• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Chciałem poniższy tekst przetłumaczyć, ale niestety poległem ze względu na brak znajomości fachowego słownictwa (a nie chcę z siebie zrobić buca ;) ). Dlatego też jedynie przeklejam cały artykuł.

    Ok, some of you keep asking, so here you go... *Warning* This thread contains no airsoft ;)

    The pouch is not for four magazines, it is for only three.

    The first pic shows the pouch opened:

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch1.jpg

    The black thing furthest away is the cleaning kit (in its pouch) in the little side pocket, the 3 bakerlite AK74 mags are obvious and the fourth mysterious pocket holds 4 stripper/charger clips (they fit in the loops you can see inside this pocket) and a loading tool, over which the little leather strap fasten to hold it in place.

    Next pic shows one stripper/charger removed and laid next to the loading tool:

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch2.jpg

    Next pic shows how you place the loading tool over the open end of the stripper/charger, which depresses a spring clip allowing you to slide in fifteen 5.45x39 rounds:

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch3.jpg

    Thats half a mag's worth ;)

    The loading tool is removed from the stripper/charger and the spring clip pings up and the fifteen rounds are locked in the stripper/charger and cannot fall out:

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch4.jpg

    These are then placed the fourth cell of the mag pouch.

    Lastly, to load a mag with the stripper/charger the loading tool is reattached, and its wide end slides into the grooves cut in the bakerlite magazine like this:

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch5.jpg

    You can see the grooves I am on about if you look at the mag lying down bottom right - the little white line...

    One firm push down and fiften rounds go into the mag in a flash, two strips and you have an entire mag.

    With the four charger/strippers in your pouch you have another 60 rounds or two mags to supplement your 3 initially loaded mags. Further ammo in cardboard boxes may be carried in backpacks, pockets etc etc.

    Hope this has helped you all Comrades!

    PS yes, I know those are DDR mags ;)


    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/akpouch6.jpg
    The four stripper/chargers back in their storage loops and the loading tool sitting back where it goes, just waiting for the strap to be fastened back across it.


    Tekst jest autorstwa desantnik'a z red-alliance, który zezwolił na jego umieszczenie na rusmil.net. Link do oryginalnego tematu.
  2. # 2
    Mam pytanie czy zauważył ktoś różnice w ładownicach? jakie macie tak w ogóle? 3 komorowe 4 komorowe? i czy w 4 komorowych jest miejsce na wycior?
  3. # 3
    Ja mam 4 komorową, w jednej z komór są 4 miejsca na łódki z czego jedna jest 'zapinana' - prawdopodobnie na tę z 'adapterem'.
    A jak wygląda 'miejsce na wycior' ? Bo nie wiem czy mam :)
  4. # 4
    No ja tez nie wiem ;) może jakaś taka dodatkowa kieszonka w stylu jak na łódkę albo takie szlufki jak w ładownicy do SWD.
    Bo w AKS-74U nie ma wyciora. Więc logicznym byłoby dodanie go do ładownicy tak jak to ma miejsce w SWD. Więc tak się zastanawiam.
  5. # 5
    Autor cytatu: yakarovNo ja tez nie wiem ;) może jakaś taka dodatkowa kieszonka w stylu jak na łódkę albo takie szlufki jak w ładownicy do SWD.
    Bo w AKS-74U nie ma wyciora. Więc logicznym byłoby dodanie go do ładownicy tak jak to ma miejsce w SWD. Więc tak się zastanawiam.


    Wycior do U jest długości łódki ładownika i regulaminowo jest włożony/przenoszony w ładownicy w jednej przegrodzie razem z łódka ładownika.
    Specjalnych ładownic dla U nie produkowano.
  6. # 6
    Dzięki. O to mi chodziło.
  7. # 7
    Jako uzupełnienie fotek i tekstu desantnika:)
    Jak wypchać dobrze ta małą kieszonkę z boku ładownicy- czyli szpej do czyszczenia giwery (tutaj jeszcze powinienem dodać kawałek szmatki ale jakoś nie mogłem znaleźć :) )

    ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/ak-74_radziecka_ladownica_01.jpg ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/ak-74_radziecka_ladownica_02.jpg ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/ak-74_radziecka_ladownica_03.jpg ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/ak-74_radziecka_ladownica_04.jpg ./uploads/sprzet_ladownica_ak74/ak-74_radziecka_ladownica_05.jpg

    To wersja dla AKS-74 i AKS-74U, AK-74 ma jak wiadomo przybornik umieszczony w kolbie :)
  8. # 8
  9. # 9
    http://www.works11.pl/?product_id=21180&category_id=488
    Torba od Tantala.
    Prawdopodobnie jedyna różnica od rosyjskiej to "kieszeń" na dwójnóg.
    Dostrzegacie jeszcze jakieś inne różnice?
  10. # 10
    Zapięcie na przybornik wygląda inaczej

    i brakuje dwóch pozycji zapięcia w klapie głównej komory w elemencie skórzanym.
  11. # 11
    Da się zmodyfikować zapięcie na przybornik?

    Edyta - wygląda na to, że tak.