• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      ADi
    • 2009-09-28
    # 211
    Poza tym KLMK występuje(pomijając wersję dwuczęściowe i przeróbki trepów) w kształcie kombinezonu , a KZS jest dwuczęściowy.
  1. # 212
    Dobrze trochę poczytałem i różnice między KZS a KLMK pojmuję.I pytanko czy oba były w afganie jeśli tak to mniej więcej które były częściej używane przez WDW ?
  2. # 213
    Borys, taka delikatna sugestia - poczytaj jescze troche, przegladnij material foto

    a tak naprawde oba "byly w afganie" (no to ju zalezy od konkretnego egzemplarza, bo te dostepne do kupienia, nie byly w afganie a w magazynie)
    •  
      Foox
    • 2009-09-28 *
    # 214
    KLMK był pod koniec wojny do dziś, KZSa używano przez cały okres, nawet w 1 Czeczni było go jeszcze widać. Pomijam KZS dla PM, produkowany do dziś.

    Edycha:
    Coś mi się pomyliło z KLMK, sory za wprowadzenie w błąd.
  3. # 215
    OK dobra.A który jest wygodniejszy i miej krepuje ruchy ( mi sie wydaje,że KZS ale opinie zostawiam wam)?
  4. # 216
    foox, chyba nie wiesz kiedy powstal klmk - w latach 60 tych :)
    •  
      ADi
    • 2009-09-28
    # 217
    Ja jestem bardziej zadowolony z KLMK (choć KZS też mam w szafie).
    KLMK w ogóle nie krępuje moich ruchów ,a mam ze 1.82 i noszę rozmiar 2. ;)
  5. # 218
    W tej chwili na wyposażeniu Rosyjskich oddziałów znajduje się już tylko KLMK.KZS wyszedł już z użytku zastąpiły go nowsze maskałaty szyte z materiału a nie z siatki jak KZS.A oficjalnym jeśli można tak powiedzieć maskałatem WDW jest Sewier produkcji SPOSNU.

    http://cgi.ebay.pl/Russian-SPOSN-VDV-SEVER-camouflage-suit-48-50-2-164cm_W0QQitemZ390038406291QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad019 - tu dokładniejszy opis wraz ze zdjęciami.

    Miałem kiedyś KZS i nie polecam bo jest zrobiony z jakiejś siatki i ma byle jaki krój.Wygląda jak przez przypadek pozszywany.Lepszy był by KLMK ale on też ma swoje wady.Najbardziej ''Hot'' na czasie są maskałaty Sposnu.Oprócz Sewiera najczęściej spotykane są Partizany i Surmaki.Recenzje obu maskałatów na Forum.
    Ja mam Partizana i jestem super zadowolony dobry przemyślany krój i genialny kamuflaż (SS Summer).Wielofunkcyjny można nosić na ubranie jak i na gołe ciało no i dwustronny jedna strona letnia a druga zimowa.
  6. # 219
    Autor cytatu: SPECNAZ 2K9A oficjalnym jeśli można tak powiedzieć maskałatem WDW jest Sewier produkcji SPOSNU.
    Nie można tak powiedzieć. Bo wg tej logiki oficjalnym mundurem WDW ,byłby "WDW" produkcji Spławu.

    A tak oczywiście nie jest...
  7. # 220
    Oczywiście muszę się z tym w 100 % zgodzić.W tej chwili WDW może ubierać się u kilku producentów i wybierać umundurowanie i wyposażenie z szerokiej gamy dostępnych produktów.W niedawno emitowanym serialu Desantura widziałem np. jak kolesie nosili mundury letnie WDW i ubierali stroje maskujące Leszyj (diabeł leśny) wszystko produkcji Spławu.Nie mówię , że tak jest naprawdę ale istnieje taka opcja.

    Edit:Co ciekawe w serialu nie mówiono o Leszym jak o stroju tylko dla snajpera.Ale i odpowiedniego dla Razwiedgrup zapewniającego lepsze maskowanie niż popularnie maskałaty jak np .KLMK czy Partizan.
    •  
      ADi
    • 2009-09-28
    # 221
    KZS jest o tyle fajny ,że szybko schnie oraz ,że łatwo i szybko się go czyści.
  8. # 222
    A ja powiem tak - Borys, masz na forum masę tematów, dyskusji, opisów - przeczytaj je. Dowiesz się czym się różnią, czy są wygodne, czy krępują ruchy itd.
    •  
      Foox
    • 2009-09-28
    # 223
    Autor cytatu: xsnailxfoox, chyba nie wiesz kiedy powstal klmk - w latach 60 tych :)

    Ups, no fakt coś mi się popieprzyło w główce. W '69 już go chyba przyjęli.
  9. # 224
    Kiedy wprowadzono KZS na użytek armii ZSRR ?
  10. # 225
    OK z tego rozumiem że lepszym wyborem będzie KMLK jeśli chodzi o wygodę i funkcjonalność.A ten kamo biało-zielony czy nie zbyt bardzo rzuca się w oczy?
    •  
      Foox
    • 2009-09-29
    # 226
    Tam gdzie jest dużo soczystej zieleni idealny :)
    •  
      ADi
    • 2009-09-29 *
    # 227
    Dokładnie. W słoneczne dni , gdy słońce przebija się przez korony drzew KLMK świetnie się maskuje. Choć w terenie otwartym jak pola itp także.

