• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 181
    Mam pytanko- jaki ekwipunek dobrać do Bekasa w "brzozie" by wszystko jakoś stylistycznie pasowało ? Dotychczas nie myślałem o żadnej kamizelce, raczej o standardowej parcianej ładownicy, manierce i bagnecie. Czy będzie to pasować ? Jakie formacje nosiły/noszą bekasa w berezce ?
  2. # 182
    Parciana ładownica i bekas do tego odpada. Do bekasa będzie pasowała jakaś kamizelka. Np. pionier, tarzan lub coś innego współczesnego.
    •  
      Foox
    • 2009-09-13 *
    # 183
    Wszytko zależy w jakim sensie ma to pasować. Moim zdaniem ładnie komponują się kamizelki typu Tarzan, najlepiej w oliwce.

    Parciana ładownica też nie głupio wygląda, ale trochę łyso.
  3. # 184
    Pas i parciana ładownica wyszły już z mody.Jest to raczej ekwipunek dla radzieckiego żołnierza ale od 1943 - 1985 czyli do pojawienia się staników które zaczęły wypierać zestaw pas i ładownica.Widziałem w użyciu Bekasy ale w Tigrze w Specnazie WW.W zwykłej armii nie widziałem.Ja mam Berkuta ale też w kamuflażu
    Flektor-d i noszę Pioniera M 23 w kamo Las.Osobiście wolę oporządzenie w kamuflażu niż w mdłej oliwce.Kamizelka w kamuflażu będzie raczej pasować do wszystkiego np. mój pionier dobrze komponuje się z Partizanem Sposnu.Kamizelki ze Spławu mogę szczerze polecić ponieważ są dobrze wykonane i solidnie wykonane
    materiał w nich użyty to kordura która gwarantuje długowieczność i nieprzemakalność sam sprawdzałem.Jeszcze taka dygresja po obejrzeniu kilku odcinków Desantury
    doszedłem do wniosku że żeby wyglądać dobrze i rzeczowo w ruskim szpeju wcale nie trzeba się lansować na wojaka.W Desanturze pokazywali np. terrorystów z Kaukazu którzy nosili dowolny sprzęt Spławu czyli np.Beksy plus Pioniery i wyglądali oryginalnie.Tak sobie pomyślałem ,że można zawsze jak się nie ma sprzętu używanego w wojsku FR a ma się ruski szpej być Terrorystą z Kaukazu.Co wybacza pewne przekłamania sprzętowe i brak niektórych rzeczy z regulaminu lub celowe ich zastępowanie.
  4. # 185
    fajna by była taka kamizelka, ale to raczej trudno dostępna rzecz http://www.thebigtickle.com/russia/camo/images/camo01.jpg

    http://www.rusmilitary.com/images/bekas_birch.jpg - bekas obszyty jakby dla MWD- czy możliwe by tego tam używano ?
    ...i ostatnie pytanie- czy "czarne" AKS-74 były używane pod koniec wojny Afgańskiej ?
  5. # 186
    AKS-74 były używane przez całą wojnę w Afganistanie.
    •  
      Foox
    • 2009-09-13
    # 187
    Ale nie czarne, tylko drewna i pod koniec trochę śliwek.
  6. # 188
    Śliwki wprowadzono w '86, a czarne chwyty dopiero z AK-74M, czyli bodajże '92.
  7. # 189
    Słuchajcie ten typowy ,,afgan" lub mabut to co to tak w ogóle jest prosiłbym o odpowiedz bo szukam a znależć nie moge.
    ps.jakby można było prośiłbym o wykaz wszystkich mundurów używanych w afganie
  8. # 190
    Afgan czyli jak mnie pamięć i wyjście z wprawy nie myli to Wz.88, " daty wprowadzenia" Mabuty nie pamietam, rzeknę ino iż był to "poprzednik", pozatym, chlopie, latwo tutaj te informacje znaleźć i zdjęcia 'nie tylko do lansu" przejrzeć :)
  9. # 191
    Niestety co mi po zdjęciach jak nie kojarze tego munduru a czy wz 88 był używany przez cały konflikt bo nazwa na to nie wskazuje
  10. # 192
    Wcześniej przed M88 był M69 w wersji z ukrytymi guzikami,
  11. # 193
    Na początku konfliktu były używane wz69 oraz Mabuty (przez nielicznych), później wszedł wz88 (zwany także M88) - ale wbrew pozorom wcześniej niż w 88 roku. Do tego dochodzą liczne inne ubrania jak zimówki (69,88,Mabuta), mundury pilotów, stroje skoczków, KZSy, KLMK (w różnych wariantach) itd. itp. Nie sposób wymienić wszystko i być pewnym, że nic się nie pominęło.

