• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • cyp
    • 2013-06-26
    # 1
    User Rush ma na RA oryginaly w sprzedazy. 30 USD, dwustronne (pomarancz i zielen).
  1. # 2
    30 USD + przesyłka - stówka za opaskę? Serio? :P
    • cyp
    • 2013-06-27
    # 3
    Autor cytatu: Arafat30 USD + przesyłka - stówka za opaskę? Serio? :P

    Przesyłka w cenie już.
  2. # 4
    Może nie na temat, ale...wyjaśni mi ktoś na ciul im te opaski? Chcą sie odróżnić od brudasów których sprzątają czy jak?
  3. # 5
    Oficjalne ostrzeżenie, formułuj swoje myśli w sposób, który odpowiada poziomowi tego forum, albo wrócimy do punktu wyjścia (ryby).
    • cyp
    • 2013-06-27
    # 6
    Hmm, na pewno lepiej widać operatorów w budynkach wśród pyłu, ciemności itp. No i to w sumie tyle co mi przychodzi na myśl.
  4. # 7
    I tak kawałka odblaskowego materiału robi sie biznes, orydżinal Russian opaska za 30$. Czaje.
  5. # 8
    "To identify friendlys, in Russia both sides tend to use the same uniforms and weapons (in most cases).
    Before these armbands came to existens (think it's SSO that makes them?) theye often used bits of white cloth around the arm instead."


    Czyli głównie te opaski służą do odróżnienia swojego od wroga. Ponieważ wiadomo że bojownicy mają z reguły prawie taki sam sprzęt , jak ci co wchodzą do budynków :P
    A co do tego biznesu , to widzę że nie tylko ja sądzę iż 30$ to niezłe zdzierstwo.
  6. # 9
    Autor cytatu: cypHmm, na pewno lepiej widać operatorów w budynkach wśród pyłu, ciemności itp. No i to w sumie tyle co mi przychodzi na myśl.

    I dlatego takich opasek używano w Gruzji (na przemian z białymi szmatkami).
    W momencie gdy obie strony mają podobne (jeśli nie takie samo) wyposażenie, taśma staje się ... ważna :)

    [edit]
    Po głowie mi łazi, że już w Czeczenii białe opaski się pojawiły.
  7. # 10
    A co powiedzilibyscie jakby te opaski kosztowaly ok. 55 zł? Mam na myśli dokladne kopie i porządne materialy.
  8. # 11
    Delin0m- a ty zdajesz sobe sprawe że materiał odblaskowy, opaski odblaskowe, kamizelka z której można zrobić WIELE opasek to kwestia kolejno kilku, kilkunastu zł w pasmanterii? Właśnie. Dlatego robienie z głupiego paska materiału świętej relikwii tylko dlatego że jest tru orydżinal russian, i sprzedawanie tego za dziesiątki dolarów, uważam za zdzierstwo. Żałuje tylko kupujących, że nie potrafią myśleć.
  9. # 12
    Co więcej wątpię aby istniały jakieś jedne koszerne opaski. Toć to zwykły produkt ze sklepu z odzieżą BHP, nie ma nawet pewności że produkcji rosyjskiej ;)
    Ba, co więcej, tak moim skromnym zdaniem, wydaje mi się trochę dziwne przywiązywanie tak ogromnej uwagi do bardzo nieznacznego detalu jakim są te opaski, przy jednoczesnym lekceważeniu o wiele ważniejszych części oporządzenia jak np. hełmy, gdzie wielu z tu piszących kombinuje z tanimi zamiennikami czy niezbyt dokładnymi samoróbkami, a to jak mi się wydaje ma kolosalnie większe znaczenie. No ale bawcie się jak chcecie ;)
  10. # 13
    Autor cytatu: jakubsDelin0m- a ty zdajesz sobe sprawe że materiał odblaskowy, opaski odblaskowe, kamizelka z której można zrobić WIELE opasek to kwestia kolejno kilku, kilkunastu zł w pasmanterii?


    Hehe. Napisałem wyraźnie porządne materiały. Rzepy Paiho, taśmy poliamidowe itd. Więc sprawdź najpierw ile to kosztuje i ile kosztuje szycie. No i oczywiście pewna rekompensata dla mnie za to, że poświęce swój czas na to.

    Widzę, że siedząc przed ekranem komputera, wiesz więcej niż ja po przeliczeniu wszystkiego. No i przede wszystkim jesteś mądrzejszy od tych, którzy kupili te opaski po 30$. Chcą, niech kupują, ich pieniądze - skoro cieszą się z tego, że kupili ten produkt, to chyba wszystko jest OK?
  11. # 14
    Autor cytatu: KamilCo więcej wątpię aby istniały jakieś jedne koszerne opaski.


    SSO produkuje te koszerne opaski ;) Niestety nie są one dostępne w sprzedaży detalicznej.

