• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Krój:
    bluza
    - 4 kieszenie z przodu
    - jedna wewnętrzna (są wersje z dwiema wewnętrznymi)
    - po jednej kieszeni na rękawach;
    - ściągacz sznurkowy w pasie
    - ściągacz sznurkowy na dole bluzy
    spodnie
    - luźny, workowaty krój
    - 4 kieszenie (dwie tradycyjne i dwie na nogawkach)

    Kamuflaż:

    Ogromna ilość, osobiście posiadałem 4 mundury, z czego dwa były w kamuflarzu 'flora' o różnych odcieniach.

    Wrażenia:
    Wygodny, jednak wygląda się w nim jak w worku. Ogromna ilość kieszeni (łącznie 12) pozwala zapakować sporą ilość sprzętu. Mundur ma wzmocniony materiał na kolanach i łokciach. Walory maskujące zależą od wzoru kamuflażu, posiadałem trzy wzory: brązowy (afgan), florę i berezke (brzozę). Afgan ma kolor mokrego piasku plażowego - sprawdza sie dość dobrze jesienią, w suchych trawach. Brzoza (miałem jasny odcień) - pomimo prostoty wzoru, doskonale wtapia się w wiosenną i letnią roślinność. Flora natomiast, kolorystykę ma bardzo podobną do polskiego munduru, jednak jest jaśniejsza (kamuflaż pozbawiony jest czarnych plam).

    ./uploads/sprzet_m21/m21_1.jpg./uploads/sprzet_m21/m21_2.jpg./uploads/sprzet_m21/m21_3.jpg./uploads/sprzet_m21/m21_4.jpg./uploads/sprzet_m21/m21_5.jpg./uploads/sprzet_m21/m21_6.jpg
  2. # 2
    a czy czasem na pierwszym, trzecim i czwartym zdjęciu to nie jest shofield a nie flora??
  3. # 3
    Trzecie i czwarte to faktycznie VSR. Jedynki nie jestem pewien, bo foto małe.
  4. # 4
    Na pierwszym - jest 'nówka' VSR'a, na trzecim i czwartym jest 'zużyty' VSR... co ciekawsze - na pierwszym, kepi jest we Florze.
    Na wszystkich z wyjątkiem ostatniego, kamizelka to kopia Grad-2, swojego czasu kazik jej używał, potem ktoś inszy na śląsku - a jakiś czas temu, można było ją kupić na allegro :)
  5. # 5
    tak własnie mi sie coś wydawało, że to VSR (shofield) a nie flora a tego grada teraz ja mam :D
  6. # 6
    Noł szit!
    Toż to ten grad jakoś w lutym będzie miał 3 lata (wyprodukowany był w 2005r) :D, ciekawe czy prawe ładownice po magach dalej walą piwem (jak sprzedawałem go to jeszcze capiły - taka pamiątka po pierwszym tomaszowie - z którego pochodzi pierwsza fotka)
  7. # 7
    Nie, nie walą :) górna klamra za to pęknięta jest, ale trzyma spoko. zastanawiam się tylko gdzie plecak do niego dorwać, albo go nigdzie nie ma, albo dodają tylko jak kupisz kamizelke...:(
  8. # 8
    prawdopodobnie - nigdzie nie dostaniesz...
    najlepiej było by zamówić u jakiegoś z amatorskich krawców, ta kamizela była szyta przez szycie.friko.pl (czy jakoś tak), bazując na zdjęciu z http://russiancombatgear.com/ ... więc plecaczek (który jest podobny do RD) nie powinien stanowić problemu.
  9. # 9
    hmmm...to jest myśl :)
  10. # 10
    Czy kieszenie na nogawkach w spodniach M21 mogły byc używane jako ładownice ze względu na to że każda z tych kieszeni posiada 2 komory ?
  11. # 11
    Eeeee... pierwsze słyszę by kieszenie te posiadały dwie komory.
  12. # 12
    A poza tym, to byłoby strasznie niewygodnie biegać z czymś takim telepiącym się na udach.
  13. # 13
    A mają takie komory mają, przynajmniej niektóre...w desantowym TTsKO tak jest.
    I z tego co pamiętam przynajmniej 1 z kilku dwuczęściowych KLMK, które widziałem też miał taki patent...no ale to nie mundur.
  14. # 14
    No patrz, nie wiedziałem...
    Widziałem m21 z i bez kieszeni na spodniach, ale z dwukomorowymi to się nie spotkałem, a przez moje ręce przeszło koło 10 kompletów.
  15. # 15
    tak mialy tylko ttsko i 2 cz KLMK. Niby to ladownica na 2 magi ale praktycznosc watpliwa. aha w ttsko 1 byla przeszyta ale druga juz "normalna". nie pytajcie w ktorych to typach, ale chyba tych po 1988.
  16. # 16
    Oto te spodniehttp://republika.pl/blog_hh_4117776/5663533/tr/080118_194216.jpg
    Więcej zdjęć w załącznikach

