• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam, pod koniec czerwca stałem się posiadaczem chińskiej kopi lunety PSO 1 firmy ACM, kupiona po kosztach bez jednej z wieżyczek regulacji, ale co ważne sprawna.
    Postanowiłem, że postaram się zbliżyć jej wygladac do oryginalnego PSO 1 jak to tylko możliwe, efekt prac możecie ocenić sami :)

    1. Przede wszystkim- malowanie, farba Hammeraite młotkowy szary - dwie warstwy, dają ciekawy efekt, bardzo zbliżony do oryginalnego "młotkowego"

    2. Dorobienie elementów z aluminium (trzy sklejone warstwy puszki). W taki sposób powstała osłona włącznika podświetlenia

    3. Dorobienie elementów z poxyliny- imitacja małych śrubek, śrub trzymających montaż.

    4. Powiększenie elementu/ bloku na którym znajdują się napisy od włącznika podświetlenia (wzgledem oryginału było za wąskie i za niskie) również poxylina

    5. Dorobienie napisów do włącznika oświetlenia- dwa kawałki poxyliny które przycisnąłem do napisów na oryginalnym POSP, kiedy "odbitki" wyschły wprowadziłem w nie klej dwuskładnikowy bezbarwny, a po paru godzinach wyciągnąłem z formy/ odbitki, przyszlifowałem pilnikiem i przykleilem na kopie lunety- efekt zadawalający (na żywo wygląda lepiej)

    6. Oznaczenia PSO 1 z numerem seryjnym i oznaczenia "+" i "-" zrobione w ten sam sposób- nałożenie na powierzchnię trochę poxyliny, w momenie zasychania wybicie małym śrubokrętem interesujących nas oznaczeń. Potem uzupelnienie białą farbą (może być nawet korektor, wtedy łatwiej zrobić poprawki) Wyszło całkiem dobrze poza numerem seryjnym.

    Jutro zamontuje swinskie ucho, o połowę dłuższe niż to w które jest normalnie wyposażone kopia.

    Za wszelkie porady co ewentualnie można zmienić czy poprawić będę bardzo wdzięczny :)

    Załączniki:

    • 20190703_120221.jpg
  2. # 2
    Foto oznaczeń z przodu:

    Załączniki:

    • 20190703_123014.jpg