• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Parę tematów z materiałami zdjęciowymi na temat rodziny 6Sz92:
    6Sh92
    6Sh92-2
    6Sh92-3
    6Sh92-4
    6sh92-5
  2. # 2
    Witam!
    Chcieliśmy z kolegami ściągnąć z sovietpropagandy kamizelki 6sh92-5 ,,brown flora", ale dzień przed zamówieniem pokazało się ,,Sold aut". Na pytania słane mailem, kiedy można się spodziewać dostawy, nie dostaliśmy odpowiedzi. Doszliśmy do wniosku, że jeśli nie otrzymamy jej do końca przyszłego tygodnia, to pewnie zamówimy ,,shiny flora". I teraz pytanie:
    Czy widział ktoś jak ta kamizelka, a konkretnie kamo wygląda? I czy była widoczna na zdjęciach z Gruzji. Ja, jedyne jakie widziałem, to były te w ,,brown flora". A jakoś nie przekonuje mnie tło w wersji ,,shiny"- wydaje mi się zbyt jasne i podatne na blaknięcie.
  3. # 3
    hehe jaki material fabryka dostala z takiego zrobila ;) i tyle
    a te wersjonowanie zostawmy ameryknanom bo to zalatuje texasem i to mocno ;)
  4. # 4
    Snail - rozróżnienie w sklepie jest po to, żebyś wiedział co kupujesz, nie widzę w tym nic nagannego. Podobnie z samym pytaniem zadanym przez Czarnego, też wg mnie nie jest to "dzielenie włosa na pół", bo jeden model mógł występować, a inny nie.

    Na 6Sz92 się nie znam (no poza rozróżnianiem -5 od pozostałych), więc zamiast tego skleciłem mały album:
    http://picasaweb.google.pl/ksajkowski/6sz92WGruzji?authkey=Gv1sRgCJiwrYbh6MDtAw#

    Nie rozróżniałem, czy na focie są Osetyńczy, czy wojsko rosyjskie, więc niektóre zdjęcia mogą być mylące.

    edycja:
    Widziałem gdzieś inne zdjęcia jakiejś rzeczy w "disco flora" (vel "shiny flora") wyglądało strasznie :F Szczerze mówiąc na waszym miejscu poczekałbym aż wersja "Brown" będzie dostępna.
  5. # 5
    Aha. Teraz w grupie są 3 6sz92, właśnie w wersji Disco (jakkolwiek by to nie brzmiało). Przy czym patrząc na zdjęcia i porównując własną kamizelkę, to w wersji 92 ma tło dla plam żółte i pokryte zielonymi kropeczkami (efekt jak po pomalowaniu kredką woskową), które łatwo się spierają. Wersja 92-5 w kamo Shiny ma tło jakieś takie beżowe z wyżej wymienionymi kropeczkami.

    Jeszcze jedno pytanie: miał ktoś kiedyś kontakt z plecakiem do 6sz92-5? Jaką on ma pojemność (konkretnie, czy większą niż plecak z 6sz92, który nawiasem mówiąc jest workiem ściąganym sznurkiem, z klapą i miejscem na 4 magi w środku.
  6. # 6
    Widziałem na żywo plecak od zwykłego 6Sz92 i nie wiem jak z rozmiarami, ale kształt plecaka dla 6Sz92-5 jest zdecydowanie lepszy. Nie jest to "worek" (tak jak opisałeś), zamiast tego plecaki (od Grad-2 i 6Sz92-5) rozmiarami i układem kieszeni przypomina raczej RDka.

    PS. Przy okazji aktualizowałem linki na początku tematu, bo mieli jakąś reorganizację na tamtym forum.
  7. # 7
    potwierdzam, w moim zwykłym 6Sz92 plecak to właściwie worek, mógłbym go porównać do mieszoka, tyle, że posiada jeszcze klapę zakrywającą od góry, zamykaną na 2 ściągacze.
    • jay
    • 2010-06-11
    # 8
    Hello,
    if you have some detailed questions about the 6sh92/-3/-5 and grad-2 ask me i can take also photos, i own all of them.
  8. # 9
    WohamPo za tym 6Sh92 zaczęli produkować w 96 pod koniec Pierwszej Czeczenskiej. Dużo ich tam nie było.Sporadyczne przypadki do tego w wojskowym zwiadzie. tylko. Dopiero w drugim konflikcie bylo pelno 6sh92.
    @patson. jak znasz język rosyjski to proszę odwiedz Guns.ru . albo http://talks.guns.ru/forumtopics/114.html Tam mozna znalężć duzo zajebistych rzeczy. To równiez nie tylko do patsona.
    A jak ktoś bedzie chcial cos nabyć i bedzie mial problem z dogadaniem sie po rosyjsku, prosze zwracać sie do mnie. Pomogę. Oczywiscie za darmo.
    (Cytat z tematu: Drogi rusie, co mam na siebie założyć )

