• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,już jakiś czas jestem zarejestrowany u Was i śledzę wasze forum uważnie, generalnie szukałem w internecie już informacji na ten temat, ale nie mogę nic znaleść, również tutaj, więc odwołuje się do zwykłej wiedzy, może ktoś by coś wiedział.
    Generalnie jak w temacie, czy ktoś może wie jak umundurowani są chłopaki z GRU i jakich oznaczeń używają, nie licząc nietoperza na niebieskim tle.
    I jeszcze taka mała sprawa....pod GRU podlegają jednostki Specnazu oraz niektóre jednostki WDW, np.:45 batalion rozpoznania, czy są jeszcze jakieś?
  2. # 2
    Ludzie z GRU noszą takie mundury, w jakich armiach szpiegują ;)
    I jeśli nic o nich nie znalazłeś, to się nie przejmuj - im właśnie o to chodzi.
    •  
      Foox
    • 2009-08-24
    # 3
    Generlanie z GRU jest tak, że każdy wie, że są i nie wiele poza tym ;).
  3. # 4
    Autor cytatu: partyzantGeneralnie jak w temacie, czy ktoś może wie jak umundurowani są chłopaki z GRU

    Najprawdopodobniej standardowy sprzęt z przydziału.
    Autor cytatu: partyzanti jakich oznaczeń używają

    Żadnych własnych to raczej nie noszą...
    Autor cytatu: partyzantczy są jeszcze jakieś?

    Parę znanych jest, ale nazwy to zazwyczaj numerek, czyli np. 22-ga brygada specjalnego przeznaczenia etc.

    Czyli tak jak napisał Foox, wiadomo niewiele.
    •  
      ADi
    • 2009-08-24
    # 5
    Z tego co 'gdzieś' wyczytałem (nie potrafię w tej chwili podać link) to oni noszą mundury jednostki pod którą są akurat "podpięci".

    Drugie zdjęcie w tym filmiku ciekawie to obrazuje.
    http://www.youtube.com/watch?v=9SZ9esX-7m4&feature=related
  4. # 6
    Suworow napisał ze maja takie wyglądają jak inni żołnierze z jednostki
  5. # 7
    tak kikus suworow to wiarygodny gosc.
  6. # 8
    Ja bym odesłał do książki Specnaz w Afganistanie Milczarenki to chyba jedyna książka która wyszła w języku polskim i ma barwne tablice na których są przedstawieni
    komandosi Specnazu i jednostek rozpoznania.Wiem że ta książka to żadna wyrocznia ale zawsze coś książka jest dosyć łatwo dostępna na Allegro.Posiada wiele zdjęć i wspomnianych już tablic kolorowych.Dla bardziej zainteresowanych pozostają książki po Angielsku lub też literatura w języku Rosyjskim.W ogóle to nasze rodzime wydawnictwa jakby nie zauważały tematyki jednostek specjalnych.Jest niewiele pozycji dotyczących tych właśnie oddziałów.Większość skupia się na II wojnie a przed pierwszym września to już w ogóle.
  7. # 9
    Snail zawsze jak powołuję się na niego to dopisuje "gatunek literatury: fakty i mity", raz nie napisałem raz i już mnie chwyciłeś;p
  8. # 10
    specnaz miliczenko to nie jest to ksiazka dla poczatkujacych, trzeba miec do niej dystans
  9. # 11
    Dzięki chłopaki, jakby ktoś coś jeszcze wiedział to prosiłbym o info ^^xDD
    A co do książki to jej poszukam ;P
    Lekturę Suworowa akurat lubię ^^