• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Seth
    • 2013-11-07
    # 1
    Zmuszony jestem do zakupienia nowych rękawic i chciałem zapytać jakich rękawiczek Wy używacie
    (do lasu/lansu/cqb/i na mil simy) ?
    Ciekawi mnie również jakie rękawiczki spotykane są w formacjach zbrojnych FR?
    Widziałem trochę zdjęć z typowo roboczymi czy wręcz ogrodniczymi rękawicami, zdarzały się także skórzane bez palców.
    A jak ma się sprawa z bardziej "taktycznymi" produktami?
  1. # 2
    Ja mam "nomexy" (polskiej produkcji) i Mechanixy (oryginalne).

    Mechanixy mnie denerwują, bo nie są wcale takie cieńkie na palcach (nomexy były lepsze) i rzep, którym się je zapina bardzo szybko się zniszczył. Ale nie są tez na tyle kiepskie, żebym z nich zrezygnował (szkoda mi pieniędzy).
  2. # 3
    Osobiście użytkuję - stare, styrane rowerówki-bezpalcówki zamiennie z nomexami (producent nieznany). Obie pary mam na tyle luźne, że zimą bez problemu mogę ubrać pod nie dodatkowo jakieś polarowe.
  3. # 4
    Na zimę zwykłe polarowe rękawiczki, jakiegoś hi-tec'a czy innego tej klasy. A na resztę roku pseudo-nomexy od Gunfire. Dostałem od kumpla kilka miesięcy temu i jakoś nie chcą się rozlecieć
  4. # 5
    Ali:

    Ja korzystam ze starych dobrych nomexów US, bardzo je lubię, ceruję wszystkie dziury które powstają na palcach...
  5. # 6
    Obecnie używam GFC HDR Shooter, o takie http://gunfire.pl/product-pol-1152198078-Rekawice-taktyczne-HDR-Shooter-Olive.html
    Za tą cenę są... niezłe. Wcześniej miałem "rowerówki" na 1/2 palca oraz znane i polecane rękawice BW. Jak mi się rozpadną, to pewnie kupię drugie takie albo jakieś mechanixy, bo taki typ rękawic mi najbardziej odpowiada.

    Ciekawi mnie również jakie rękawiczki spotykane są w formacjach zbrojnych FR? A jak ma się sprawa z bardziej "taktycznymi" produktami?
    Na zdjęciach u Rosjan czasami widać oryginalne Mechanixy (i podobnego typu), ale nie są to oddziały typowo wojskowe, tylko spec jednostki policji, MWD, FSB itp., więc jeżeli chcesz coś z zgodne z "rosyjskimi realiami" i dostępne w Polsce, to Mechanixy chyba będą dobre.
  6. # 7
    Totalnie polecam rekawice BW, uzywam je na codzien jak i "taktycznie" od 4-5 lat te same. Mowie tu o wszystkich sezonach w roku, linach, pracach kolo domu itd Mechanixy przy nich wydaja sie jedynie jako lans na pokazy niz uzytkowo. Dla mnie koszer to bezpalcowe skorzane, a wszystko i tak zalezy kto chce co odwzorowywac z danego okresu czasu no i jak bardzo
  7. # 8
    Ja wlasnie uzywan skorzanych bezpalcowek juz 2 lata i smiga wsyzstko elegancko
    •  
      Igur
    • 2013-11-21 *
    # 9
  8. # 10
    Popraw mnie ktoś jak sie myle ale to mi wygląda na zwykłe szmatławe rękawiczki uszyte z nadwyżki materiału.
  9. # 11
    protect from insects and light damage.


    Wyglądają nie ciekawie tak jak piszesz :)
  10. # 12
    Lepiej zainwestować w Mechanixy albo Oakleye.
  11. # 13
    Autor cytatu: kubasLepiej zainwestować w Mechanixy albo Oakleye.


    Miałeś może któreś z nich? Bo w Mechanixy to nie warto raczej...
  12. # 14
    Bezpośrednio na własność nie, widziałem i przymierzałem Mechanixy M-Pact i sprawialy solidne wrażenie. Jednakże możliwe że będą wadliwe w jednostce czasu, jak już pisałem nie używałem więc nie mam porównania.
  13. # 15
    Ja uzywam Oakley'i
    Od kilku lat,co prawda nie na codzien,ale do tej pory jest gitarra
    Polecam
    Te z fotki to jakis badziew jest,ani wzmocnien,ani podwojnego materialu,antyposlizgów..
    Jakies zabezpieczenie dla tredowatego,lub sadzenia pelargonii,w kamuflazu poprostu..
    •  
      Igur
    • 2013-11-22 *
    # 16
    Haha dzięki :D Chyba kupie sobie jakieś rękawiczki robocze z obiasa lub casto, przypominają Mechanixy i są 3-4 razy tańsze. Usunąć naszywkę z logiem to nie problem :D
  14. # 17
    Autor cytatu: kubasBezpośrednio na własność nie, widziałem i przymierzałem Mechanixy M-Pact i sprawialy solidne wrażenie. Jednakże możliwe że będą wadliwe w jednostce czasu, jak już pisałem nie używałem więc nie mam porównania.


    To, że przymierzałeś i wyglądały OK nie daje bezpośrednich wniosków co do ich rzeczywistej jakości. Więc po co dajesz błędne rady ludziom, jak tego sprzętu nie używałeś?
    Używałem "Original Glove" i spotkałem wielu ludzi z Mechanixami i nie usłyszałem jeszcze ani jednej pozytywnej opinii wśród użytkujących - prędzej czy później się rozlatują, a materiał "spandex" mechaci.
    Co do koszerności - FSB używa Mechanixów, ale są to nieliczne prywatne zakupy. Biorą nawet Woodlandy (tu i w jeszcze innym filmiku widziałem):

    Załączniki:

    • 1401073_728163370530999_1067130866_o.jpg
  15. # 18
    Deli- pisałem wyraźnie że sprawiały wrażenie solidnych, a nie że SĄ solidne. NA PEWNO byłyby solidniejsze niż te cudaki z Flory. Nie daję rad, jak już sugerowałem że te 2 typy będą solidniejsze od tych podanych w linku. Czytaj ze zrozumieniem, nie szukaj dziury w całym.
  16. # 19
    Czytaj ze zrozumieniem, nie szukaj dziury w całym.


    Autor cytatu: kubasLepiej zainwestować w Mechanixy


    Nie lepiej. Raczej radzę sobie dobrze z rozumieniem czytanego tekstu.
    •  
      Igur
    • 2013-11-23
    # 20
    Bez spiny Panowie :D
  17. # 21
    Mogę polecić rękawiczki z marketu Jula. Nazywają się Blue Wear i kosztują zdaje się 19 zł. Symboli, szczegółów nie pamiętam, fotki tez nie pokażę, bo mam je w aucie i są usmarowane. Elastyczne, dobrze leżące, niezbyt ciepłe, ale dlatego, że nie grube. To nie zimówki typowe. Ale ma się w nich ''czucie" Gdzie trzeba wzmocnienia z zamszu (sztucznego chyba) Czarne, po odpruciu gumowanej niebieskiej naszywki nawet dość "taktyczne"
    Używam ich do roboty, nielekkiej, z użyciem narzędzi. Nie rozlazły się, nie rozciągnęły, nie popruły.
    Nie są koszerne, ale dobrze wykonane i tanie.