• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Wg strony VFC wynika, że ma firma ta ma w planach AKM'a. Nie ma co za dużo tutaj pisać, wystarczy link do oglądania:
    http://www.gb-tech.com.tw/vfc_new_web/eng/02_aeg/ak_akm/aeg_ak_akm.htm

    PS. Podobnie jak AIMS będzie to mieć blowbacka.
  2. # 2
    Cholera, wzięli się za te AKMy. Jeszcze AKMS G&G i mamy kolekcję...

    edit
    Coś się obawiam o tego blow-backa. Jak dotąd wszystkie BB w AEGach były raczej mierne...
  3. # 3
    AEG'i nie powinny mieć BB, chyba że jest do tego drugi GB, który tylko to robi - inaczej efekt ... żartem.

    Może wreszcie skończą robić kałasze i zabiorą się za coś innego z sowieckiego arsenału (tak... wciąż chcę VSS/VAL).
  4. # 4
    A wtedy chinole go skopiują i ja też będę happy :D
  5. # 5
    Piękny. Tyle, że w jego cenie będę miał dwa: AKM w drewnie od ostrego i AKMS - oba customy, na bazie cymowego AKM.
  6. # 6
    Tak, ale nie każdy ma odpowiednie umiejętności by sobie samemu zrobić AKMa. Nie liczysz również pracy jaką w to wkładasz - policz roboczogodziny. Po za tym, jednak body cymowskie chyba nie jest takie ładne jak vfc?
  7. # 7
    No racja, tylko punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;)
    Roboczogodzin nie liczę, bo dla mnie to przyjemność nie robota, poza tym - kiedy nie rysuję - muszę coś dłubać żeby nie zwariować.
    Co do body - jestem nim pozytywnie zaskoczony. Oczywiście nie zamierzam porównywać "chinola" do repliki markowej, ale moim zdaniem to najlepsze body jakie kiedykolwiek widziałem w chińskiej replice.

    Jak tylko skończę AIMS74 - biorę się za AKMS (wycięcia w body pod kolbę już są), a później AKM. W międzyczasie może łyknę ten chiński granatnik, bo właśnie skończyłem mojego afgana 74 i brakuje mi przy nim granatnika... [...za dużo 9 kompanii... ;) ]
  8. # 8
    Ja kupiłem AKS-74 VFC i jestem rad wydanych pieniędzy. Porównywałem z Boyi - niby to samo, a jednak... nie ;) Jeśli już umiesz i lubisz, to lepiej rób customy, chińczyki są takie sobie...
  9. # 9
    W moim przypadku są to repliki do kolekcji: RPK, Tabuk, AK74, AKSU, AIMS74, AKMS, AKM. Czyli "ente" po markowych. I dlatego napisałem: "na bazie cymowego AKM" ponieważ właśnie customuję je, na końcu tylko z nazwy przypominają źródłowego chińczyka. Łączę w nich różne części, nie tylko chińskie; takżę: body KA, magazynki CA, markowe precki itp
  10. # 10
    Kamil ja cie prosze... nie porownuj boyi z vfc, bo ten drugi jak lezy obok to normalnei az chce uciec...

    PS

    GP30 na afgan.... niekoszernie.
  11. # 11
    A z czym ma vfc porównywać? z cymą? :D
    vfc najbliżej konstrukcyjnie jest boyi - z wiadomych powodów.

    ale fakt - moje aksu się rumieni ze wstydu że na półce leży obok boyi.
  12. # 12
    Boyi zrzynało z VFC, toć mówię że niby takie same, a jednak chińczyki zrobiły gorzej... chociaż szkoda gadać, to jest truizm.
  13. # 13
    Autor cytatu: willard
    GP30 na afgan.... niekoszernie.


    Trudno. Rekonstrukcji nie robię.
  14. # 14
    Body w AKM-ie cymy to chyba jest odlewane i z szajsmetalu? Inna liga niż tłoczone z blachy. Ja czekam aż chinole skopiuja "prosto zakończone " bodu z blachy i wtedy będzie raj.
  15. # 15
    AKM cymy ma body stalowe w 100% z tego co mi wiadomo(magnes reaguje i jak się zedrze lakier to łapie rdzawy kolor i można oksydować chyba). Ale nie wiem co nazywasz szajsmetalem bo ja tak nazywam ZnAl.
  16. # 16
    To temat z 2008, kiedy na rynku było tylko CM.036
  17. # 17
    A racja wybacz, nie zauważyłem daty ostatniego postu. To tylko dowód jak wszystko poszło do przodu :D