Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Witam, pod koniec czerwca stałem się posiadaczem chińskiej kopi lunety PSO 1 firmy ACM, kupiona po kosztach bez jednej z wieżyczek regulacji, ale co ważne sprawna.
  Postanowiłem, że postaram się zbliżyć jej wygladac do oryginalnego PSO 1 jak to tylko możliwe, efekt prac możecie ocenić sami :)

  1. Przede wszystkim- malowanie, farba Hammeraite młotkowy szary - dwie warstwy, dają ciekawy efekt, bardzo zbliżony do oryginalnego "młotkowego"

  2. Dorobienie elementów z aluminium (trzy sklejone warstwy puszki). W taki sposób powstała osłona włącznika podświetlenia

  3. Dorobienie elementów z poxyliny- imitacja małych śrubek, śrub trzymających montaż.

  4. Powiększenie elementu/ bloku na którym znajdują się napisy od włącznika podświetlenia (wzgledem oryginału było za wąskie i za niskie) również poxylina

  5. Dorobienie napisów do włącznika oświetlenia- dwa kawałki poxyliny które przycisnąłem do napisów na oryginalnym POSP, kiedy "odbitki" wyschły wprowadziłem w nie klej dwuskładnikowy bezbarwny, a po paru godzinach wyciągnąłem z formy/ odbitki, przyszlifowałem pilnikiem i przykleilem na kopie lunety- efekt zadawalający (na żywo wygląda lepiej)

  6. Oznaczenia PSO 1 z numerem seryjnym i oznaczenia "+" i "-" zrobione w ten sam sposób- nałożenie na powierzchnię trochę poxyliny, w momenie zasychania wybicie małym śrubokrętem interesujących nas oznaczeń. Potem uzupelnienie białą farbą (może być nawet korektor, wtedy łatwiej zrobić poprawki) Wyszło całkiem dobrze poza numerem seryjnym.

  Jutro zamontuje swinskie ucho, o połowę dłuższe niż to w które jest normalnie wyposażone kopia.

  Za wszelkie porady co ewentualnie można zmienić czy poprawić będę bardzo wdzięczny :)

  Załączniki:

  • 20190703_120221.jpg
 2. # 2
  Foto oznaczeń z przodu:

  Załączniki:

  • 20190703_123014.jpg