    Jak nie wiesz jak wygląda wz88 to zajrzyj na stronę Razwiedki, tam na większości zdjęć ją widać. No i jeszcze jest forum ...
    http://rusmil.net/forum/discussion/697/mabuta/#Item_1
    http://rusmil.net/forum/discussion/21/m21-m88/#Item_1
  12. # 194
    Autor cytatu: KonradWcześniej przed M88 był M69 w wersji z ukrytymi guzikami,

    Możesz rozwinąć to stwierdzenie????
  13. # 195
    W mundurach była doszyta dodatkowa klapa zakrywająca guziki
  14. # 196
    Autor cytatu: KonradW mundurach była doszyta dodatkowa klapa zakrywająca guziki

    Tego to się domyśliłem :)
    Może inaczej :
    masz jakiś namacalny dowód (fotka, skan instrukcji, rzetelny opis historyczny, itp) na poparcie swojego stwierdzenia ?
    Pytam, bo nigdy o czym takim jak "wz.69 z ukrytymi guzikami" nie słyszałem, a może przeoczyłem coś w typologi sowieckich mundurków :)

    edy:
    jako małe uzupełnienie do postu Kazika, fotki z roku 1987 i 1988
    /lh/photo/g-r6ESWNTK-K1CS3wBOlFA?authkey=Gv1sRgCJCeoLX0-KHwMA&feat=embedwebsite

    /lh/photo/TZ2xrWikh7h-j9PtwQ0ASg?authkey=Gv1sRgCJCeoLX0-KHwMA&feat=embedwebsite


    Skala użycia tych mundurków raczej znikoma ale były stosowane jak by co .... :)
  15. # 197
    Niestety namacalnego dowodu nie mam a o tym mundurze usłyszałem w Bornym 3 lata temu
  16. # 198
    Nie wiem czy chodzi o 69 z zakrytymi guzikami. Ale był model pierwszej specodzieży dla PW w berezce i w kolorze khaki. Więc może o to chodzi.
  17. # 199
    A m21 z red zona jest powiązany z wz.88 lub 69 a i te mundury były w różnym kamuflażu nie tylko w khaki
    A i wtedy to jako kamuflażu do różnego typu lasów używano brzozy iii
  18. # 200
    To stwierdzenie czy pytanie?

    Czytałeś tematy do których podałem linka?
  19. # 201
    czy jest powiązany pytanie
  20. # 202
    Pisz staranniej, bo na tak sformułowane pytania raczej nikomu nie będzie się chciało pisać odpowiedzi.
  21. # 203
    OK dobra na przyszłość będę wiedział a i moje pytanie czy M21 TO M88 i jakie kamuflaże były do 88 ?
    Czy ktoś mi pomoże????
    Może inaczej jakie mundury i kamo były używane w afganie?
  22. # 204
    Autor cytatu: BorysOK dobra na przyszłość będę wiedział a i moje pytanie czy M21 TO M88 i jakie kamuflaże były do 88 ?

    M21 to nowoczesny wytwór. M88 czyli poprawnie mundur wz. 88, to radziecki mundur używany od pierwszej połowy lat 80-tych. Występował w maskowaniu khaki, TTsKO i w brzozie. Butanów i innych rzadkich dziwadeł nie liczę.
  23. # 205
    OK wielkie dzięki.A i czym się różni KZS od KMLK (wiem pewno głupie pytanie)?
  24. # 206
    Kolorami, krojem i materiałem.
    •  
      Foox
    • 2009-09-27
    # 207
    @ Borys, poszukaj na forum, jest tego cała masa.
  25. # 208
    OK.Ale na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie i zazwyczaj widuje się je w brzozie (przynajmniej innych nie widziałem) poszukam na forum ale czy można prosić o jakieś szczegóły.
  26. # 209
    Kamuflaż jest ten sam, ale kolory są inne (KLMK - biało/zielony, KZS - niezliczone kombinacje kolorów). Różnic w kroju jest baaaardzo dużo - trudno ich nie zauważyć i odróżnienie obu nie powinno sprawiać większych problemów. Poszukaj zdjęć KLMK i porównaj sobie z dowolnymi zdjęciami KZS.
  27. # 210
    Aha i oba były w afganie nie?