacie i wiedzieć gdzie szukać :) Kwestia teraz tylko - szukasz i czekasz długo aby mieć taniej, lub kupujesz szybko i drogo - Twój wybór. Gdyby nie katastrofalny kurs złotówki byłoby i szybko i tanio :)
  8. # 129
    Taa, nie chcę by to źle zabrzmiało (niezbyt wojskowo), ale mam obawy przed takim ruchem...
    A tak poza tym, to oprócz Smersza interesujące są kamizelki Nerpa i Grad 2: http://www.soviet-propaganda.com/lvb/vests/ - ceny trochę mniej. No, ale Mateczka Rosja wymaga poświęceń.
  9. # 130
    W mojej okolicy airsoftowej każda podwórkowa ciota we flecku biega (m.in. ja, ale na początku marca się to zmieni) xD
    Poza tym jest jeszcze drużyna amerykańska co się wyróżnia i w marpatach lata :D
    Ogólnie polskie i niemieckie mundury są pospolite ;)
    Rosyjski szpej jest może niełatwy do zdobycia i nie jest tani, ale jak ludzie usłyszeli, że mój skład będzie się rusyfikował to od razu +10 do lansu i +20 do respectu ;)

    Jarslav: jak nie chcesz czuć się głupio to kup sobie bluze i spodnie BW i pobiegaj trochę w tym ;) Kamizelka się może na jakieś wycieczki czy coś zawsze przydać :p
  10. # 131
  11. # 132
    Skoro chcesz kamizelkę Modoxu to Żuk wygląda lepiej, ale tak czy inaczej nie zmieścisz się w budżecie podanym wcześniej.
  12. # 133
    a to że się nie zmieszcze to wiem, ale wychodzi taniej niż m23 ;)
    nie umiem nazw modułowa itp, ale chce coś w rodzaju smercha ;)
    tutaj tylko kolor na zdjęciu niezbyt ;)
  13. # 134
    Się późno obudziłem, ale ostrzec warto - "Skała"(? "Rock") ma bardzo nieudany "design". Dużo zmarnowanego miejsca, gdzie mogłyby być albo ładownice, albo szelki zamiast kawałka materiału, który będzie grzał w polu - ogólnie odradzam.
  14. # 135
    Mam pytanie.
    Jakie kamizelki prócz 6sh92 nosi współczesne WDW?
  15. # 136
    Witam podobnie jak w innym moim wątku mam pewien problem ze stylizacją przymierzam się do kupienia munduru Bekas w kamuflażu Tigr (lub zwykłej Flory) i kamizelki taktycznej Grad1 do jakiego rodzaju wojsk mniej wiece by to pasowało i czy w ogóle pasuje.
  16. # 137
    Do wojsk MWD
    /lh/photo/AnJsaEE8OcPSjYmTz0xqcg?feat=embedwebsite
    mają inny typ kamizelki ale będzie wyglądać podobnie
  17. # 138
    Czyli specnaz dzięki i ak 74m będzie pasowało bo chyba to mają? A i wojska MWD to specnaz bo nie jestem pewien.I jeszcze jedno pytanko co to za kamizelki???
  18. # 139
    Bo jest specnaz wojskowy podlegający wywiadowi GRU Rosyjskiemu.I jest Specnaz wojsk wewnętrznych (MWD) jak sama nazwa wskazuje do pilnowania porządku wewnątrz kraju i w ościennych republikach (Czeczenia,Inguszetia).Specnaz MWD często wykonuje zadania antyterrorystyczne takie jak akcja w Biesłanie czy liczne akcje przeciwko terrorystom w Inguszetii.A specnaz wojskowy wykonuje rozpoznanie,dywersje,sabotaż daleko za liniami nieprzyjaciela.A kamizelki na zdjęciu to
    Tarzan (m 22,lub m 32) Spławu i V-95 widzę też stanik typu II

    Edit: http://en.wikipedia.org/wiki/Specnaz w angielskiej Wiki ten podział jest rozpisany.Specialnowo Naznaczenia w skrócie Specnaz to zwrot którym Rosjanie określają jednostki specjalne.Specnaz GRU i Specnaz MWD to dwie inne siły jedne podlegają Wojsku a drugie Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.

    Grom czy 1 Pułk Specjalny Z Lublinca to odpowiednik Rosyjskiego Specnazu GRU wykonujący troszkę inne zadania i podlegający pod dany okręg wojskowy.

    Specnaz MWD nie ma odpowiednika w Polsce to są wojska specjalne ministerstwa spraw wewnętrznych Rosji.Posiadają nazwy jak np. Ruś czy Witaź .
  19. # 140
    Aha dzięki a podczas wojny w czeczenii to specnaz podległy MWD uczesniczył a w Gruzji Specnaz GRU tak?
  20. # 141
    No to ja sie wystlizowalem na MWD Flora+stanik typu drugiego i aks 74 xD suuper ile to czlowiek jeszcze nie wie. Tak GRU byl w czeczeni ale MWD(chyba) też ponieważ Gruzja jest pod rzadami Rosji dlatego mieli bunt.
  21. # 142
    Gruzja nie jest pod rządami Rosji
  22. # 143
    A grad1 i bekas w tigrze i ak 74m tez by pasowało do specnazu GRU nie??A i mniej więcej pamiętam co to był specnaz tylko zapomniałem o MWD i nie wiedziałem jaki był w Czeczeni i Gruzji pamiętam że każdy okręg wojskowy ma swoją jednostkę specnazu (specnazu GRU jeśli dobrze pamiętam).I czy ten zestaw by pasował tez do zwykłego piechociarza który idzie w pierwszej linii?
    •  
      ADi
    • 2009-08-23
    # 144
    Do zwykłego piechociarza? Owszem... trepy noszą się dość "frywolnie". No chyba ,że się spojrzy na tą "standaryzacje" która ma miejsce w niektórych jednostkach. Ale to raczej wygląd na kompanie czyli "chujowo ale jednakowo". W boju i to zapewne szybko ulegnie zmianom. Nie da się pozbawić żołnierza jego indywidualnego 'charakteru'.

    Nie rozumiem czemu się tak uparłeś na te jednostki Spec Naz.
    Pamiętaj ,że największą popularność mają i tak zwykłe trepy. To koń roboczy każdej armii.
  23. # 145
    A ten zestaw będzie pasował do zwykłego trepa 1linii.
  24. # 146
    Wybacz, ale pytanie jest na poziomie "Drogi Rusie, co mam na siebie włożyć" - temat scalam.
  25. # 147
    Grad z tigrowym bekasem do piechociarza? No nie bałdzo.

    edit. Kurna ludzie nie kasujcie swoich postów, bo się potem burdel robi.
    •  
      Foox
    • 2009-08-23
    # 148
    Jak dla mnie zwykłe trepy to Flora + jakaś kamizelka, ale te nowe jak Jeger czy Smersz za bardzo gryzą się.
  26. # 149
    Cała nie, ale Abchazja i Osetia południowa De facto znajdująsie pod Rzadami Rosji i stanawią pańswa nieuznawane przez innych.
  27. # 150
    Nie pod rządami Rosji, tylko wchodzą w skład Federacji Rosyjskiej. Chyba :P
    BTW: Zwyczajny trep w Czeczeni to mogła by być Flora, AKM i jakiś chest-rigg? Np chicom?