    Załączniki:

    • 080118_194307.jpg
    • 080118_194415.jpg
  17. # 17
    Widzę szelki! Widzę szelki!
    Czy to nie przypadkiem zimówki? (mają kieszenie na zadku)? A zimówki się różnią od m21 (wiem bo mam i używam).
  18. # 18
    faktycznie są po dwie kieszenie na nogawce na magi w KZM'ie (to tzw. 2cz. KLMK ;) ) ale myśle sobie, że to może na jakiś odzysk albo co...
  19. # 19
    Na tyłku nie mają zadnych kieszeni u mnie tylko dwie te tradycyjne i dwie na nogawkach dwukomorowe
  20. # 20
    Maja wysoki stan wiec sa to zimowki do afgana.
  21. # 21
    Te ładownice kieszenie aż tak nie przeszkadzają podczas rozgrywki airsoft, narazie używam tego dopóki nie zdobędę stanika
  22. # 22
    Autor cytatu: willardtak mialy tylko ttsko i 2 cz KLMK. Niby to ladownica na 2 magi ale praktycznosc watpliwa. aha w ttsko 1 byla przeszyta ale druga juz "normalna". nie pytajcie w ktorych to typach, ale chyba tych po 1988.


    wiem, że temat ma sto lat, a dyskusja dotyczy kieszeni, ale tak trafiłem to dodam swoje trzy grosze:)

    ja mam taką podwójną kieszeń w VSRach, jedną lewą, właściwie jest to zwykła kieszeń przeszyta (orginalnie:) podwójnym ściegiem tak, że tworzą się 2 ładownice na magi (to nawet logiczne że to lewa kieszeń jest na magi zakładając że większość wojska jest praworęczna; druga kieszeń nie jest przeszyta, za to zapinana jest na 3 guziki, co również nie jest, jeżeli się dobrze orientuję, typowe.
  23. # 23
    To tak przy okazji małe sprostowanie tego antycznego artykułu.

    M21 - to mundur produkcji Spławu.

    M88 to regulaminowa afganka,
    M93 to regulaminowy VSR,
    M97 to regulaminowa Flora.
    (regulaminowy = opisany w regulaminie).

    Przy czym oczywiście nie oznacza to, że jak coś jest w VSRze to od razu jest to M93 ;) Bo mundurów w tym kamuflażu (oraz we Florze) jest wiele.

    PS. Ktoś wie jaki krój ma TTsKO? Chyba taki sam jak afgan, czyli też będzie to M88?
  24. # 24
    Autor cytatu: kazikPS. Ktoś wie jaki krój ma TTsKO? Chyba taki sam jak afgan, czyli też będzie to M88?

    Krój taki sam, a poza tym, z tego co pamiętam, po raz pierwszy znalazło się właśnie w regulaminie z 88r.
  25. # 25
    jest tak jak kamil mowi, jesli chodzi o berezke (pw) model 2 to to tez kroj m88, berezka model 1 to ewolucja wz 69
  26. # 26
    A, ponoć najnowsze flory nie mają ... kieszeni cargo :o (są oczywiście też flory z tymi kieszeniami).

    Ale nie wiem, czy to ujęto w jakimś nowszym regulaminie.
  27. # 27
    OK, a kto się pokusi zdefiniować różnice w kroju wz.88 vs wz.93 vs wz.97.
    Nie mam teraz pod ręką żadnego ale z tego co jedynie pamiętam to wz.97 w odróżnieniu od wz.88 ma rzepy w kieszeniach bodajże na ramionach. Więcej różnic nie pamiętam.

    Ad. brak kieszeni we florach - myślę, że nie chodzi tu o nowszość flor bez kieszeni cargo, ale raczej jaieś specjalne przeznaczenie, np (tu gdybam) dla oficerów.
    (Na marginesie, mam mundur ukraiński w analogicznym kroju co seria tu dyskutowanych wzorów rosyjskich, i właśnie portki są bez kieszeni cargo, które standardowo są w tych mundurach.)

    EDIT: Fakt mój błąd, rzepy mają wszystkie
  28. # 28
    Wz88 też ma kieszenie na ramienicach na rzepy.
  29. # 29
    @kazik, offtopicznie a te regulaminy 93 i 97 masz w jakiejs formie elektronicznej ?
  30. # 30
    Niestety nie.