    Tu masz stronę z testami różnych kamuflaży.
    http://www.camotest.de/gallery/index.php
  11. # 228
    Ok dzięki wam wszystkim czyli jeśli chodzi o maskalat z afganu to kupię KLMK.
  12. # 229
    Ja na pola to polecam zieloną cyfre.. chociaż nie zawsze, bo z trzech kompletów jakie nam przyszły jeden ma mało zieleni i jest bardzo podobny do marpata, ale za to kaptur (w kzm'ie) i dobrze wymalowana twarz bardzo dobrze maskuje na polach :)
  13. # 230
    Ale za to KZS w nocy maskuje się znakomicie! Kumpel mnie zauważył dopiero wtedy gdy na mnie nadepnął. A i była pełna więc aż tak ciemno to nie było. A co do wygody to się nie wypowiadam bo KLMK nigdy na sobie nie miałem.
  14. # 231
    KZS za to nadaje sie świetnie (z paroletniej autopsji) w górskich gęstych lasach, sam kaptur gleboko zaslaniajacy twarzy, rowniez jest bardzo poreczny w kluczowych "zauwazy mnie czy nie" sytuacjach.
  15. # 232
    Witam. mam do was pytanie jaką kamizelkę najczęściej nosili do flory?. Może pytanie dla was jest dosyć głupie ale jak na razie moja wiedza ogranicza się da bardziej afgańskich klimatów ;-P A o florach itp. nie mam pojęcia. A chodzi mi dokładnie o to jaką kamizelkę najczęściej soldaci noszą czy grad-1 czy może coś innego ? Jak tak to jaką?
  16. # 233
    A jaką kamizelkę najczęściej się nosi z woodlandem? A jaką najczęściej z wz93? ;)

    Nie ma reguły, wszystko zależy od tego co chcesz "obrazować" (jaki rodzaj jednostki, jakie lata i pewnie jeszcze by się tam jakieś "zmienne" znalazły).

    Przeniosłem do "Drogi rusie (...)".
  17. # 234
    Ok przepraszam za błąd :-)
    No chodzi mi o czasy teraźniejsze ? A jednostki to na bank VDV :-) i specnaz.
  18. # 235
    Najlepiej poprzeglądać jakąś galerię ze zdjęciami np.z konfliktu w Gruzji z Lata 2008.Ostatnio przeglądałem i widziałem dużo Smierszy założonych na Flory.
    Sam zdziwiłem się ,że jest tego tyle.A oprócz to Jegiery ,Łazutcziki ,Pioniery,Tarzany Grady,Kameleony itp.Jest tego całe mnóstwo.WDW i Specnaz nie używają jednego modelu kamizelki więc ciężko jest określić jaki typ nosi dana formacja i jednostka.WDW i Specnaz nosi po prostu najlepsze produkty czołowych rosyjskich
    producentów.Po prostu żołnierze tych jednostek ze względu na specyfikę wykonywanych zadań używają sprzętu najwyższej jakości.Sprawdzonego trwałego i dobrze wykonanego.Ja np. mam Pioniera M23 z Spławu i sobie chwalę cały wykonany jest z kordury więc nie przemaka a nie raz chodziłem w nim jak lało.Solidnie wykonany
    nic się nie pruje nie odpada wygląda prawie jak nowy a swoje już przeszedł.
  19. # 236
    Pokaż mi te tabuny Jegerów, Łazuczników, Gradów, Kameleonów itp o których wspominasz.

    Nie musisz się ograniczać do Lata 2008 w Gruzji, ale najlepiej jakbyś się ograniczył do jednostek, które można zidentyfikować (a nie "na zdjęciu widzimy specnaz"). Życzę powodzenia.


    Francuz - kup 6Sz92.
  20. # 237
    Tu w tej galerii http://www.flickr.com/photos/theatrum-belli/sets/72157606625660548/show/with/2920565491/ .Jest dużo smierszy :) sam się zdziwiłem taką popularnością tego oporządzenia :).Specnaz raczej chyba nie chodzi w 6Sz92.
  21. # 238
    Pytałem o "tabuny Jegerów, Łazuczników, Gradów, Kameleonów".
  22. # 239
    Wyraziłem się po prostu nieprecyzyjnie.Mając na myśli stwierdzenie jest tego całe mnóstwo miałem na myśli mnogość rodzajów (jegiery,lazutcziki simiersze kameleony,pioniery,tarzany).Chciałem po prostu napisać że wybór jest szeroki jak chyba w żadnej innej armii na świecie.
  23. # 240
    No kamizelek to fakt jest od groma ale chyba tylko grady ,jeger i 6Sz92 mi do gustu przypadły.
    A reszta jest taka dziwna.