    Masz jakieś zdjęcia z 6Sz92 z tego okresu?

    Bo 6Sz92 to część projektu "Barmica" ("Barmitsa"?), który został oficjalnie przyjęty / zakończony chyba dopiero w 2000r. i nie kojarzę by ta kamizelka pojawiała się na starszych zdjęciach. Co oczywiście nie jest wykluczone, bo kamizelka raczej nie pojawiła się z powietrza i musiano ją jeszcze opracować.
  9. # 10
    Kazik. Widziałem ze dwa razy na wlasne oczy. Potem widziałem jak gość sprzedawał kilku i na nich fabryczne metki z 1996 roku, bodajże z marca. Nie kupilem bo nie mialem hajsu. Czekam na jego odpowiedz. Będe miał czas to wysle Ci osobiście kilka linkow na ten temat. Oczywiście przetłumaczonych. Duzo czytałem, bo zaciekawiła mnie ta "razgruzka". A zdjęcia?? Jak znajde to oczywiście że wyslę.
    Ja sie z Toba zgadzam. Ale ekzemplarze pojedyńcze wystepowały juz od 96 roku.
  10. # 11
    Linkiem nie pogardzę, nie koniecznie przetłumaczonym. Przynajmniej będę mógł sobie politerować ;)

    Wybacz dociekliwość, po prostu nie spotkałem się z nimi na starszych zdjęciach. Ale na metki też w ogóle nie zwracałem uwagi.

    Tak w ogóle sam 6Sz92 miał paru konkurentów w trakcie wspomnianego projektu. Ale ci, których akurat widziałem byli strasznie nędzni (zarówno jakościowo jak i pod względem projektowym). Niestety teraz raczej nie znajdę żadnych zdjęć, ale warto jeszcze wspomnieć, że co najmniej jeden z nich (w przeciwieństwie do 6Sz92) nie był typową kamizelką, a raczej rozwinięciem idei pasoszelek.
  11. # 12
    Autor cytatu: kazikLinkiem nie pogardzę, nie koniecznie przetłumaczonym. Przynajmniej będę mógł sobie politerować ;)

    Wybacz dociekliwość, po prostu nie spotkałem się z nimi na starszych zdjęciach. Ale na metki też w ogóle nie zwracałem uwagi.

    Tak w ogóle sam 6Sz92 miał paru konkurentów w trakcie wspomnianego projektu. Ale ci, których akurat widziałem byli strasznie nędzni (zarówno jakościowo jak i pod względem projektowym). Niestety teraz raczej nie znajdę żadnych zdjęć, ale warto jeszcze wspomnieć, że co najmniej jeden z nich (w przeciwieństwie do 6Sz92) nie był typową kamizelką, a raczej rozwinięciem idei pasoszelek.


    Ależ spoko. Tak, pierwszi 6sh92 w kolorze byly nawet nie VSR a cholera wie w jakim. Jak jakies dziecko wylalo na nie farb po trochu.. Zdjęć to naprawde ciężko znależć poniewaz oni szły jako eksperymentalne do specnaza. A tam ci za bardzo sobie nie robili fotek.
    Zaznaczę iz na rynku rosyjskim jest duzo samoróbów. a'la 6sh92. Ciężko odróznić na pierwszy rzut oka. Dopiero w rekach widac róznice.
  12. # 13
    Autor cytatu: Woham
    Ależ spoko. Tak, pierwszi 6sh92 w kolorze byly nawet nie VSR a cholera wie w jakim. Jak jakies dziecko wylalo na nie farb po trochu..

    Widziałem kiedyś na jakiejś fotce 6Sz-ke w zielonym SMK (ale mogła to być barwina, ... już nie pamiętam dokładnie)