• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 151
    Nie.
  2. # 152
    Gadzinka, może weź zwyczajnie zdjęcia z konfliktów poprzeglądaj ;)
  3. # 153
    Chodzi mi o pierwszą wojnę czeczeńską, widziałem tam kolesia w chicomie na zdjęciu gdzieś.
    @Fumfel Hubert- to nie taki głupi pomysł :D
  4. # 154
    Nikt nie mówi, że nie noszono czikomów, ale na pewno nie pasuje to do image'u "zwykłego trepa".
  5. # 155
    Ej a do zwykłego trepa z bekasem to jaka kamizelka z red zone by pasowała
  6. # 156
    Bekas nie pasuje do zwyklego trepa ! Zwykle trepy nosza Flore ! Może jestem w błędze ale bekasy spławu i noh any sa robione z myslą o wojskach MWD . Apropo Flory i Smiercza to takie zestawienie w Gruzji bylo dość czeste . A odziwo jeszcze nie spotkałem fotki w łazitcziku :(
  7. # 157
    Autor cytatu: przemo76Apropo Flory i Smiercza to takie zestawienie w Gruzji bylo dość czeste

    Nie sugerujcie się Gruzją. Tam na zdjęciach widać przede wszystkim specków i WDW a oni ubierają się mało typowo. A we flory była tam ubrana zarówno WW jak i specnazy GRU, więc w smerszach na pewno nie widziałeś "przeciętnego trepa".
  8. # 158
    OK a jaka kamizelka taktyczna z red zonea by pasowała do zwykłego trepa.
  9. # 159
    Żadna.
    •  
      Foox
    • 2009-08-24
    # 160
    Borys na Red Zone są fanty bardziej dla speciałów, nie dla szaraków. Wg. mnie na zwykłego trepa do stylizacji to Flora + kamizelka we florze, no chyba, że chcesz reko, to Wujek Google Ci prawdę Ci powie ;).
  10. # 161
    @ Borys jeśli chodzi o kamizelki to zapytaj najlepiej telefonicznie Red Zona czy może będzie jakaś dostawa.Red Zone miał kiedyś kamizelki ze Spławu m 23 Pionier i M 22 Tarzan.W pionierach widziałem parę razy zwykłych żołnierzy np. to zdjęcie na posterunku http://rusmil.net/forum/discussion/519/m23-pionier-splaw-m23-pioneer-splav/ czy screen z gry http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=155155 .Wydaje mi się że pionier jest najbardziej uniwersalny znaczy noszony i przez Specnaz i Przez Armię FR (zwykli żołnierze i trepy ).Wydaje mi się że tarzan też był by odpowiedni chociaż częściej spotyka się go na wyposażeniu Specnazu
  11. # 162
    Kuuuuu---

    Nie ma jak najbardziej pewne źródło wiedzy - czyli screenshot z gry.
  12. # 163
    Nie za bardzo kumam czemu wiekszość przywiązała się do Spłavu i uważa ten sklep za wzorzec że tak powiem, albo inne równiez. To jest zwykły sklep dla tyrystów, wędkarzy i misliwych. O sorry tez dla kolekcjonerów i firm ochroniarskich). [b][/Wojsko rosyjskie nie ma kontraktu na umundórowanie i oporządzenie z tymi sklepamib]. kto wam napierdolil w glowę że tak jest?? Jeżeli widzicie żołnierza w czymś takim to tłumaczenie prostę. Min.obrony RF pozwala w większym stopniu zaopatrzać sie samodzielnie nie odbiegając od norm. Tam te sklepy po częśći spełniają te normy, więc synek pisze : tatuś kup mi to lub tam to. I dostaje. Prostę. Stwierdzenie że armija rosyjska używa, to lub tam, z produktów takich sklepów to jest błedem. Tak że przestańcie pierdolić farmazony na forum.
    •  
      ADi
    • 2009-08-24 *
    # 164
    Hahahaha, trzy ostatnie posty zamiotły całą dalszą dyskusję. ;)

    A tak w temacie , jedyną rzeczą jaką mam ze 'stajni' splavu,modoxu i tym podobnych firm jest Jeger i w moim mniemaniu nie psuje to kompozycji "na biednego trepa". Jak się do tego nosi 'starą biedną' flore rex (choć miło by było wyrwać tą nową florę w rip-stopie - czyjej jest ona produkcji? / zastanawiam się nad zakupem pod to jeszcze Flecktarn D - ale muszę rozeznać jak bardzo jest rozpowszechniony , póki co pozostaje przy styranym KLMK) i mieszoka na plecach (jak Rosjanie na manewrach z Chinami jeszcze jakieś miesiące temu).
    Podsumowując to wygląda jak bym dostał ją na gwiazdkę od rodziny. ;P