    Postaram się wykonać te opaski (wiadomo, to będzie replika).
    • cyp
    • 2013-06-28
    # 15
    delinom, ja biorę od razu.
  12. # 16
    Zacytuję Kamila bo podzielam jego zdanie. A będzie do ponownego rozważenia.
    Co więcej wątpię aby istniały jakieś jedne koszerne opaski. Toć to zwykły produkt ze sklepu z odzieżą BHP, nie ma nawet pewności że produkcji rosyjskiej ;)
    Ba, co więcej, tak moim skromnym zdaniem, wydaje mi się trochę dziwne przywiązywanie tak ogromnej uwagi do bardzo nieznacznego detalu jakim są te opaski, przy jednoczesnym lekceważeniu o wiele ważniejszych części oporządzenia jak np. hełmy, gdzie wielu z tu piszących kombinuje z tanimi zamiennikami czy niezbyt dokładnymi samoróbkami, a to jak mi się wydaje ma kolosalnie większe znaczenie. No ale bawcie się jak chcecie ;)


    Autor cytatu: delinomHehe. Napisałem wyraźnie porządne materiały. Rzepy Paiho, taśmy poliamidowe itd. Więc sprawdź najpierw ile to kosztuje i ile kosztuje szycie. No i oczywiście pewna rekompensata dla mnie za to, że poświęce swój czas na to.

    Droższych materiałów też można użyć. Będzie Nanotechnospecopaska. Jakby co to nazwa jest moja. I nie popuszczę.
    Może VSO zrobi kopie.

    Opaska kosztuje pewnie 20 centów u producenta w Chinach. Ale WIELKA ARMIA ROSYJSKA na pewno używa, kontraktowych szytych w pałacu Władimira. Pobłogosławione przez Patriarchę Moskwy Cyryla.

    Temat jest do lansu. A nie widzę nikogo tutaj z lanserską opaską.

    Pozdrawiam.
  13. # 17
    Będzie Nanotechnospecopaska. Jakby co to nazwa jest moja. I nie popuszczę.

    Pozdrawiam.


    Dzięki! Brakowało mi tej nazwy, Pozdrawiam :)
  14. # 18
    Autor cytatu: yakarovNanotechnospecopaska

    http://blog.gruppa-l.com/quantum-physics/
    :D
  15. # 19
    Teraz padłem. I też chcę Nanotechnospecopaskę (TM by Yakarov), ale tylko taką, która zagina prawa fizyki.
    • cyp
    • 2013-06-28 *
    # 20
    Kaziu, prosiłbym wydziel temat o opaskach :)
    I to są właśnie te magiczne opaski, które sprzedawał Rush:
    http://specsnar.ru/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=165&category_id=26&option=com_virtuemart&Itemid=2
  16. # 21
    "I też chcę Nanotechnospecopaskę (TM by Yakarov), ale tylko taką, która zagina prawa fizyki."

    Poproszę o taką, która generuje Pole AT pół metra przed osobą ją posiadającą.

    A tak na poważnie - Kamil i yakarov pięknie podsumowali temat więc dalsze gdybanie "skąd? za ile? dlaczego tak drogo?" nie ma raczej sensu. Kupowanie badziewnej opaski pod reko FSB gdy ma się combo smiersz-partizan-bandana jest tak samo przydatne jak kupowanie chromowanego konia z Forda Mustanga do Opla Corsy. Może sam qń fajnie wygląda ale czegoś do niego cholera brakuje.
    Kiedyś wszyscy od "pro-hard-reko specnazu gru" jarali się jak ksiądz nowym ministrantem niebieską izolką spinającą dwa magi, najlepiej jeszcze od te od RPK-74. Widocznie teraz nju-faszyn-luks idzie w stronę opaski.

    Tak btw.
    W jakiejś galerii widziałem na zdjęciach gości z:
    - białymi szmatkami, bandażami itd.
    - taśmą*
    * izolacyjną w różnych kolorach
    * przeźroczystą biurowa
    * szarą pakową
    - opaskami o różnych barwach, odblaskowymi i nie
    - (tylko dla muzułmańskiej braci) zielonymi opaskami
    A to wszystko na jednym ramieniu bądź obu a w ostatnim przypadku dodatkowo na czole. I obowiązkowo "palec boga" do fotek.

    Pratemat tych opasek był dawno temu już tutaj poruszany, ktoś dla przykładu (dośc humorystycznego) nawet podał noszenie słomy w buciorach jak za czasów średniowiecza - byle się tylko odróżniać od woja innego pana.
  17. # 22
    Rozumiem wasze podejście do sprawy opasek, wasze argumenty są jak najbardziej słuszne.

    Jednak ostatnimi czasy, w 70% zdjęć FSB nosi właśnie te opaski produkcji SSO. Wiem, bo mam dostęp do sporej bazy danych zdjęć. Moda, czy nie moda - każdy może nosić co chce :)