• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Różnice, które ja widzę dotyczą tylko flory (czyli wz.97) pozostałe są takie same (czyli nie widzę różnic między wz.88 i wz.93).

    1. wz97 ma siatkę pod pachami zamiast stosowanych wcześniej dziurek (nacięć obszytych by się nie pruły - jak dziurki do guzików)

    /lh/photo/gMdoIjwBFagCBQQpmvjMQA?feat=embedwebsite


    2. EDIT - nie jest charakterystyczne tylko dla wz 97 - inny jest kształt kieszeni bluzy; nie chodzi o to, że nie są kwadratowe, bo są, ale o sposób powiększenia ich pojemności przez wstawienie pasków materiału odsówających przednią ściankę kieszeni osd tylnej (takie dodanie 3D). We wzorze 88 i 93 kieszenie są przyszyte do bluzy przedniąścianką od środkowej osi bluzy (listwy z guzikami) w pionie tak że poszerzenia tworzą literę ' L ,' natomiast we florze kieszenie mają dolną krawędź przedniej ścianki doszutą bezpośrednio do bluzy, a poszerzenia są po bokach w krztałcie ' I I ', przy czym od stronu listwy krawędź przedniej ścianki jest doszyta jedynie u szczytu. Dotyczy to kieszeni dolnych, górnych i tych na rękawach. klapy kieszeni są takie same ale we florze na wierzchu nie widać szyć od rzepów na rękawach i przeszycia między guzikami
    /lh/photo/qI4kwVZz7ephmrp2T-NUCw?feat=embedwebsite

    /lh/photo/2CF-7cdQZaJii4Vk_FF1mQ?feat=embedwebsite

    /lh/photo/O48ps4QFvXFjMb8AuLJcug?feat=embedwebsite

    /lh/photo/ylVAgxnkr9ArwK19q8iWfw?feat=embedwebsite


    3.w spodniach mam inny nieco sposób zapięcia, w wz 88 i 93 jest haczyk i guzik, we florze mam tylko haczyk ale jest inny większy i przsunięty pod pas, taki jak np w spodniach produkowanych przez CCO. Guziki w rozporku standardowo

    Nie wiem czy to dotyczy wszystkich florek i czy te zmiany są ujęte w jakimkolwiek regulaminie.

    (a teraz możecie pomyśleć, że jestem stuknięty po tym co wypisuję:)

    EDIT: "Chodziło nam właśnie o to!" - Dorzuciłem fotki:)
  2. # 32
    Miałem dwa VSR'y, pogranicznika i florę, teraz został mi tylko afgan - ale:
    - żaden nie miał siatki pod pachami, wszystkie miały dziurki,
    - opisywanej przez MROOV'a różnicy w kieszeniach nie przyuważyłem (choć nie jestem pewien czy dobrze rozumiem),
    - wszystkie spodnie miały ten sam sposób zapinania - haczyk i guzik,
    - wszystkie miały ściągacze sznurkowe w nogawkach,
    - wszystkie - niezależnie od tego czy miały pasek pod stopę czy nie (śladów usunięcia nie widać) - miały wszyte po dwa guziki na nogawkę do 'używania' i 'ukrywania' paska,
    - wszystkie miały po dwie kieszenie wewnętrzne, przy czym - we florze (była najnowszej produkcji) - prawa wewnętrzna kieszeń miała jeszcze jedną mniejszą - mieściła się w niej komórka (wątpię by po to była)

    Warte zaznaczenia - że wszystkie te mundurki, były tego samego producenta (na stemplu słonik z kredką)
    ---
    Osobiście - różnice w szyciu kieszeni i sposobach zapięcia spodni - zwalił bym na różnych producentów. Za to florę bez kieszeni kargo - widywałem na zdjęciach tylko w bazach - czyżby miała ona być strojem do łażenia w bazie a nie w polu?
  3. # 33
    To co napisałem jest na podstawie: 1x flora, 1x TTsKO, 1x pogranicznik i 2,5x VSRa
    producentów nie podam, bo stemple są mało czytelne:(
    •  
      ADi
    • 2009-07-17 *
    # 34
    Autor cytatu: Potfur Za to florę bez kieszeni kargo - widywałem na zdjęciach tylko w bazach - czyżby miała ona być strojem do łażenia w bazie a nie w polu?


    O ile się nie mylę - Flora Rex. Z tego co wiem jest mundurem polowym ODOH'u.

    http://img166.imageshack.us/i/01020127375700.jpg/
    http://img404.imageshack.us/i/610xxu8.jpg/


    Pierwsze zdjęcie jest bodajże z Gruzji (bliżej nieokreślonej jednostki).
    (o co chodzi z tymi białymi opaskami u trepów?)
  4. # 35
    Autor cytatu: ADi(o co chodzi z tymi białymi opaskami i trepów?)
    Identyfikacja swój / obcy.
  5. # 36
    Autor cytatu: ADiPierwsze zdjęcie jest bodajże z Gruzji (bliżej nieokreślonej jednostki).

    Tak offtopowo: Strzelam że to Czeczeńcy (Wostok?).

    Za to florę bez kieszeni kargo - widywałem na zdjęciach tylko w bazach - czyżby miała ona być strojem do łażenia w bazie a nie w polu?


    Eeee... jak tak sobie przeglądam zdjęcia z Gruzji, to na większości zdjęć są flory bez bocznych kieszeni. W ogóle to stosunkowo rzadko się ona pojawia (jacyś oficerowie itp.). Zresztą z tego com słyszał, model z kieszeniami na udach to jakaś starsza wersja.
  6. # 37
    Wygląda na to, że wszystkie wzory (88, 93, 97) są jednak takie same, a różnice które wypisałem powyżej są raczej zależne od producenta (choć może, niektóre z nich - siatka pod pachą czy zmieniony haczyk w briukach - dotyczą np tylko niektórych flor - tak sobie gdybie). Czyli każdy producent i w różnym czasie wykonuje wariacje wokół wzoru dotyczące nie tylko kolorystyki i zastosowanych materiałów ale i delikatnie modyfikując krój.

    Kieszenie, które wcześniej przypisywałem florom widziałem ostatnio w VSRce.
  7. # 38
    Wg Hopser'a z Red-Alliance.net mundury produkowane od 97 można poznać po kieszeniach na ramieniu:
    ./uploads/sprzet_m88_m93_m97/hopser_m93_m97_01s.jpg

    Sprawdziłem to na "krokodylu" (VSRce), którego mam w domu i faktycznie ma takie kieszenie jak na zdjęciu i jest z 97r.
  8. # 39
    Byłoby chyba za prosto :(
    Moja VSRka z "nowymi" kieszeniami jest z 1994 r. A na drugiej data jest nie czytelna.
  9. # 40
    Obydwa moje afgany (87r. i 88r.) - stare kieszenie. Flora z 2006 - nowe kieszenie.

    @Mroov - a ten Twój VSR to gdzie produkowany?
  10. # 41
    U mnie też się to sprawdza.