    1. No chyba ,że jest jakaś ciekawa warta polecenia alternatywa zamiast Jeger'a?
  13. # 165
    Aha rozumiem przesłanie na trepa w sklepie się nie zrobisz a jaka kamizelka jako ze SKLEPU właśnie jako tako pasowałaby do specnazu GRU w bekasie
  14. # 166
    Bo kamizelki spławu są często widziane na zdjęciach z tego konfliktu.Zawsze sklep Spławu i Sposnu będzie bardziej fachowy niż sklep Wojentorg z podróbami partizanów.A to zdjęcie z gry dałem jako przykład ,że pionier by nie przeszkadzał i będzie dobrze pasował czy na specnazowca czy na trepa.No chyba ,że @borys chce się ubrać regulaminowo.Ale ja kupując szpej za jakieś tam już pieniądze wolał bym się ubrać np. w Bekasa niż we Florę bo moim zdaniem Bekas jest lepszy.I taj jest i jeszcze długo będzie u nas w Polsce i w Rosji ,że szpej dostarczany przez firmy prywatne będzie lepszy od kontraktowego szytego przez emerytów albo rencistów.No chyba że ktoś myśli inaczej to wtedy ja jestem w błędzie.
  15. # 167
    @specnaz, a ty zawsze swoje, ehhh ... ;)
  16. # 168
    Ej to jaką kamizelkę lub inne coś byście mi doradzali.I czy skała byłaby dobra.
  17. # 169
    Dla zwykłego trepa skała moim zdaniem odpada. Przejrzyj sobie galeria zdjęć z Gruzji. Tam będziesz miał pełen przekrój co może mieć zwykły trep a czego nie może mieć. Link do galeri:
    http://www.flickr.com/photos/theatrum-belli/sets/72157606625660548/show/with/2920565491/
  18. # 170
    Nawet do podstawowej stylizacji trzeba wpierw nieco poprzeszukiwać materiały źródłowe, a następnie poszukać samych przedmiotów (kamizelek, mundurów etc). Więc szczerze mówiąc polecałbym kupić to co tobie pasuje i co ci się podoba - a resztą się nie przejmować.
  19. # 171
    A z red zonea jakaś pasowałaby do specnazu GRU.
  20. # 172
    Temat niżej masz parę postów o Specnazie GRU:
    http://rusmil.net/forum/discussion/1586/umundurowanie-i-oznaczenia-mundurowe-gru/

    Podpowiedź: nie uzyskasz sensownej odpowiedzi na to pytanie.
  21. # 173
    http://rusmil.net/forum/discussion/700/6/redzonecompl-polski-sklep-z-ruskimi-rzeczami/ tu możesz zapytać o różne rzeczy z red zone.

    Ja osobiście mogę ci polecić Pioniera m 23 ze ze Spławu albo Tarzana możesz zapytać się kiedy będzie dostawa.Ja pioniera kupowałem na Red Zone i jestem zadowolony .Jest pożądnie zrobiony cały z Kordury więc jest super trwały.Zależy co chcesz przenosić w tej kamizelce.Bo jak dużo sprzętu to stanik może być za mały.
    Wtedy polecam Smiersza.Tam jest cargo i wejdzie dużo szpeju.A jak chcesz stanik jakiś na szybko kupić to może kameleon z Modoksu.Wszystko zależy od sposobu w jaki chcesz wykorzystać i czego oczekujesz.Nie kierował bym się tutaj to co nosi specnaz Gru.Tylko co Ci będzie wygodnie nosić.Trzeba tutaj troszkę swojej inwencji
    bo przecież nie należysz do jakiejś grupy rekonstrukcyjnej.Jest dokładnie tak jak napisał Kazik.
  22. # 174
    Aha dzięki chłopaki jeszcze pomyśle poszukam na allegro.
  23. # 175
    Mam nowe pytanko mundur M21 i Jeger by pasowało do trepa
  24. # 176
    Temat zamykam, bo to zaczyna wyglądać na "neverending story".
  25. # 177
    Dyskusja o plecakach wydzielona do:
    http://rusmil.net/forum/discussion/507/5/plecaki-rd54-mieszok-itd-itp/#Comment_23356

    I przy okazji odpowiadam na wcześniejsze pytanie.

    "Zwykły trep" dalej nosi starsze kamizelki 6bx (powiedzmy od 6b13 w dół*), do tego pas z szelkami, parciana ładownica na magazynki i bagnet.

    W Gruzji nie było "zwykłych trepów", działały tam głównie jednostki elitarne ("gwardyjskie"), które mają raczej lepszy sprzęt.

    * w uproszczeniu
  26. # 178
    witajcie
    kupiłem mundur jak w tytule, i potrzebuję Waszej pomocy odnośnie kamizelki jaką bym chciał dodac do niego
    dysponuję karabinkiem AKMS ( CYMA0.48s) i chciał bym sie jakoś solidnie wyposażyc
    pomożecie? doradzicie?
    dzieki :)
  27. # 179
    Scaliłem z tematem o podobnej wymowie.

    Gwoli ścisłości to Flectarn-d to kamuflaż, nie mundur. Aczkolwiek do f-d pasuje tak na prawdę wszystko (ew. nic nie pasuje równie mocno ;) ). Więc masz wolną rękę w wyborze.
  28. # 180
    no tak...... sorry to kamuflaż :) wybaczcie...... czyli GRAD-2 nie bedzie dziwacznie wygladala .....;) gdyż takową mam zamiar kupic mimo jej wad jakie tu wyczytałem...... dzięk za pomoc :)